aA
„Kelių ereliu“ pramintas ir daugybę kartų dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų baustas garsios dainininkės Oksanos Pikul-Jasaitienės brolis Jonas Baronas neišvengė atsakomybės dėl policijos pareigūnų įžeidimo ir teisėtų jų reikalavimų nevykdymo.
Jonas Baronas
© DELFI / Domantas Pipas

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį paskelbė, kad J. Baronas į valstybės biudžetą privalės sumokėti 90 eurų baudą.

22 metų J. Baronui iškeltą administracinių nusižengimų bylą išnagrinėjęs teisėjas Marijus Kursevičius konstatavo, kad pasitvirtino pažeidėjui pateikti kaltinimai – jis ne tik nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų, taip pat juos įžeidinėjo, viešoje vietoje keikėsi necenzūriniais žodžiais.

J. Baronui policijos pareigūnai pažeidimo protokolą surašė dėl įvykių vasario 4 d., kai šis viešoje vietoje įžeidinėjo policininkus, o atvežtas į komisariatą nevykdė jų reikalavimų, triukšmavo ir keikėsi necenzūriniais žodžiais.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas J. Baronas teigė, kad tik iš dalies pripažįsta jam pateiktus kaltinimus – esą konfliktą išprovokavo patys pareigūnai, kai tik sužinojo jo pavardę.

J. Baronas sakė, kad vasario 4 d. rytą, apie 10.20 val. Vilniuje, Antakalnio mikrorajone, Smėlio g., neleistinoje vietoje perėjo per kelią, todėl buvo sustabdytas viešosios policijos pareigūnų.

Pareigūnai vyrui norėjo surašyti pažeidimo protokolą, tačiau J. Baronas ėmė šūkauti, keiktis necenzūriniais žodžiais, todėl viešosios tvarkos sergėtojai nutarė jį nuvežti į komisariatą. O tai sukėlė dar didesnį J. Barono pyktį – vyras dar labiau ėmė keiktis rusiškais keiksmažodžiais, taip pat įžeidinėjo tarnybines pareigas atliekančius pareigūnus.

O nuvežtas į komisariatą J. Baronas parodė, ką sugeba – užsipuolė kitus čia dirbančius pareigūnus, juos taip pat įžeidinėjo, keikėsi, o uždarytas į kamerą ėmė daužyti grotas ir reikalavo kuo greičiau paleisti.

Anot tuo metu komisariate budėjusio policininko, J. Baronas buvo pristatytas kartu su dviem draugais, kurie taip pat triukšmavo ir nebuvo linkę vykdyti pareigūnų nurodymų.

„Jie visi nebuvo ramūs, reikalavo savo teisių, advokatų, skambučio, keikėsi necenzūriniais žodžiais, reikalavo kuo greičiau paleisti, ėmė spardyti ir trankyti grotas, todėl paprašėme, o paskui ir pareikalavome, kad nustotų, bet jie pradėjo mus įžeidinėti“, – sakė policininkas, pažymėjęs, jog vasario 4 d. J. Baronas buvo baustas du kartus – dar ir dėl triukšmo.

Be to, J. Baronas atsisakė pasitikrinti blaivumą alkotesteriu.

„O kodėl turėčiau, jeigu policininkai manęs net neturėjo vežti į komisariatą“, – teisme emocingai kalbėjo J. Baronas.

Jis pripažino, kad ne vietoje perėjo per kelią, tačiau tikino, jog jo pažeidimas nėra toks sunkus, kad jį reikėjo vežti į komisariatą.

„Savo kaltę pripažįstu iš dalies, dėl to, kad komisariate pradėjau blogai elgtis – viskas įvyko tik dėl mano pavardės, kaip žmogus gali nesusinervinti, kai dėl tokio menko pažeidimo veža į komisariatą – suprantama, visi žmonės esame“, – aiškino J. Baronas.

Jis tikino, kad neleistinoje vietoje perėjo per kelią, kuriuo galima važiuoti vos 30 km/val. greičiu.

„Ėjau ne per pėsčiųjų perėją, sakiau, atleiskite, pareigūnai, ar galiu eiti toliau, – teisme kalbėjo J. Baronas. – O jie pareiškė, kad niekur neisiu, tave vešime į komisariatą. Ir viskas tik dėl to, kad pasakiau savo pavardę, nors nebuvo pasakyta nė vieno keiksmažodžio. Aišku, paskui pratrūkau, kai mane vežė į komisariatą.“

J. Baronas pripažino, kad pasakė negražių žodžių pareigūnų atžvilgiu, tačiau esą tik tada, kai buvo nuvežtas į komisariatą.

„Tai buvo jaustukai – sakiau kažką, bet neatsimenu, nes buvau pasipiktinęs“, – sakė pažeidimu kaltinamas gerai pareigūnams žinomas J. Baronas.

Teisėjo paklaustas, kokius „jaustukus“ sakė policininkams, J. Baronas sakė, jog visų neprisimena, bet buvo ir toks, kaip „eik tu sau“.

„Ar tikrai eiti sau, ar kitur liepėte?“ – klausė teisėjas.

„Na, ne sau, į kitą vietą“, – pripažino J. Baronas. Ir čia pat pridūrė, kad nesipriešino pareigūnams, o keikėsi tik nuvežtas į komisariatą.

Šiuo metu prokuratūroje yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, kurioje J. Baronas įtariamas narkotinių medžiagų platinimu. Jis taip pat daugybę kartų baustas dėl to, kad vairavo automobilį, kai iš jo atimta teisė vairuoti. Dėl to teismas iš jo motinos yra net konfiskavęs prabangų BMW.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Vilniuje rasta 100 kg bomba: evakuojami aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ uždaromas eismas kai kuriose gatvėse (143)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (115)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (62)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Gyvai / Misija – sustabdyti Ronaldo: Portugalija – Lietuva 0:0 (22)

Ketvirtadienio vakarą Algarvės stadione vykstančiose atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (38)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Venecijoje – nepaprastoji padėtis: užliejęs vanduo viršijo aukščiausią kada nors fiksuotą ribą (20)

Italijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį didžiulio potvynio užlietoje...

Žiemelis: kiemo vaikai pasišaipydavo iš mūsų mašinos, todėl uždirbęs pirmuosius pinigus iškart nusipirkau gerą automobilį „Atsakingas požiūris“ su Rimvydu Valatka (21)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Naujas tyrimas: elektroninės cigaretės – ne mažiau ar net daugiau žalingos už įprastas (21)

Ar elektroninės cigaretės mažiau kenksmingos už įprastas cigaretes iš tabako? Naujo tyrimo...

Chromu užteršta Klaipėda: žmonės bijo valgyti daržoves, tarnybos ėmė jas rinktis tyrimams (129)

Klaipėdos savivaldybei paskelbus šiurpią žinią, kad chromo ir kitų sunkiųjų metalų leistina...

Įkvėpimo populiariems filmams sėmėsi iš žiauriausių istorijos puslapių: žmonės buvo kankinami graužikais (2)

„Sostų karai“, „Greiti ir įsiutę“ ir dar keli filmai bei serialai demonstravo žiurkėmis...