Antradienį Vilkaviškio rajono Simanėliškių kaimo ribose, netoli geležinkelio bėgių, Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai bandė sulaikyti automobilį „Seat Altea XL“ lietuviškais numeriais. Pasieniečiai turėjo žinių, kad juo gali būti gabenamas neteisėtas krovinys.

Automobilis ėmė važiuoti atbulas ir pavojingai manevruodamas, bandė pabėgti. Kilus grėsmei, kad pasieniečiai gali būti sužaloti, teko panaudoti tarnybinius ginklus. Į orą buvo paleisti du įspėjamieji šūviai. Automobilis ir toliau judėjo į pasieniečius, todėl teko dukart šauti į jo padangas. Tuomet bėgliai sustojo.

Paaiškėjo, kad „Seat Altea XL“ vairavo 35-erių Vilkaviškio rajono gyventojas. Kartu vyko ten pat gyvenantys 30-ties ir 45-erių vyrai.

Automobilyje pasieniečiai aptiko keturis polietilenu apvyniotus paketus. Kiekviename jų buvo po dvi dėžes cigarečių „Minsk Capital MS“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Prie geležinkelio bėgių VSAT pareigūnai rado dar keturis tokius pat paketus su cigaretėmis.

Šiuo ruožu prieš sulaikymą pravažiavo tranzitinis traukinys Maskva – Kaliningradas. Įtariama, kad iš jo buvo išmesti šie 7999 pakeliai cigarečių „Minsk Capital MS“ su Baltarusijos banderolėmis. Tokio krovinio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra beveik 32 tūkst. eurų.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tris Vilkaviškio rajono gyventojus pasieniečiai uždarė į areštinę. Už tokią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją