Košmaro pamiršti neleidžia operaciją ištvėrusios sužalotos mažametės veidą bjaurojantis randas. Trūko tik akimirkos, kad į atidengtą paliktą privačiai įmonei priklausantį kanalizacijos šulinį įkritusi dešimtmetė pražūtų tėvų akyse. Teisėsaugininkai šioje istorijoje jokio nusikaltimo neįžvelgia ir pasiūlė tėvams patiems teisme ieškoti teisybės.

„Nieko baisesnio savo gyvenime nesu patyrusi. Po šio įvykio gyvenu nuolatinėje baimėje. Ne tik aš viena. Visa mano šeima. Bijau net pagalvoti ir prisiminti, kas įvyko. Baisu ne tik dieną, bet ir naktį. Negaliu ramiai žiūrėti į dukrą, kuri kankinasi ir kenčia skausmus dieną, o naktį sapnuoja košmarus. Aš net bijau savo kitą vaiką išleisti į lauką. Kad ir jam kas neatsitiktų“, - kalbėdama su „Vakarų ekspresu“ atvirai sakė klaipėdietė Karolina.

Namo iš šventės negrįžo

Nelaimė jauną klaipėdiečių šeimą sukrėtė liepos 29 dienos vakarą. Pirmąją Jūros šventės dieną.

„Penktadienį visa šeima apsilankėme Jūros šventėje ir vakare patraukėme į namus. Ėjome link automobilio, kurį palikome Birutės gatvėje. Vyras, aš ir du mūsų nepilnamečiai vaikai. Buvo apie 22.10 val. Prietema, bet dar nesutemę. Vaikai ėjo priekyje. Jau buvome visai netoli mašinos, kai prie Birutės gatvės 10 numeriu pažymėto pastato dešimtmetė dukra staiga lyg skradžiai žemėn prasmego“, - pasakojo Karolina.

Mergaitė įkrito į paliktą atidengtą kanalizacijos šulinį. Pastarasis yra prie pastato esančioje vejoje, tačiau visai šalia šaligatvio.

„Įvyko stebuklas. Nežinau kaip, bet krisdama dukra už šulinio krašto sugebėjo užsikabinti rankomis. Pripuolęs vyras dukrą sugriebė už rankų ir ėmė traukti lauk, o aš vis šaukiau „tik laikykis“. Šulinys gilus, jo dugno nesimatė. Viduje nėra ir jokių kopėtėlių. Neabejoju, kad, jei dukra būtų į jį įkritusi, mes jos būtume netekę“, - prisimindama košmariškas akimirkas ašarų negalėjo sulaikyti mama.

Prireikė operacijos

Ištraukę dukrą iš kanalizacijos šulinio tėvai nedelsė ir nelaukė, kol atvyks greitosios medicinos pagalbos brigada. Savo automobiliu skubiai nuvežė į Vaikų ligoninę.

„Įvairių kūno vietų sumušimus ir nubrozdinimus patyrusi dukra šioje ligoninėje praleido naktį, o ryte ji buvo nugabenta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jai lūžo žandikaulis. Ketvirtadienį atlikta operacija. Visam likusiam gyvenimui veide liks randas“, - dėl dukros labai išgyveno mama.

Nukentėjusi klaipėdietė iš ligoninės į namus paleista tik praėjusį savaitgalį, sekmadienį.

Spąstai tykojo kelias paras

Nukentėjusios mažametės tėvai iš karto kreipėsi į policiją. Paaiškėjo, kad šis kanalizacijos šulinys Birutės gatvėje priklauso privačiai įmonei.

„Nelaimės metu kanalizacijos šulinys buvo neuždengtas. Šalia jo gulėjo tik medinė paletė. Vėliau policininkas mums papasakojo, kad įmonės darbuotojai kažką šulinyje darė ir jį uždengė palete. Tačiau jis ne tik neužtvertas, bet ir net jokių įspėjamų ženklų šalia nepastatyta. Net ir pagalio į šulinį neįkišo. Matyt, kažkas paletę paprasčiausiai nuspyrė ir šulinys liko atviras. Policininkai nustatė, kad darbininkai dirbo liepos 26 d. O palete šulinys uždengtas tik liepos 29 d. Kelias paras į jį galėjo bet kas įkristi“, - Karolina neslėpė nuostabos dėl tokio aplaidumo.

„Vakarų ekspresui“ nuvykus į Birutės gatvę, minėtas kanalizacijos šulinys jau buvo uždengtas metaliniu dangčiu. Šalia jo mėtėsi ir medinė paletė.

Patarė kreiptis į teismą

Surinkę informaciją ir nustatę, kam priklauso kanalizacijos šulinys, policininkai nukentėjusios mergaitės tėvams pasiūlė teisybės ieškoti patiems.

Neva, jokio nusikaltimo padaryta nebuvo.

„Policijos tyrėjas pasakė, kad šulinys priklauso telefonspynių, elektroninių spynų ir praėjimo kontrolės įrangos pardavėjų įmonei. Pareigūnas patikino, jog padarė viską, ką galėjo padaryti, ir pasiūlė, jeigu norime, mums patiems kreiptis į teismą. Šiuo metu dar nežinome, kaip pasielgsime. Dabar norime tiesiog pabūti su dukra. Tarsimės su šeima, ką daryti“, - sakė nukentėjusios mergaitės mama.

Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos miesto komisariato viršininkė Rasa Bekėžienė „Vakarų ekspresui“ patvirtino, kad policija apie šį įvykį žino, tačiau kol kas ikiteisminis tyrimas dėl jo nepradėtas.

Pasak vyresniosios komisarės, renkama medžiaga ir tikslinamos įvykio aplinkybės.

Ne pirmas kartas

Kone analogiškos, taip pat net tragiškai galėjusios pasibaigti nelaimės, uostamiestyje išvengta praėjusiųjų metų pabaigoje.

Per pertrauką į privačios bendrovės darbininkų atidengtą, valytą ir neaptvertą paliktą kelių metrų gylio kanalizacijos šulinį vienos centrinėje Klaipėdos dalyje esančios progimnazijos kieme įkrito mažametis moksleivis.

Su laimingais marškiniais gimęs vaikas rankomis suspėjo užsikabinti už šulinio krašto, tad rimčiau nenukentėjo.

Berniukas pats sugebėjo išlipti iš kanalizacijos šulinio. Į mokyklos vidų grįžo raišuodamas.

Siekdami apsaugoti ir kitus, berniuko tėvai dėl įvykio netylėjo ir sužinojo, jog neva dėl visko kaltas yra tik pats jų sūnus.

„Visi, ne tik turintys vaikų, puikiausiai įsivaizduoja, kuo viskas galėjo baigtis. Todėl ir kreipiausi į pareigūnus, kad jie sudrausmintų tiek įmonę, tiek pačią mokyklą. Tikrai negalvoju inicijuoti kokių nors baudžiamųjų bylų kėlimą ar kreiptis į teismą, reikalaujant atlyginti žalą. Negali būti net minčių apie norą pasipelnyti iš nelaimės. Mano tikslas - viešumas. Kad nė vienai mamai ar tėvui netektų ateityje sulaukti skambučio ir išgirsti „atleiskite, atsitiko nelaimė“, - „Vakarų ekspresui“ po nelaimės sakė moksleivio tėvas.

Iš teisėsaugininkų gautas atsakymas klaipėdietį lengvai šokiravo. Konstatuota, jog galimos nusikalstamos veikos požymių nenustatyta, nes mažametis pats eidamas įkrito į atidarytą kanalizacijos šulinį, dėl ko ir patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Policijos teigimu, progimnazijos vadovo bei pedagogų netinkamu pareigų vykdymu kaltinti taip pat negalima, nes jie jokių pažeidimų nepadarė.

„Išvada labai paprasta ir konkreti. Įkritai į paliktą atidarytą ir visiškai neapsaugotą kanalizacijos šulinį - tik pats esi kaltas. Nėra ko čia vaikščioti po mokyklos kiemą per pertrauką“, - teisėsaugininkų sprendimu negalėjo atsistebėti tėvas.

Darbus progimnazijos kieme vykdžiusios bendrovės vadovas pasielgė garbingai. Jis susitiko su mažamečio tėvais ir jų atsiprašė. Pastarieji atsiprašymą priėmė.

Praėjusią savaitę (liepos 1 d.), vėlų pirmadienio vakarą, Kaišiadorių rajone į netinkamai uždengtą lietaus kanalizacijos šulinį su vandeniu įkrito dvimetė.

Pasisekė, kad tuo metu privataus namo kieme esančiame dviejų metrų gylio šulinyje vandens buvo tik 40 centimetrų.

Iki kaklo vandenyje stovinti mažylė iš 40 centimetrų skersmens šulinio artimųjų ištraukta nuleidus už kojų laikomą vaiką, kuris sugriebė už mergaitės drabužių.

Mažametė atsipirko tik didžiuliu išgąsčiu ir nubrozdinimais.

Birželio viduryje Kauno ugniagesiams teko gelbėti į 10 metrų kanalizacijos šulinį įkritusį vyrą ir jo šunį.