aA
Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai nepasibaigusiuose įvykiuose dalyvavę asmenys teigia, kad šiuo metu nuo teisėsaugos pasislėpęs tris kartus teistas Jonas Baronas neteisėtai laikė ginklą ir iš jo šaudė.
Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tai DELFI patvirtino šaltiniai teisėsaugos institucijose. Tiesa, to kategoriškai dar negalima teigti, nes J. Baronas iki šiol nesurastas – 23 metų vyras dar slapstosi nuo policijos, oficialiai paskelbta jo paieška.

Ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti ir kitų nusikaltimų atliekanti Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą – ikiteisminio tyrimo teisėjo prašoma J. Baronui skirti suėmimą, nors jis dar ir nesulaikytas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Imbrasas sakė, kad J. Baronui už akių yra pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo nužudyti ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.

Po įvykio J. Barono motinos Laimos Pikul namuose, kur jis gyveno pastaruoju metu, buvo atlikta krata. Kas jos metu buvo rasta, prokuroras kol kas nekomentuoja.

Suėmimą prokuroras prašė skirti už akių – teismo posėdyje dalyvavo tik tyrimui vadovaujantis ir jį kontroliuojantis prokuroras bei valstybės paskirtas advokatas.

Prokuroro prašymą išnagrinėjęs teisėjas Dainius Pranka nutarė jį patenkinti – J. Baroną leista suimti.

Kai J. Baronas bus sulaikytas, pareigūnai turės jį per 48 val. pristatyti į teismą ir apklausti. Tada taip pat bus sprendžiama, ar toliau įtariamajam skirti pačią griežčiausią priemonę.

Trečiadienio rytą J. Baronas dar nesulaikytas, pareigūnai intensyviai jo ieško, o kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Pareigūnai kol kas nekomentuoja, dėl ko tarp jaunų vyrų picerijoje kilo konfliktas, tačiau, šaltinių teigimu, šaudyta buvo dėl mažareikšmės priežasties. J. Baronas gyvena netoli šios picerijos.

Kur gali slėptis J. Baronas, DELFI norėjo paklausti pramogų pasaulyje gerai žinomos jo sesers Oksanos Pikul-Jasaitienės. Antradienį žurnalistams aiškinusi, kad greičiausiai įvyko klaida, trečiadienį ji jau į kalbas nesileido ir žurnalistui pasiūlė rašyti ne straipsnius, o knygas.

„Dainiau, Dainiau, ar jūs turite dar naglumo šitaip – aš vakar perskaičiau jūsų rašinėlį, tai jums tikrai ne kriminalus rašyti, o pasakas, gražias istorijas, jūs rašykite knygas, tikrai ne straipsnius“, – pasakiusi O. Pikul-Jasaitienė padėjo telefono ragelį. Ir daugiau į skambučius neatsiliepė.

Incidentas Antakalnyje įvyko pirmadienio vakarą, kai picerijoje iš TT pistoleto buvo paleisti keturi šūviai. Ginklas vėliau buvo rastas numestas po automobiliu netoliese esančio daugiabučio kieme, o konflikte dalyvavę vyrai sulaikyti. Tikslus konflikte dalyvavusių asmenų skaičius dar nustatinėjamas.

Per šaudynes buvo sužalota picerijoje vakarieniavusi mergina ir vienas iš konflikto dalyvių.

Jonas Baronas
Jonas Baronas
© Policija

DELFI jau skelbė, kad tris kartus teisto J. Barono pavardė figūruoja ir kitame ikiteisminiame tyrime, kuris dar atliekamas Vilniaus apylinkės prokuratūroje. Šio tyrimo metu anksčiau J. Baronui buvo skirtas suėmimas, kuris vėliau pakeistas į švelnesnes kardomąsias priemones – apykojė policijai gerai žinomam įstatymų pažeidėjui buvo nurodyta uždėti apykoję, bet ji vėliau buvo nuimta. O juk jeigu iki šiol ji būtų ant J. Barono kojos, policijos pareigūnams greičiausiai netektų skelbti su itin sunkiu nusikaltimu galimai susijusio vyro paieškos.

Ikiteisminiam tyrimui dėl didelio kiekio narkotinių medžiagų įgijimo, laikymo ir platinimo vadovaujanti Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Vita Gedvilienė sako, kad prieš pusantrų metų iškelta J. Barono baudžiamoji byla jau netrukus turėjo atsidurti teisme, tačiau dėl pirmadienio įvykių šis terminas gali dar labiau pailgėti.

„Na, neaišku, kiek jis slapstysis, bet kažkaip atrodo, kad neilgai“, – sakė prokurorė.

Ji prisipažino, kad būtent jos sprendimu buvo panaikintas J. Barono stebėjimas elektroninėmis priemonėmis – nuimta apykojė. Toks sprendimas buvo priimtas dėl esą netobulai veikiančios sistemos.

„Ne visada ji teisingai suveikia, galimos įvairios paklaidos ir jos būdavo kartais net ne dėl asmens, kuris buvo stebimas, kaltės, – sakė V. Gedvilienė. – Šis dalykas labai brangiai kainavo valstybei, policija negalėjo užtikrinti, kad aparatūra rodo teisingus duomenis, todėl kai įtariamasis ir jo gynėja pateikė prašymą apykoję nuimti, buvo priimtas sprendimas nutraukti elektroninį stebėjimą.“

Prokurorės teigimu, prašydamas nuimti apykoję J. Baronas aiškino, kad nori įsidarbinti, todėl patenkinus šį prašymą taip pat įtariamajam buvo sugrąžintas asmens dokumentas. Tačiau kardomųjų priemonių vyras neišvengė – jam buvo paliktas namų areštas (turėdavo būti nuo vakaro iki ryto namuose) ir draudimas išvykti iš gyvenamosios vietos ribų be policijos žinios, bei registracija joje.

Uždėti apykoję J. Baronui dar 2015 m. gruodžio pabaigoje nurodė Vilniaus miesto apylinkės teismas – tada ikiteisminio tyrimo teisėjas J. Baroną nutarė paleisti į laisvę. Paradoksas, bet tuo metu Lietuvoje elektroninis įtariamųjų ar lygtinai į laisvę paleistų nuteistųjų stebėjimas dar nebuvo vykdomas. Tiesa, pareigūnai turėjo laiko pasiruošti – vos tik į laisvę paleistas J. Baronas vėl buvo įkalintas, nes kito teisėjo sprendimu vyras buvo nuteistas už narkotinių medžiagų įgijimą. Jam teismas skyrė 50 parų arešto bausmę.

Maždaug pusantrų metų užtruko ir ikiteisminis tyrimas, kuriame J. Baronas taip pat siejamas su narkotinėmis medžiagomis. „Jis artimiausiu metu vėl turėjo būti iškviestas į policiją – pareigūnai jam ketino pateikti galutinius įtarimus dėl narkotinių medžiagų įgijimo“, – sakė prokurorė V. Gedvilienė.

Pasak jos, kai ikiteisminio tyrimo teisėjas Vilniaus areštinės ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo kamerose gultą išbandžiusį J. Baroną paliko laisvėje, nebepratęsdamas griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo, įtariamajam buvo skirtos kitos kardomosios priemonės.

„Todėl jam, kaip tik įmanoma, buvo skirti griežčiausi įstatyme numatyti apribojimai, kuriuos vėliau teko sušvelninti, – sakė prokurorė Vita Gedvilienė. – Įtarimai jam tikrai nepanaikinti, kaip tik ketinome jį kviestis dėl galutinių įtarimų pateikimo.“

Jos teigimu, maždaug pusantrų metų trukęs tyrimas užsitęsė, nes jame – net 17 įtariamųjų.

„Bylas skaidome, jau dvi perdavėme į teismą, kaip tik ruošėmės perduoti ir trečią, bet dar nesuspėjome“, – sakė prokurorė.

Ne kartą dėl įvairių Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų įkliuvęs ir taip pat arešto bausme baustas (dėl to net buvo konfiskuotas jo motinos Laimos Pikul prabangus BMW) J. Baronas buvo sulaikytas 2015 m. rugsėjį, kai pas jį buvo rasta apie 350 g marihuanos.

O 50 parų arešto bausmė J. Baronui buvo skirta už tai, kad jis dar gegužės 5 d. popietę Vilniuje, Antakalnio mikrorajone, prie Neries upės, iš nenustatyto asmens už 30 eurų nusipirko 101,77 g kanapių. Jas vyras laikė automobilyje BMW, o tą patį vakarą, apie 23.20 val., buvo sulaikytas Žirmūnų g.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas J. Baronas tyrėjams aiškino, kad kanapių nusipirko iš vieno iššaukiančiai atrodančio vyriškio, su kuriuo susipažino prie Neries upės vedžiodamas šunį.

„Praeidamas pro šalį užuodžiau rūkomos „žolės“ kvapą ir susigundžiau“, – J. Baronas sakė, kad nepažįstamojo paprašė duoti parūkyti, bet šis pasiūlė geriau kanapių iš jo nusipirkti. J. Baronas sutiko – iš kišenės išsitraukė 30 Eur.

Narkotines medžiagas J. Baronas paslėpė Šilo miške Antakalnyje – bijojo, kad grįžus į namus kanapių kvapą užuos jo motina Laima Pikul.

Tą patį vakarą J. Baronas išvažiavo pasivažinėti po miestą, pakeliui sutiko savo draugą, kuris važiuojant automobiliu užuodė „žolės“ kvapą.

„Išėmiau iš kišenės parodyti, bet tuo metu pamačiau iš paskos važiuojančius policijos pareigūnus ir supanikavau, „žolės“ gumbulas nukrito“, – sakė jis.

Netrukus J. Barono vairuojamą BMW sustabdė policijos pareigūnai – su kanapėmis sulaikytas vairuotojas ir jo draugas buvo pristatyti į komisariatą.

J. Baronas tikino, kad narkotines medžiagas nusipirko sau. Tuo metu policijos pareigūnai prisipažino, kad J. Barono vairuojamą automobilį sustabdė tik dėl to, jog vairuotojas keistai elgėsi – esą pamatęs policininkus jis labai susijaudino.

Pareigūnai manė, kad vairuotojo dokumentai yra netvarkingi, bet kai šį sustabdė, iš karto užuodė kanapių kvapą, be to, ant automobilio kilimėlio mėtėsi „žolė“.

Pasak policininkų, J. Baronas atsisakė nurodyti, iš kur gavo narkotines medžiagas, o jo draugas tikino, kad tuo metu ketino susisukti suktinį, bet pamatęs policijos automobilį, labai išsigando.

Tyrimo metu pareigūnai taip pat patikrino, ar J. Baronas vartoja narkotines medžiagas – toksikologijos ekspertų išvadose nurodyta, kad tyrimo metu buvo nustatyta, jog jo šlapime buvo rasta tetrahidrokanabilio karboksi rūgšties, amfetamino ir metamfetamino.

Tai jau buvo trečiasis kartas, kai J. Baronas išgirdo teismo nuosprendį. Prieš tai jis buvo teistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei dėl policijos pareigūnų papirkimo – neblaivus sulaikytas prie automobilio vairo, kai buvo apgadinęs kaimyno automobilį, jis policininkams davė 150 litų (43,44 eurų) kyšį.

J. Baronas iki šiol yra nuolatinis teismų „lankytojas“ – teisėjai nespėja nagrinėti jam iškeltų administracinių nusižengimų bylų, kai jis neturėdamas teisės vairuoti sėda prie vairo.

Dar šių metų liepą, kai buvo nagrinėjama byla dėl to, kad jis vairavo automobilį neblaivus neturėdamas tam teisės, J. Baronas aiškino, kad gailisi dėl savo elgesio (taip jis kalbėdavo nagrinėjant visas jam iškeltas bylas).

„Nusižengimus padariau lengvabūdiškai, nepagalvojęs apie galimas neigiamas pasekmes – šiuo metu dedu visas pastangas, kad daugiau administracinių nusižengimų nedaryčiau, – sakė jis. – Stengiuosi grąžinti skolas už anksčiau padarytus administracinius nusižengimus, taip pat artimiausiu metu pradėsiu atlikti viešuosius darbus, o balandžio 11 d. pradėjau dirbti pardavimų vadybininku, taip pat studijuoju logisto-ekspeditoriaus specialybę.“

Kad J. Baronas turi didelių problemų, anksčiau DELFI yra pripažinusi ir jo motina Laima Pikul – ji sakė, kad visais būdais bando sudrausminti savo sūnų, tačiau jam nieko negali padaryti – jis suaugęs žmogus.

„Manau, draugai daro blogą įtaką, nes jis laiką leidžia su draugais, todėl ir tokias nesąmones daro, gal prieš draugus čia toks vaidinimas, nežinau“, – sakė ji. Visą interviu su L. Pikul rasite prie susijusių straipsnių.

Kad J. Baronas galėjo dalyvauti kruviname incidente Antakalnyje, iki šiol netiki jo sesuo Oksana Pikul-Jasaitienė. „Nuo ubago lazdos, kalėjimo ir senos mergos niekas neapsaugotas. (...) Mūsų šeima stipri, tokie šunys ir lieka loti savo supuvusiuose garduose, o mes gyvename!“ – anksčiau piktai reaguodama į DELFI paskelbtus straipsnius apie J. Barono nuodėmes feisbuke plūdosi „pupytė“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Skvernelis neteko kantrybės: Vyriausybės posėdyje ministrui buvo karšta (88)

Po gaisro Alytuje pradėjo aiškėti pirmieji nuostolių žemės ūkiui ir verslui skaičiai, kurie...

Mockus prabilo apie Grybauskaitės prašymus: visa tai, kas čia vyksta, yra tąsa (32)

Koncerno „ MG Baltic “ savininkas Darius Mockus sako per tarpininkus gaudavęs buvusios...

Karas greičio mėgėjams: parodė, kur Vilniuje bus įrengti nauji greičio matuokliai (88)

Jau nuo kitų metų Vilniuje važinėjančius vairuotojus pasitiks pokyčiai – atsiras 32 nauji ir...

Karbauskis ruošia staigmeną Pranckiečiui: apsispręs iš pat ryto pildoma (77)

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nesiruošia taikstytis su...

Tokio vaikų elgesio ignoruoti negalima: ženklai, išduodantys tai, apie ką jie bijo kalbėti

Nors šeimą norėtųsi įsivaizduoti kaip aplinką, kurioje vaikas jaučiasi saugus ir mylimas, deja,...

Seime – klausimas dėl vaikų išmaniųjų telefonų: reikia uždrausti juos neštis į mokyklą? (201)

Dažniausi vaikų sunkumai, kuriuos jie išsako besikreipdami į „Vaikų liniją“ – santykiai su...

Medikai parengė rezoliuciją: reikalaujame ne pažadėti, o įsipareigoti (4)

„Mes norime <...>, kad pažadėtumėte mums... nors ne, gana tų pažadų. Vis dėl to...

Geriausi 2019 metų telefonų flagmanai: ko ieškoti, kai perkate išmanųjį (5)

Išmanieji telefonai dabar švenčia tikrą triumfą – be jų mažai kas įsivaizduoja savo...

Buvusi „Lietuvos pašto“ valdyba išplatino antrą viešą laišką: mes nebedirbam, o ministras mums teberašo įsakymus (132)

Trečiadienį buvusi „Lietuvos pašto“ valdyba išplatino antrą viešą laišką šią savaitę....

Mokytojas rado būdą, kaip sudominti vaikus: pamokas filmuoja ir laukia žinučių feisbuke (6)

Būti mokytoju, kuris kiekvieną pamoką galėtų sudominti, įtraukti mokinius – milžiniškas...