„Ypač neramina plintantis naujų psichoaktyvių medžiagų naudojimas. Jų vartotojais dažnai tampa paaugliai ir jaunimas, linkę eksperimentuoti, ieškoti nuotykių bei stiprių įspūdžių. Tokių medžiagų sudėtis ir poveikis, pasak specialistų, yra nežinomi arba mažai žinomi, o tai didina perdozavimo, stipraus apsinuodijimo ar netgi mirties riziką.“ – sako Klaipėdos m. policijos bendruomenės pareigūnė Simona Narūnė.

Anot Klaipėdos policijos pranešimo, Naujos psichoaktyviosios medžiagos (angl. new psychoactive substances, sutr. NPS) – tai sintetinės ar natūralios medžiagos, kurios dažnai gaminamos siekiant imituoti jau kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį.

Jos nėra įtrauktos į Jungtinių Tautų 1961 m. bendrosios narkotinių medžiagų konvencijos ir 1971 m. psichotropinių medžiagų konvencijos sąrašus, todėl platinamos „legaliai“. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) duomenimis, vidutiniškai kone kiekvieną savaitę Europos rinkoje atsiranda po 1 tokią naują medžiagą. Jos siūlomos ir kaip buitinės priemonės, cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos, net maisto papildai, nosies purškalai ar skystis elektroninėms cigaretėms.

Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina atidžiau stebėti savo vaikus, giminaičius ir draugus.

„Ypač su vaikais patariama kalbėti apie galimas grėsmes, ugdyti kritinį mąstymą, kad jaunimas apsvarstytų visas galimas pasekmes prieš eksperimentuojant su nežinomomis medžiagomis. O jei pastebite, kad aktyvus, noriai ir atvirai bendraujantis žmogus, staiga tapo tyleniu, arba jei pasireiškia nevaldomi agresijos, pykčio protrūkiai, jei vaikai pradeda vengti pamokų, pastebite dėmesio ar atminties sutrikimų – vertėtų pasitarti ir su specialistais.“ – sako Klaipėdos m. PK bendruomenės pareigūnė Vaida Meškienė.

Policijos pareigūnai taip pat ragina pastebėjus, kad aplinkoje vyksta galimai nusikalstama veika, įtarimų keliantis keitimasis medžiagomis, galima prekyba jomis nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją