aA
Prieš daugiau nei 10 metų į Paryžių, Disneilendą, ir Taline vykusį Madonos koncertą keliones melagingai organizavusiam ir dokumentą suklastojusiam šiauliečiui Arūnui Ališauskui Šiaulių apylinkės teismas skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas dvejiems metams ir paskyrė įpareigojimus. Be to, kaltinamasis turės sumokėti nukentėjusiesiems padarytą 7 863,18 eurų turtinę žalą ir 2 100 eurų neturtinę žalą bei 1 729,86 eurų už ekstradicijos išlaidas.
Teisėjo plaktukas
© Shutterstock

54 metų kaltinamasis A. Ališauskas skelbiant nuosprendį nedalyvavo. Teismo sprendimu, po nuosprendžio paskelbimo jis turi būti nedelsiant paleistas į laisvę. Per vienus metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos šiaulietis turės atlyginti visiems nukentėjusiesiems padarytą bendrą 7 863,18 eurų turtinę žalą, praneša Šiaulių apylinkės teismas.

„Nuo kaltinamojo nusikalstamų veiksmų nukentėjo net 24 asmenys. Daugiau nei 10 metų jis vengė baudžiamosios atsakomybės, pasislėpdamas Didžiojoje Britanijoje. Kaltinamasis veikė tiesiogine tyčia – iš anksto žinojo, kad kelionių neorganizuos ir pinigų žmonėms negrąžins“, – sakė bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Bronius Vinciūnas.

Nustatydamas neturtinės žalos dydį teismas atsižvelgė į tai, kad nukentėjusieji, kurie pareiškė ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo, patyrė neigiamų išgyvenimų, nepatogumų, stresą. Tačiau, teismo nuomone, nukentėjusieji analizuotinoje situacijoje ir patys elgėsi nepakankamai rūpestingai ir atsakingai: kreipėsi ne į kelionių agentūras, nukentėjusieji dažnu atveju apskritai net nematė šio asmens, pinigus jam perduodavo per kitus asmenis.

Kaltinamasis A. Ališauskas padarė du nesunkius nusikaltimus, veikos baigtos. Teisme neigiamai įvertino savo elgesį, atsiprašė nukentėjusiųjų. Įsipareigojo kuo greičiau atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą. Nusikalto būdamas neteistas. Teisme prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo uždraustas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi dėl savo veiksmų, kas yra jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Vyras Didžiojoje Britanijoje pagal Europos arešto orderį buvo sulaikytas š. m. kovo 3 d., kuomet į Lietuvos ambasadą atėjo pasikeisti paso. Šiaulietis į Lietuvą buvo parvežtas po dešimties dienų. Kaltinamasis buvo suimtas ir laikomas Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Teismas nustatė, kad nuo 2008 metų spalio iki 2009 metų balandžio pabaigos A. Ališauskas 24 nukentėjusiesiems žadėjo suorganizuoti pigią trijų dienų kelionę į Paryžių, Disneilendą, ir į Taline vyksiantį Madonos koncertą. Už žadamas keliones ir koncertą vyras paėmė pinigus. Žmonės, tikėdamiesi išvykti, sumokėjo skirtingas sumas: nuo maždaug 57 eurų iki beveik 1 043 eurų. Sumos skirtingos, kadangi vieni ketino keliauti su šeimos nariais, kiti – po vieną. Kai kurie tie patys asmenys pirko kelionę ir į Paryžių, ir vėliau į Taliną. Atsiskaitydami už keliones vieni nukentėjusieji pervedė pinigus per banką, kiti – davė grynais. Vienai nukentėjusiajai kaltinamasis išrašė suklastotą dokumentą ir jį pateikė už kelionę mokėjusiai moteriai. Iš viso kaltinamasis A. Ališauskas apgaule įgijo svetimą turtą – 27 150 Lt (7 863 eurus 18 centų).

Nesuorganizavęs kelionių, vyras išvyko į Angliją. Teisme jis tvirtino, kad 2005 m. buvo pasiskolinęs apie 15 000 dolerių, planavo kurti įmonę, dirbti su mediena. Dirbo televizorių gamykloje, gamykla bankrutavo. Anot kaltinamojo, jį iš visų pusių spaudė kreditoriai, todėl kilo idėja, kaip paimti pinigų. Jis sąmoningai sugalvojo kelionę į Paryžių, kuri prasidėjo nuo melo, kad jis suorganizuos. Bandė įtikinti žmones tam, kad paėmęs pinigus iš vienų, atiduotų juos kitiems.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Vokietija skambina pavojaus varpais dėl žmonių, kurių visai nepasiekia COVID-19 perspėjimai: užsimenama ir apie rytų europiečius skubiai pradėtas bandomasis projektas (115)

Kai vasario viduryje didžiausias Vokietijos laikraštis „Bild“ paskelbė informaciją, jog tarp...

Atvejų mažiau, bet „biuletenių“ rekordas užfiksuotas pernai balandį – kokios priežastys tai lėmė? (4)

„ Sodra “ pernai fiksavo rekordinius išrašomų nedarbingumo pažymėjimų, vadinamųjų...

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (398)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (511)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

Naktį Vilniuje užsiliepsnojo į kelio atitvarą atsitrenkęs „Seat“

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., išvažiavęs iš tunelio,...

Šaltus pavasario orus staigiai pakeis vasariška šiluma (5)

Sulaukėme dar vienos šaltos gegužės nakties. Sekmadienio rytas auš taip pat vėsus, bet dieną...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (23)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (91)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...

Intymi išpažintis: man 25-eri ir aš lig šiolei nežinau, kas yra orgazmas (68)

Kalbos apie seksą ir seksualumą neretai verčia jausti didelį spaudimą būti „normaliems“, t....