aA
Lietuvos pilietis Egidijus Kiveris (gim. 1971 m.) jau keletą metų slapstosi nuo Lietuvos teisėsaugos – nenori atlikti teismo paskirtos laisvės atėmimo bausmės už narkotikų kontrabandą. Nepaisant to, kad Interpolas yra paskelbęs jo paiešką, Brazilija mums neatiduoda šio Pietų Amerikos indėnų šamanų pasekėjo, ketinusio su šamanais kvaišinti Lietuvos piliečius.
Per Interpolą Lietuva bando parsigabenti Brazilijoje pasislėpusį „šamaną“
© Policija

Vilniaus apygardos teismas dar 2013 m. išnagrinėjo E. Kiverio bylą. Nustatyta, kad jis siuntėsi iš Brazilijos į Lietuvą psichotropines medžiagas DMT ir harminą, vadinamąją ajahuaską (haliucinogeninis gėrimas, kurį naudoja indėnų šamanai, kad susijungtų su dvasiomis).

2012 m. pavasarį E. Kiveris sutarė su bendrininkais Brazilijoje (pareigūnai rado jų pokalbius „skype“) dėl ajahuaskos atsiuntimo. Į Lietuvą buvo atsiųstos dvi siuntos su 4,45 litro skysčio, kurio sudėtyje yra psichotropinių medžiagų DMT ir harmino. Jos turėjo būti atgabentos į Šakių r., kur gyvena E. Kiverio motina. Bet muitininkai narkotikus aptiko.

Teisme E. Kiveris kaltu prisipažino iš dalies. Papasakojo, kad su psichotropinių medžiagų siuntėju yra bendravęs porą kartų Airijoje, apeigų metu.

Pasak jo, siunčiama arbata naudojama apeigose, sielos ir kūno apsivalymui. Apeigos vyksta apie 5-6 valandas. Teisme E. Kiveris teigė, kad norėjo padėti suorganizuoti tokias apeigas Lietuvoje.

E. Kiveris neslėpė, jog žinojo, kokia tai „arbata“, nes 9 mėnesius gyveno šventykloje, Airijoje. Anot jo, jos atsigėrus atsiranda matymas „iš vidaus“. Jis teigė nesigilinęs į tai, ar ši arbata yra draudžiama Lietuvoje.

Siunčiant narkotikus paštu jie buvo įvardyti kaip skystis būgnų valymui.

E. Kiveris negalėjo tiksliai pasakyti, kiek yra šios religijos pasekėjų Lietuvoje. Pasak jo, viename susitikime dalyvauja apie 20 žmonių. Apeigų metu vienam žmogui tenka apie 100 gramų ajahuaskos.

Pasak teisiamojo, šamanai būtų pasiėmę arbatą su savimi į Vokietiją. Jie pirmiausia planavo skristi į Lietuvą.

E. Kiveris turėjo surasti ne mažiau 20 asmenų, norinčių dalyvauti apeigose ir galinčių sumokėti po 200 eurų.

Teismas konstatavo, jog psichotropinės medžiagos siuntėjai žinojo, kad ji Lietuvoje uždrausta ir siuntimas neteisėtas, nes siunčiamą medžiagą deklaravo kaip odos aliejų, meluodami apie tikrąjį jos pavadinimą, be to sulaikius siuntą E. Kiveriui siūlė susirasti advokatą ir sakyti, kad skystis yra skirtas odiniams muzikos instrumentams.

Pirmosios dvi siuntos, kurias sulaikė muitininkai, buvo dar ne viskas. Turėjo būti atsiųsti dar trys siuntiniai. Viso turėjo būti 12,5 litro ajahuaskos.

Teismas E. Kiveriui, kuris anksčiau nebuvo teistas ir net nebaustas administracine tvarka, o narkotikus siuntėsi ne pasipelnymo tikslais, skyrė švelnesnę negu įstatymo numatyta bausmę. Jam buvo skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Įsikūrė Brazilijoje

Bet ir sąlyginai švelnios bausmės vykdyti jis nepanoro ir, nuosprendžiui dar neįsiteisėjus, pabėgo iš Lietuvos. Buvo paskelbta Interpolo paieška (ji tebegalioja iki šiol).

Lietuvos kriminalinės policijos biuro žiniomis, E. Kiveris yra ieškomas Vilniaus policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos. Jis 2017 metais buvo sulaikytas Brazilijoje. Lietuva išsiuntė ekstradicijos prašymą, tačiau 2018-ųjų kovo 23 d. buvo gautas atsakymas, kad ekstradicijos procesas Brazilijoje yra sustabdytas, kol Brazilijos nacionalinis pabėgėlių komitetas išnagrinės E. Kiverio prašymą dėl pabėgėlio statuso suteikimo. 2019 m. rugsėjį Lietuvos policija papildomai užklausė dėl E. Kiverio perdavimo Lietuvai, tačiau atsakymas iš Brazilijos negautas iki šiol.

E. Kiveris dabar gyvena atokioje Brazilijos provincijoje, turi savo paskyrą „Facebook“, deda ten savo nuotraukas ir t.t. DELFI jis sakė, jog Brazilija suteikė jam pabėgėlio statusą. Dabar jis bando gauti šios šalies pilietybę.

E. Kiveris Brazilijoje netgi įmonę užregistravo, ji vadinasi „Kanapis“.

Pasakodamas apie savo padėtį E. Kiveris sakė, kad „reikalas sukasi apie Tikėjimą, Dievą, Tautosaką, Padavimus, Pranašystes, Lietuvos Respublikos Teisingumą ir prieš mano konstitucinę teisę išpažinti Dievą tokia forma, kokia jis pas mane atėjo, sulaužymą ir persekiojimą, teisme mane gins gerbiamas profesorius advokatas Stanislovas Tomas. Su juo buvau susitikęs pries naujus metus Rio de Žaneire. Jo manymu, aš bylą tikrai laimėsiu“.

Pseudoadvokatas vandalas

Nežinia, kokiame teisme ir ką ketina laimėti nuteistasis. Jo „gerbiamas profesorius advokatas“ Lietuvoje nėra nei advokatas, nei gerbiamas. Nors ir tituluojantis save įvairiais moksliniais laipsniais.

S. Tomas daug metų rašo įvairiausius keistus skundus ir pareiškimus Jungtinėms Tautoms, Europos žmogaus teisių teismui ir kt. Bet Lietuvoje jis išgarsėjo pernai, kai kūju sudaužė partizano Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą ant Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato Vilniuje.

Stanislovas Tomas kūju daužo generolo Vėtros atminimo lentą
Stanislovas Tomas kūju daužo generolo Vėtros atminimo lentą
© Facebook

Už viešosios tvarkos pažeidimą S. Tomui buvo skirta 50 parų arešto. Bet Vilniaus apygardos teismas nusprendė sušvelninti bausmę dėl atminimo lentos Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai sudaužymo ir 50 parų areštą pakeitė laisvės apribojimu (prokuratūra šį sprendimą apskundė Aukščiausiajam Teismui, skundas dar neišnagrinėtas).

Teismas nurodė, kad S. Tomas aštuonis mėnesius negalės be pareigūnų žinios keisti gyvenamosios vietos ir turės atlyginti daugiau kaip 2 tūkst. eurų žalą Vilniaus miesto savivaldybei.

Tačiau pseudoadvokatas išvyko iš Lietuvos neatlikęs bausmės ir neatlyginęs žalos. Balandžio pabaigoje baigsis terminas, iki kurio S. Tomas turėjo atlikti bausmę. Po to Probacijos tarnyba turėtų kreiptis į teismą su prašymu sugriežtinti bausmę.

Lietuvos advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Kukaitis DELFI sakė, kad S. Tomas kažkada buvo advokato padėjėjas, tačiau iš padėjėjų sąrašo buvo išbrauktas už šiurkščius profesinės etikos pažeidimus Lietuvos advokatūros Advokatų garbės teismo sprendimu paskyrus jam drausminę nuobaudą. O advokatu jis niekada nebuvo.

S. Tomas sau priskiria įvairius pasaulio universitetų mokslinius laipsnius. Pasak M. Kukaičio, S. Tomas netgi reikalaudavo vadinti jį „multiprofesoriumi“. Tačiau Lietuvos mokslo taryba turi duomenų tik apie vieną S. Tomo mokslinį laipsnį: Lietuvoje pripažintas tik daktaro (teisės krypties) mokslo laipsnis, pateikus Sorbonos universiteto daktaro laipsnį patvirtinantį diplomą.

Kai Lietuvos advokatūra jam uždraudė pasirašinėti dokumentus kaip advokatui, S. Tomas pareiškė, kad jis įrašytas į Padniestrės (Rusijos okupuota Moldovos dalis) advokatų sąrašą. Tačiau Padniestrės pasaulis nepripažįsta, todėl ir tos šalies advokatūros sąrašas (į kurį patekti labai lengva) nieko nereiškia. „Jis Lietuvoje nėra advokatas, jis nieko negali atstovauti“, – sakė Lietuvos advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas M. Kukaitis.

Dėl S. Tomo Europos žmogaus teisių teismas net priėmė beprecedentį sprendimą – nusprendė, kad Moldovos, Lietuvos ar Andoros advokatu prisistatydavęs Stanislovas Tomas daugiau nebegali atstovauti ar kitaip padėti pareiškėjams, kurių peticijos pateiktos Teismui ir visose ateityje EŽTT nagrinėjamose bylose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(45 žmonės įvertino)
3.4222

Top naujienos

Oficialu: Klaipėdoje nuo COVID-19 pasveiko šeši pacientai papildyta 20:44 val.  (325)

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas socialiniame tinkle Facebook pasidalino džiugia...

Koronavirusu susirgusi Seimo darbuotoja atsisako pateikti savo kontaktus ir maršrutus papildyta Gaižausko komentaru (1275)

Karantino sąlygomis gyvenančioje Lietuvoje – precedento neturintis skandalas. Nors įstatymas...

Pirmadienį šalyje nustatyti dar 7 užsikrėtimo atvejai iš viso šalyje užfiksuotas 491 atvejis (190)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti...

Traukiantis šilumai sulauksime sniego ir plikledžio (6)

Antradienio naktį Lietuvos padangėje praplauks nedidelis debesų sūkurys. Vietomis, daugiausia...

Vyrui diagnozavo COVID-19, bet pakartotinai netiria: už kelių dienų į darbą, bet virusą dar gali nešioti (118)

40-metis Andrius (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – aut. past.) iš Austrijos, į kurią buvo...

Generalinis komisaras: nubausti už saviizoliacijos pažeidimus patys dar negalime (119)

Šalyje prasidėjus trečiajai karantino savaitei, Lietuvos policija vis dar neturi įstatyminio...

Baltarusiai valdžios sprendimų dėl koronaviruso nelaukia – patys imasi veiksmų (69)

Medikai iš viso pasaulio, įskaitant ir sveikatos priežiūros profesionalus iš Baltarusijos, dėl...

Profesorius papasakojo, kokios apsaugos nuo virusų priemonės yra efektyviausios (77)

COVID-19 pandemijos akivaizdoje susiduriame su asmens apsauginių priemonių trūkumu. Jų...

Italijoje auga nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius, bet užsikrečia vis mažiau pasaulyje jau mirė daugiau nei 35 tūkst. žmonių (97)

Italijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 812 žmonių, o...

Malinauskas: buvau asmeniškai Verygos patikintas, kad reagentų nepritrūks (236)

Buvęs premjero patarėjas bei Visuomenės informavimo grupės vadovas dėl koronaviruso Skirmantas...

|Maža didelių žinių kaina