aA
Lietuvos pilietis Egidijus Kiveris (gim. 1971 m.) jau keletą metų slapstosi nuo Lietuvos teisėsaugos – nenori atlikti teismo paskirtos laisvės atėmimo bausmės už narkotikų kontrabandą. Nepaisant to, kad Interpolas yra paskelbęs jo paiešką, Brazilija mums neatiduoda šio Pietų Amerikos indėnų šamanų pasekėjo, ketinusio su šamanais kvaišinti Lietuvos piliečius.
Per Interpolą Lietuva bando parsigabenti Brazilijoje pasislėpusį „šamaną“
© Policija

Vilniaus apygardos teismas dar 2013 m. išnagrinėjo E. Kiverio bylą. Nustatyta, kad jis siuntėsi iš Brazilijos į Lietuvą psichotropines medžiagas DMT ir harminą, vadinamąją ajahuaską (haliucinogeninis gėrimas, kurį naudoja indėnų šamanai, kad susijungtų su dvasiomis).

2012 m. pavasarį E. Kiveris sutarė su bendrininkais Brazilijoje (pareigūnai rado jų pokalbius „skype“) dėl ajahuaskos atsiuntimo. Į Lietuvą buvo atsiųstos dvi siuntos su 4,45 litro skysčio, kurio sudėtyje yra psichotropinių medžiagų DMT ir harmino. Jos turėjo būti atgabentos į Šakių r., kur gyvena E. Kiverio motina. Bet muitininkai narkotikus aptiko.

Teisme E. Kiveris kaltu prisipažino iš dalies. Papasakojo, kad su psichotropinių medžiagų siuntėju yra bendravęs porą kartų Airijoje, apeigų metu.

Pasak jo, siunčiama arbata naudojama apeigose, sielos ir kūno apsivalymui. Apeigos vyksta apie 5-6 valandas. Teisme E. Kiveris teigė, kad norėjo padėti suorganizuoti tokias apeigas Lietuvoje.

E. Kiveris neslėpė, jog žinojo, kokia tai „arbata“, nes 9 mėnesius gyveno šventykloje, Airijoje. Anot jo, jos atsigėrus atsiranda matymas „iš vidaus“. Jis teigė nesigilinęs į tai, ar ši arbata yra draudžiama Lietuvoje.

Siunčiant narkotikus paštu jie buvo įvardyti kaip skystis būgnų valymui.

E. Kiveris negalėjo tiksliai pasakyti, kiek yra šios religijos pasekėjų Lietuvoje. Pasak jo, viename susitikime dalyvauja apie 20 žmonių. Apeigų metu vienam žmogui tenka apie 100 gramų ajahuaskos.

Pasak teisiamojo, šamanai būtų pasiėmę arbatą su savimi į Vokietiją. Jie pirmiausia planavo skristi į Lietuvą.

E. Kiveris turėjo surasti ne mažiau 20 asmenų, norinčių dalyvauti apeigose ir galinčių sumokėti po 200 eurų.

Teismas konstatavo, jog psichotropinės medžiagos siuntėjai žinojo, kad ji Lietuvoje uždrausta ir siuntimas neteisėtas, nes siunčiamą medžiagą deklaravo kaip odos aliejų, meluodami apie tikrąjį jos pavadinimą, be to sulaikius siuntą E. Kiveriui siūlė susirasti advokatą ir sakyti, kad skystis yra skirtas odiniams muzikos instrumentams.

Pirmosios dvi siuntos, kurias sulaikė muitininkai, buvo dar ne viskas. Turėjo būti atsiųsti dar trys siuntiniai. Viso turėjo būti 12,5 litro ajahuaskos.

Teismas E. Kiveriui, kuris anksčiau nebuvo teistas ir net nebaustas administracine tvarka, o narkotikus siuntėsi ne pasipelnymo tikslais, skyrė švelnesnę negu įstatymo numatyta bausmę. Jam buvo skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Įsikūrė Brazilijoje

Bet ir sąlyginai švelnios bausmės vykdyti jis nepanoro ir, nuosprendžiui dar neįsiteisėjus, pabėgo iš Lietuvos. Buvo paskelbta Interpolo paieška (ji tebegalioja iki šiol).

Lietuvos kriminalinės policijos biuro žiniomis, E. Kiveris yra ieškomas Vilniaus policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos. Jis 2017 metais buvo sulaikytas Brazilijoje. Lietuva išsiuntė ekstradicijos prašymą, tačiau 2018-ųjų kovo 23 d. buvo gautas atsakymas, kad ekstradicijos procesas Brazilijoje yra sustabdytas, kol Brazilijos nacionalinis pabėgėlių komitetas išnagrinės E. Kiverio prašymą dėl pabėgėlio statuso suteikimo. 2019 m. rugsėjį Lietuvos policija papildomai užklausė dėl E. Kiverio perdavimo Lietuvai, tačiau atsakymas iš Brazilijos negautas iki šiol.

E. Kiveris dabar gyvena atokioje Brazilijos provincijoje, turi savo paskyrą „Facebook“, deda ten savo nuotraukas ir t.t. DELFI jis sakė, jog Brazilija suteikė jam pabėgėlio statusą. Dabar jis bando gauti šios šalies pilietybę.

E. Kiveris Brazilijoje netgi įmonę užregistravo, ji vadinasi „Kanapis“.

Pasakodamas apie savo padėtį E. Kiveris sakė, kad „reikalas sukasi apie Tikėjimą, Dievą, Tautosaką, Padavimus, Pranašystes, Lietuvos Respublikos Teisingumą ir prieš mano konstitucinę teisę išpažinti Dievą tokia forma, kokia jis pas mane atėjo, sulaužymą ir persekiojimą, teisme mane gins gerbiamas profesorius advokatas Stanislovas Tomas. Su juo buvau susitikęs pries naujus metus Rio de Žaneire. Jo manymu, aš bylą tikrai laimėsiu“.

Tekstas koreguotas 2020.07.26

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(45 žmonės įvertino)
3.4222

Top naujienos

Paskaičiavo, kiek Lietuvai kainuotų migrantų išlaikymas: ir tai dar nėra pats pesimistiškiausias scenarijus (214)

Lietuvoje prasidėjusiai migrantų krizei kol kas pabaigos nematyti. „Remiantis Užsieniečių...

Ant savęs įpykusio Gudžiaus graužatis: atsiprašant, susi*ikau specialiai Delfi iš Tokijo (133)

„Finalas prastai. Sunku ir kažką dabar pasakyti, reikia apgalvoti, bet jokių pasiteisinimų...

Dar vienas fenomenalus pasirodymas: Jocytės šou garantavo pergalę Lietuvos rinktinei (6)

Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė po poilsio dienos FIBA „Challenger“ turnyre...

Šiurpūs mokslininko eksperimentai – žmonėms gydyti: už prievartavimo stovą baisenė tik „Nevilties duobė“ (8)

Besiaiškindamas depresijos ir vienatvės ypatumus, įtakingas septintojo dešimtmečio pabaigos...

„Šeimos bičo“ kūrėjų nauja animacija apie princą George’ą kelia aistras: ar galima taip tyčiotis iš mažamečio? (7)

Kažin, ar ką stebina, kad vos prieš kelias dienas pasirodęs „Šeimos bičo“ kūrėjų HBO...

Gudrybės, padėsiančios mažą butą įrengti taip, kad jis būtų erdvesnis

Šiandien perkant būstą vienas populiariausių naujakurių pasirinkimų yra dviejų kambarių,...

Biudžetas pasipildytų apvalia suma: ar Lietuvai reikia cukraus ir druskos mokesčio?

Apie cukraus ir druskos įvedimo mokesčius Lietuvoje kalbama jau seniai. Nuo šių metų pradžios...

Jaudinantis gydytojos pasakojimas apie jaunus COVID-19 pacientus: mirties patale maldauja skiepo (54)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Alabamos valstijoje dirbanti gydytoja dr. Brytney Cobia atviroje...

Lietuva – vis dar be medalio: olimpinių vilčių Tokijuje nepateisino ir disko metikas Gudžius (358)

Tokijo olimpinių žaidynių medalius jau yra iškovoję 74 šalių atstovai, tačiau Lietuvos...

Lietuvė savo talentu užkariavo pasaulį: papasakojo apie sunkų darbą, santuoką su italu ir gyvenimą svetur (25)

Šokėja iš Lietuvos, susišlavusi aukščiausius titulus šokių pasaulyje. Moteris, gyvenusi...