Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad birželio 2 d. Pasvalyje šio rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus patrulis R. B., kol kartu su juo dirbęs pareigūnas tikrino sustabdyto automobilio „Peugeot 607“ vairuotojo dokumentus, pareikalavo 600 litų kyšio už tai, kad šiam asmeniui nebūtų skirta administracinė nuobauda už tariamą pabėgimą nuo policijos pareigūnų.

Toks įvykis nebuvo užfiksuotas, nes iki dokumentų patikrinimo šio asmens vairuojamo automobilio policijos pareigūnai nestabdė, tačiau buvo užsiminta, kad pamaloninus kyšiu vėliau nustatytas administracinių teisės pažeidimas už padarytus kelių eismo taisyklių pažeidimus nebus fiksuojamas.

Pareigūnas, susitaręs su vairuotoju, per du kartus priėmė iš jo dalį reikalaujamų pinigų – 350 litų. Tą pačią dieną vairuotojas įteikė pareigūnui 200 litų, kitus pažadėjo perduoti po savaitės. Abu sulygo dėl 200 litų mažesnio kyšio. Birželio 9 d. kyšio reikalavęs pareigūnas iš to paties vairuotojo gavo pusantro šimto litų, dar 50 litų buvo pažadėta perduoti vėliau.

„Šią su korupcija susijusią nusikalstamą veiką padėjo atskleisti asmuo, kuris apie reikalavimą duoti kyšį pranešė pareigūnams. Kyšio davėjams irgi taikoma baudžiamoji atsakomybė. Šioje byloje kyšį davusiam vairuotojui taip pat buvo pareikštas įtarimas padarius nusikalstamą veiką, tačiau jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, kadangi pats apie ją pranešė“,- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras A. Leonavičius.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, tyrimą kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamoji byla perduota nagrinėti Pasvalio rajono apylinkės teismui.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų, už didesnės negu 250 MGL vertės kyšio priėmimą – iki aštuonerių metų.

Primintina, kad pagal šių metų liepą įsigaliojusią Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. pataisą valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo už kyšio reikalavimą ir jo priėmimą jau gali būti baudžiamas tik bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.