Šeštadienio vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai kelyje Marijampolė–Suvalkai ties Salaperaugio kaimu Kalvarijos sav. ketino stabdyti vienas paskui kitą važiavusius tris automobilius „Volvo“. Išvydęs pasieniečius, trečiasis jų staiga pasuko į šalimais esančią degalinę.

Sustabdytas dvi „Volvo XC60“ ir „Volvo XC90“ latviškais registracijos numeriais vairavo Latvijos piliečiai – 52–ejų tėvas ir 29-erių jo sūnus.

Vyresnysis latvis vyko vienas, jo dokumentai buvo tvarkingi. Dokumentus tikrinančių pasieniečių dėmesį patraukė jaunėlio vairuojamame automobilyje įsitaisę keleiviai.

Šešetas Lenkijos link vykusių vyrų prisistatė Sirijos piliečiais, tačiau tik du turėjo savo šalies pasus. Netrukus paaiškėjo, jog tai iš tiesų 20, 23, 28, 30, 31 ir 32 metų sirai.

Tuo metu, kai vienas pasieniečių ekipažas nustatinėjo šešių keleivių tapatybę, degalinės pusėn, kur nusuko trečiasis „Volvo“, buvo nusiųstas kitas Kalvarijos užkardos patrulių ekipažas.

Pasieniečiai čia rado stovintį „Volvo V50“ latviškais registracijos numeriais. Automobilio vairuotojas suglumo išvydęs netikėtai pasirodžiusius pasieniečius. Paaiškėjo, kad trečią „Volvo“ vairavo 27-erių Latvijos pilietis.

Jo keturi keleiviai prisistatė taip pat esą Sirijos piliečiai. Nuvežę juos į šalia esančią Kalvarijos pasienio užkardą, VSAT pareigūnai nustatė jų tapatybes. Paaiškėjo, kad į Vakarų Europą su anais šešiais Sirijos piliečiais neteisėtai keliavo dar keturi – 25, 36, 44 ir 45 metų.

Vairuotojus ir keleivius VSAT pareigūnai sulaikė. VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už šią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Nustatyta, kad Sirijos piliečiai į Lietuvą atvyko iš Latvijos, į kurią pateko, neteisėtai kirtę sieną, iš Baltarusijos.

Latvijos piliečiams skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimas trims mėnesiams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją