Išnagrinėjęs šią itin sudėtingą baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad keturi broliai Šestakovai ir V. Vaišvilas susibūrė į organizuotą grupę ir 2013–2014 m. laikotarpiu aktyviai verbavo socialiai pažeidžiamus asmenis (dažniausiai po laisvės atėmimo bausmės atlikimo arba dar jiems būnant laisvės atlikimo vietoje – per ten bausmę atliekantį V. Vaišvilą) vykti į Švedijos Karalystę, ten juos apgyvendindavo nuomojamame name, naudojo psichinį ir fizinį poveikį, suskirstė grupėmis, suteikdavo priemones ir vertė vykdyti įvairaus pobūdžio turtinius nusikaltimus (daugiausia vagystės), daiktus slėpdavo ir per tarpininkus tolimųjų reisų vairuotojus gabendavo į Lietuvą, kur patys disponuodavo jais arba parduodavo.

Atsižvelgęs į pernelyg ilgą proceso trukmę, kurią lėmė tiek objektyvios priežastys, tiek ir teisėjų sudėties keitimasis, ir tai, kad byla susijusi su tarptautiniu elementu, teismas visus penkis asmenis pripažino kaltais dėl prekybos žmonėmis organizuotoje grupėje, o brolius ir dėl dokumentų suklastojimo, ir disponavimo jais, įgijimo ir disponavimo žinomai nusikalstamu būdu įgytu didelės vertės turtu, ir paskyrė bausmes.

A. Šestakovui paskirta galutinė subendrinta 4 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė; Ro. Šestakovui – galutinė subendrinta 5 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė; R. Šestakovui – galutinė subendrinta 4 metų 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmė; Ž. Šestakovui – galutinė subendrinta 4 metų 11 mėnesių laisvės atėmimo bausmė; V. Vaišvilui paskirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendį sudaro 270 lapų, jis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją