Buvo gauta informacija, kad dviem galingais lengvaisiais automobiliais „Volvo S80“ bei „Audi A6“ (4.2 l benzininiu varikliu) Marijampolės apskrities teritorijoje bus gabenama labai didelė cigarečių kontrabanda.

Svirnaviečių kaimo ribose pareigūnai sulaikė vyro (g. 1978 m.) vairuojamą automobilį „Volvo S80“, kuriame rasta cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Taip pat, toje pačioje vietoje stabdytas priekyje automobilio „Volvo S80“ važiuojantis „Audi A6“, kurio vairuotojas nestojo ir spruko nuo jį stabdančių bei besivejančių policijos ekipažų.

Gaudynių metu bėglio automobilis „Audi A6“, bandant šalikele apvažiuoti jam kelią užtvėrusį policijos automobilį, važiavo tiesiai į šalikelėje stovintį uniformuotą pareigūną, todėl siekiant apsaugoti pareigūno ir kitų asmenų gyvybę bei sveikatą buvo panaudotas tarnybinis pistoletas „Glock-26“ (iššauta 7 kartus į automobilio „Audi A6“ dešinės pusės priekinį ratą). Tačiau, net ir peršautomis padangomis, bėglio vairuojamas automobilis spruko dideliu greičiu, praneša Marijampolės apskrities policija.

Vykdant automobilio paiešką „karštais pėdsakais“ automobilis „Audi A6“ buvo rastas stovintis prie fermų, esančių šalia pagrindinio kelio už keliolikos kilometrų nuo stabdymo vietos. Abu sulaikyti automobiliai buvo prikrauti kontrabandinių cigarečių „Minsk Super Slim“ bei „Minsk Capital“.

Automobilis „Audi A6“ buvo specialiai paruoštas kontrabandos gabenimui: jame įmontuota speciali dėžė su spygliais, kurių paskirtis pradurti automobilį besivejančių pareigūnų automobilių padangas; taip pat su „Runflat“ padangomis, atspariomis priverstinio stabdymo juostoms „ežiams“.

Abiejuose automobiliuose rasta ir paimta 57 311 pakelių cigarečių, kurių bendra vertė apie 203 454 eurai. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 199-2 str. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis) 2 dalį. Už šią neteisėtą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Tyrimą kontroliuoja Marijampolės apylinkės prokuratūra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (90)