aA
Policija ieško Lietuvos Respublikos piliečio Remigijaus Byčiaus (gim. 1981 m.), besislapstančio nuo teisėsaugos institucijų ir vengiančio atlikti paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Nuo 2019 m. birželio 18 d. paskelbta oficiali jo paieška.
Remigijus Byčius
© DELFI montažas

R. Byčius Lietuvos apeliacinio teismo 2019 m. gegužės 29 d. įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl to, kad, veikdamas organizuotoje grupėje, gabeno ir laikė labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų. Jis nuteistas pagal LR BK 25 str. 3 d. (Organizuota grupė), 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu) laisvės atėmimu 12 metų.

Pareigūnai ragina ieškomą R. Byčių prisistatyti į artimiausią policijos įstaigą ir primena, kad jeigu nuteistasis po nuosprendžio įsiteisėjimo vengia atlikti bausmę, senaties eiga sustoja. Šiuo atveju ji atsinaujina nuo tos dienos, kurią nuteistasis pats atvyko atlikti bausmės ar buvo sulaikytas, praneša Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Dėl vengimo atlikti laisvės atėmimo bausmę R. Byčiaus atžvilgiu Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šio nusikaltimo padarymą Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas papildomai numato iki 2 metų laisvės atėmimo bausmę.

Pažinusius šį asmenį ar žinančius ką nors apie jo buvimo vietą, prašytume paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Anonimiškumą garantuojame.

Policija primena

2015 m. ne pirmą kartą buvo suimti vienų skaitlingiausių Lietuvoje narkotikus platinančių organizuotų nusikalstamų grupuočių „Dančenkovų" ir „Lapinų" lyderiai bei nariai po to, kai buvo paleisti į laisvę 2013-2014 m.

Policijos duomenimis, vienas iš organizuotos nusikalstamos grupuotės „Lapinų“ lyderių R. Byčius, paleistas į laisvę kartu su bendrininkais toliau įžūliai tęsė nusikalstamą veiklą: organizavo ir vykdė narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą. R. Byčius drąsiai gali būti vadinamas tikrų tikriausiu sėkmės džentelmenu – ne kartą įkalintas ir kartu su kitais nusikalstamo pasaulio autoritetais dėl labai sunkių nusikaltimų baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras vis sulaukia išskirtinio teisėjų palankumo.

2016 metais Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais atlikę sudėtingą ir didelės apimties tyrimą dėl organizuotos grupės asmenų neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais, šių medžiagų platinimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, dokumentų klastojimo ir disponavimo netikrais pinigais, baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

R. Byčius kaltinamas padaręs nusikalstamas veikas, numatytas LR BK 25 str. 3 d., 260 str. 3 d., kuriam paskirtos kardomosios priemonės – 20 000 eurų užstatas, dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

2018 metais Vilniaus apygardos teismas minėtų organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderiams ir jų nariams paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl labai didelio kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymo bei platinimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, dokumentų klastojimo ir disponavimo netikrais pinigais. Teismas R. Byčiui skyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kitiems organizuotos grupės nariams už apysunkius, sunkius ir labai sunkius nusikaltimus teismas skyrė griežtas bausmes: Dmitrijus Kravcovas, pravarde Demonas, buvo nuteistas 14 metų nelaisvės, Genrikas Šafranovičius – 11 metų nelaisvės, Jevgenijus Levickis – 13 metų nelaisvės, Darius Pavlovskis – 11 metų nelaisvės. Nesutikdami su nuosprendžiu, organizuotos grupės nariai ir jų gynėjai pateikė apeliacinius skundus, prašydami sušvelninti skirtas bausmes.

2019 metais Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuriuo jiems skirtos laisvės atėmimo bausmės. Tačiau teismo sprendimu organizuotos grupės nariai iki nuosprendžio įsigaliojimo datos buvo palikti laisvėje. R. Byčius išklausęs Lietuvos Apeliacinio teismo sprendimą pasislėpė ir slapstosi nuo teisėsaugos institucijų bei iki šios dienos vengia atlikti paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

R. Byčius yra asociacijos „Kalinys", kurios tikslai yra suimtųjų bei nuteistųjų asmenų teisių gynimas bei kalinimo sąlygų gerinimas Lietuvos įkalinimo įstaigose, vadovas.

Remigijus Byčius
Remigijus Byčius
© LKPT
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
3.1500

Top naujienos

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (137)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (4)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (168)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (4)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...

Po skyrybų dramos – atviras Andriaus Šedžiaus interviu apie vaikus: apie tai vėliau teks papasakoti ir mažyliui (68)

Neseniai skyrybas išgyvenęs verslininkas Andrius Šedžius dabar visą savo dėmesį sakosi...

Sunkiai sergančios aktorės Anastasijos Zavorotniuk dukra pasidalijo jautria žinute (52)

Šeštadienį, spalio 12-ąją, sunkiai serganti aktorė Anastasija Zavorotniuk kartu suvyru Piotru...

Mirotičiaus šou laimėjo „Barcelonai“ trilerį prieš „Valencia“, Kulboka padėjo nugalėti „Baskonia“ (1)

Nikola Mirotičius surengė fenomenalų pasirodymą bei vienas ant savo pečių ištempė...

Metusi mokytojos darbą emigravo į Norvegiją: griauna stereotipus apie fabrikuose žuvį dorojančius tautiečius (164)

Pedagogės Laimutės Skiudulės vardą, be abejo, žino kone kiekviena Stavangerio ( Norvegija )...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (3)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Ant bangos: Rapšys iškovojo dar vieną auksą Berlyne (51)

Įspūdingą formą šį sezoną demonstruojantis Danas Rapšys iškovojo dar vieną aukso medalį...