aA
Kaišiadorių apylinkės teismas nusprendė anksčiau laiko į laisvę išleisti Justiną Butą, kuris 1996 metais už banko „Hermis“ plėšimą buvo nuteistas mirties bausme sušaudant.

J. Buta nuteistas už tai, kad 1995 metais užpuolė Šiauliuose veikusio banko „Hermis“ apsaugos darbuotoją ir jį sumušė, tačiau šiam pasipriešinus nusikaltimo nebaigė. Po mėnesio jis alumi su stipriai veikiančia, kvaitinančia medžiaga – klofelinu prigirdė kitą šios apsaugos darbuotoją ir jį pasmaugė.

Nužudę apsaugos darbuotoją, J. Buta ir kartu su juo veikę asmenys apiplėšė banką, pavogdami beveik milijoną litų, taip pat buvo pavogtas bankui priklausantis automobilis, kuris, siekiant paslėpti įkalčius, vėliau sudegintas miške. Nusikaltimo metu Justinas Buta su savimi taip pat turėjo ir neteisėtai įgytą šaunamąjį ginklą.

Kaip pranešė Kaišiadorių apylinkės teismas, pagal tuo metu galiojusius įstatymus vyrui skirta mirties bausmė sušaudant su turto konfiskavimu. Vėliau bausmė buvo pakeista į švelnesnę – laisvės atėmimą iki gyvos galvos, o 2012 metais prezidento dekretu suteikta malonė, nustatant terminuotą 25 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šios bausmės pabaiga numatyta 2020 metais, tačiau Lygtinio paleidimo komisija pasiūlė paleisti nuteistąjį metais ir 10 mėnesių anksčiau, įpareigojant jį per visą lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos laiką naktį neišeiti iš namų, jeigu tai nesusiję su darbu, neišvykti už miesto ribų be leidimo.

Nuo 2013 metų, kai J. Buta iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo perkeltas į Pravieniškių pataisos namus, Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija į teismą dėl lygtinio paleidimo kreipėsi aštuonis kartus, tačiau ankstesnių nutarimų teismas netvirtino.

Šįkart teismas įvertino nuteistojo asmenybę, jo pažangą ir konstatavo, kad J. Buta gali būti paleistas lygtinai.

Apie tai, kaip planuoja gyventi laisvėje, žiūrėkite knygos „Pravieniškių mafija“ autoriaus Dainiaus Sinkevičiaus interviu su J. Buta.

„Nors nuteistasis Justinas Buta laisvės atėmimo bausmę atlieka už keleto labai sunkių nusikaltimų padarymą, tačiau jis anksčiau neteistas, faktiškai atliko 4/5 paskirtos 25 metų laisvės atėmimo bausmės, bausmę atlieka lengvosios grupės sąlygomis, bausmės atlikimo laikotarpiu tik vieną kartą baustas drausmine tvarka, taip pat vieną kartą svarstytas drausminėje komisijoje (nuobauda neskirta), už gerą elgesį, dalyvavimą visuomeninėje būrio veikloje ir sąžiningą darbą dvidešimt penkis kartus skatintas,“ – rašoma teismo nutartyje.

Bausmės atlikimo metu nuteistasis pataisos namuose mokėsi ir baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, įgijo edukologijos bakalauro laipsnį – socialinio pedagogo specialybę, taip pat Elektrėnų profesinio rengimo centre įgijo kompiuterio operatoriaus specialybę, dirba, dalyvauja socialinės reabilitacijos programose, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, dengia priteistą ieškinį, nėra įrodymų, kad nuteistasis yra susijęs su kriminaline subkultūra.

Teismo duomenimis, šiuo metu nuteistasis kaltę dėl padarytų nusikaltimų pripažįsta visiškai, savikritiškai vertina padarytus nusikaltimus, taip pat dėl jų apgailestauja.

Teismas padarė išvadą, kad nuteistojo pažanga yra akivaizdi ir leidžia pagrįstai manyti, kad nuteistasis yra nepavojingas visuomenei, jog jis laikysis įstatymų ir nenusikals.

Teismas pabrėžė, kad lygtinis paleidimas nereiškia, jog nuteistasis besąlygiškai atleidžiamas nuo likusios laisvės atėmimo bausmės, priešingai – jis bus prižiūrimas ir, nesilaikydamas jam nustatytų pareigų, gali būti pasiųstas atlikti likusią laisvės atėmimo bausmės dalį.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Du „valstiečių“ skyriai iškėlė ne Skvernelį: siūlys rinktis slaptu balsavimu papildyta (276)

Du „valstiečių“ skyriai partijos kandidatu į prezidentus iškėlė ne Saulių Skvernelį. Kauno...

„Ryto“ popieriai prastėja: ar atpirkimo ožys Vilniuje – tik vienas? (24)

Vidinių dramų purtomas Vilniaus „Rytas“ per savaitę pralaimėjo visas trejas žaistas rungtynes...

Biržų meras švedams neleidžia kelti kojos į miestą: ne mes juos ėjome grobti ir žudyti patikslinta (502)

Biržų miesto meras Valdemaras Valkiūnas, sužinojęs, kad Švedijos ambasada ruošiasi rengti...

Pietūs Vilniuje už 3 eurus: į tokią vietą koją kelti baisu, bet didelė porcija atėmė žadą (138)

Nors retai skaitau komentarus, o ypatingai anoniminius, po savo pietų pertraukų apžvalgomis, bet...

Vis dar čia? Kaip „Brexit“ atidėjimas gerokai apsunkintų gyvenimą Briuseliui (1)

Nacionalistai – nuo Italijos iki Vengrijos – ruošiasi kovoti Europos Parlamento (EP)...

7 šių metų interjero tendencijos: kaip žinoti, kuri tinka būtent jums

Prieš rinkdamiesi stilių pagalvokime, kas tokie esame ir ko norime. Taip galėtume pavadinti vieną...

Nepagražintas Kubos veidas – už nepriklausomybę, revoliuciją ir vietinių skurdą (3)

Jau pats straipsnio pavadinimas daug kam gali pasirodyti netinkamas ir atgrasus, todėl visai...

Didžiausios pūgos Lietuvos istorijoje: tikras pragaras, kuris šiandien kirstų dar stipriau (27)

Šiųmetė žiema lietuviams priminė, kas yra tikrasis šaltasis metų laikas. Pūgos ir dideli...

Vairuotojo pažymėjimo netekęs Klaipėdos „Gladiatorius“ sugrįžo: ir vėl įkliuvo pareigūnams (9)

Antradienį už KET pažeidimą vairuotojo pažymėjimą praradęs taksi vairuotojas...

Šiųmetis gripas – itin grėsmingas: gydytojai pastebi, kas šiemet serga labiausiai (99)

Smarkiai šoktelėjus sergamumo ūmiomis peršalimo ligomis ir gripu kreivei, nuo antradienio penkiose...