aA
Mažametį posūnį smurtu „auklėjusi“ – spardžiusi, pagriebusi už kaklo po kambarį tampiusi – jauna Kaišiadorių rajono gyventoja nesulaukė teismo malonės. Kaltę neigusios, dėl visko posūnį kaltinusios ir išteisinti prašiusios moters argumentais jos skundą nagrinėjęs Kauno apygardos teismas nepatikėjo. Smurtavusi pamotė privalės sumokėti jai skirtą 2 tūkst. 550 eurų baudą, metus ir du mėnesius vakarus leisti namuose bei dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
vaikas, berniukas, bausmė, baimė, išgąstis, smurtas
vaikas, berniukas, bausmė, baimė, išgąstis, smurtas
© Shutterstock nuotr.

Apie pamotės smurtą vaikas prasitarė mokykloje

Jauna Kaišiadorių rajono gyventoja (moters pavardė ir vardas neminimi siekiant neatskleisti nukentėjusio mažamečio tapatybės – DELFI) į teisėsaugos akiratį pateko 2018 metais, pedagogams pastebėjus mėlynes ant berniuko kaklo.

Apie namuose patirtą smurtą vaikas tada prasitarė mokyklos psichologei bei socialinei darbuotojai.

Teisėsaugai pradėjus tyrimą ėmė aiškėti šiurpios detalės. Mažametis berniukas papasakojo ne kartą kentęs pamotės smurtą bei gana tiksliai nurodė kada ir kaip buvo mušamas.

Tyrimo metu nustatyti trys smurto prieš mažametį vaiką atvejai. Bylos duomenimis, 2017 m. lapkričio 13 d. supykusi pamotė taip griebė posūniui už kaklo, jog liko mėlynė bei apdraskė jo nosį. Paėmusi už megztinio ji vaiką nutempė į kitą kambarį.

Dar vienas smurto protrūkis užfiksuotas 2018 m. gegužės 4 d. Bylos duomenimis, pamotė užlipo ant grindų sėdinčiam berniukui ant kojų, po to ėmė jį spardyti į įvairias kūno vietas, o galiausiai – daužyti kuprine per galvą.

Po šešių dienų pamotė vėl pakėlė ranką prieš mažametį posūnį. Savo buto virtuvėje ji vaikui trenkė kumščiu į nugarą, nuvedusi į kitą patalpą pasodino ant žemės ir sugriebusi už kaklo jį tempė per kambarį. Bylos duomenimis, vaikui buvo sumuštas kaklas, sprando srityje liko poodinė kraujosruva.

Pasijuto nepagrįstai nuteista

Vaiko pamotei buvo pareikšti kaltinimai sukėlus mažamečiui skausmą bei dukart nežymiai sutrikdžius jo sveikatą.

Bylą perdavus nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmams, moteris prisipažino tik dėl vieno jai inkriminuoto epizodo, kai 2017 metais ji griebusi posūniui už kaklo jį tempė į kitą kambarį bei apdraskė vaikui nosį. Dėl 2018 metais vykusių smurtinių išpuolių prieš posūnį ji kalta neprisipažino.

Visgi pirmosios instancijos teismas jauną moterį pripažino kalta dėl visų trijų išpuolių, tačiau realios laisvės atėmimo bausmės jai neskyrė. Posūnį kankinusiai pamotei skirtas 1 metų ir 2 mėnesių laisvės apribojimas, įpareigojant ją būti namuose nuo 21 iki 7 val., taip pat – 2550 eurų bauda. Nesivaldančiai pamotei taip pat nurodyta dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Su šiuo teismo nuosprendžiu jauna moteris nesutiko. Teigdama, jog buvo nuteista už tai, ko nepadarė, ji apeliaciniu skundu kreipėsi į Kauno apygardos teismą.

Mažo berniuko drama: pamotė jį spardė, kuprine daužė galvą, pagriebusi už kaklo tampė po kambarį
© DELFI / Andrius Ufartas

Moteris prašė ją išteisinti, tikino neturinti pinigų baudai

Moteris tikino, kad 2018 metais smurtauti prieš savo posūnį negalėjusi fiziškai. Ji teigė tuo metu buvusi nėščia ir jai medikai liepę gulėti.

Savo kaltę nuteista pamotė neigė tikindama, esą viską išsigalvojo posūnis. Nors byloje esama duomenų apie kraujosruvas ant vaiko kaklo, moteris neigė jį smaugusi bei svarstė, jog šios mėlynės galėjo atsirasti jam mokykloje susimušus su kitais vaikais.

Galiausiai nuteistoji pareiškė, kad berniuko parodymais iš viso neverta tikėti, esą jie išgalvoti, nenuoseklūs ir nepatikimi. Pasak pamotės, vaikas siekia ją apkalbėti, kad galėtų atskirai gyventi.

Moteris Kauno apygardos teismui tikino esanti nuteista be jokių jos kaltės įrodymų. Pasak jos, bylos nagrinėjimo metu liudijusios mokyklos darbuotojos arba iš viso nieko nežinojo apie įvykį, arba apie jį buvo girdėjo iš kitų šaltinių.

Nors moteris buvo prisipažinusi kalta dėl vieno vienintelio, 2017 metais vykusio išpuolio prieš posūnį, ji prašė ir šioje dalyje pakeisti nuosprendį.

Nuteista pamotė pareiškė, jog paskirta bausmė – bauda yra neteisinga. Ji minėjo niekur nedirbanti, auginanti neseniai gimusį vaiką, negaunanti jokių pajamų, tad paskirtos baudos negalėsianti sumokėti bei prašė ją pakeisti kita, švelnesne bausme.

Teismas: berniuko parodymais tikėti galima

Kuo tikėti: kaltę atkakliai neigiančia pamote ar nuo jos nukentėjusiu posūniu ir smurtavimo aplinkybes iš berniuko lūpų girdėjusiomis mokyklos darbuotojomis?

Nepaisant dėl smurto nuteistos moters argumentų, jos skundą nagrinėjusi Kauno apygardos teismo trijų teisėjų kolegija patikėjo tuo, ką sakė ne pamotė, o jos kankintas posūnis. Vaiko parodymus kolegija vertino kaip nuoseklius ir patikimus bei akcentavo, kad nenustatyta aplinkybių, sudarančių pagrindą jais abejoti.

Vertinant pamotės smurtą kentėjusio berniuko parodymus buvo kreiptasi į specialistus, kurių išvada tai pat rėmėsi teismas.

„Atlikus teismo psichiatrijos, teismo psichologijos ekspertizę nukentėjusiojo padidintas fantazavimas, padidintas įtaigumas nenustatyti, konstatuota, kad nukentėjusysis galėjo adekvačiai suvokti tiriamų įvykių aplinkybes ir duoti apie jas parodymus“, – konstatavo teismas.

Šių metų sausio 6 d. nutartimi Kauno apygardos teismas atmetė smurtavusios moters apeliacinį skundą ir paliko galioti ją nuteisusio teismo nuosprendį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
4.2115

Top naujienos

Lyg iš filmo „Pagirios Las Vegase“, bet veiksmas – Kauno viešbutyje

Vieno Kauno centre esančio keturių žvaigždučių viešbučio darbuotojai negalėjo patikėti...

Vytautas Jokubauskas | D+

Ekspertai įvardijo laikotarpį, kada Kinija susidurs su didžiuliais iššūkiais: jau greit ji bus itin pavojinga

Virš Taivano zujantys karo lėktuvai, Pietų Kinijos jūroje kylančios dirbtinės salos ir...

Daktaras Rauba nurodė ypač veiksmingą būdą, kaip sumažinti virusų kiekį nosies gleivinėje: nekainuoja nieko (95)

Estijoje vaistines pasiekė nosies purškalas, kuris, esą, padeda laikinai apsisaugoti nuo...

Prieš liepą įsigaliosiantį draudimą – likučių išpardavimas dalyje parduotuvių (116)

Nuo liepos 3 dienos parduotuvėse Lietuvoje nebebus galima įsigyti daugelio vienkartinių plastiko...

Internete atsiras dar daugiau ribojimų: štai kas bus laikoma teroristiniu turiniu (68)

Europos Parlamentas vis daugiau dėmesio skiria interneto švarai bei kovai su jame vykdomais ar...

ES susitarė įsigyti iki 1,8 mlrd. „BioNTech/Pfizer" vakcinos dozių (37)

Europos Sąjunga sudarė susitarimą su farmacijos bendrovėmis „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl...

Mokytojos iš Vilkaviškio pomėgis virto verslu: sužavėjo suvalkietiškos tradicijos (12)

Tautinis kostiumas – unikalus gaminys. Tai ne masinės gamybos produktas. Jis, yra audžiamas,...

Rusnė Valatkaitė | D+

Vaida Kurpienė papasakojo, kokie požymiai rodo, kad jūsų organizmui trūksta kalcio ir įvardijo produktus, kuriuose jo gausu

Kalcis – vienas iš pagrindinių mineralų, esančių žmogaus organizme. Bet kurio mineralo...

Nausėda: ES šalys diskutuos dėl galimų sankcijų Rusijai ES lyderiams perdavė „Černobylio“ kopijas (103)

Europos Sąjungos (ES) šalys laikosi pozicijos, kad Rusijos veiksmai Čekijos atžvilgiu buvo...

Jau ne tik Indija: virtinėje šalių – šokiruojantys pokyčiai dėl koronaviruso (256)

Ne tik Indija patiria vadinamąjį koronaviruso cunamį. Naujos nuožmios COVID-19 bangos talžo...