aA
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl asmenų, kurie 2017 m. liepos mėnesį, veikdami organizuota grupe, galimai vykdė nusikalstamas veikas - sukčiavimo būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą ir įvykdė plėšimus. Šie asmenys iš trijų garbaus amžiaus marijampoliečių apgaulės būdu galimai išviliojo daugiau kaip 15 tūkstančių eurų.
© Sipa / Scanpix

2017 m. liepos 18 d. ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus nukentėjusiojo marijampoliečio (g. 1939 m.) prašymą dėl to, kad 2017-ųjų liepos 18 d., apie 14 val., į mobiliojo ryšio telefoną paskambinęs vyras pranešė, jog senolio butas yra areštuotas, todėl jis turi sumokėti 10 000 eurų. Netrukus į namus atvykusiam nepažįstamam vyrui patiklus senolis atidavė prašomą sumą, praneša Marijampolės apskrities policija.

Tikslinant įvykio aplinkybes buvo nustatyta, kad tai jau antroji įvykdyta nusikalstama veika, nuo kurios nukentėjo šis garbaus amžiaus marijampolietis. Nustatyta, jog tas pats asmuo senoliui skambino ir liepos 17 d., prisistatė policijos tyrėju ir paaiškinęs, jog policijos nustatyta moteris įvykdė sukčiavimą, t. y. pasidarė nukentėjusiojo buto nuosavybės dokumentų kopijas ir nuvykusi pas notarą, suklastotų dokumentų pagrindu, užstatė jo butą. Tariamas tyrėjas paaiškino, jog buto areštą galima panaikinti tik sumokėjus 10 000 eurų.

Nukentėjusiajam patvirtinus, jog tokią pinigų sumą jis turi namuose, „tyrėjas“ paprašė pinigus paruošti, nes netrukus pas jį į namus bus atsiųstas policijos kursantas, kuris pinigus nufotografuos. Neilgai trukus, dar tebesikalbant telefonu su tariamu tyrėju, suskambo nukentėjusiojo buto durų skambutis. Marijampoliečiui atidarius duris į butą įsiveržė du jaunuoliai. Vienas jų ( g. 1998 m.) nukentėjusįjį sumušė, o kitas (g. 2000 m.) bute ieškojo senolio pinigų, tačiau nerado, o nukentėjusiajam pradėjus šauktis pagalbos, iš buto skubiai pasišalino.

Nusikaltėliai buvo atkaklūs ir neketino turtingo senolio palikti ramybėje ir sekančią dieną nukentėjusiajam vėl paskambino tas pats tariamas tyrėjas. Tačiau šį kartą senolis buvo atsargus ir paaiškino, kad praeitą dieną siųsti policijos kursantai jį sumušė, todėl jis į butą nieko neįsileisiąs. „Tyrėjas“ įtikinėjo senolį dar kartą į namus įsileisti atsiųstą asmenį bei jam paduoti 10 000 eurų, nes tuomet policijos pareigūnai surengs pasalą ir asmenį sulaikys, o senoliui bus grąžinti pinigai. Nukentėjusiajam sutikus, ir dar tebekalbant telefonu su tariamu tyrėju, į buto duris jis sulaukė skambučio ir į namus įsileido „tyrėjo“ siųstą jaunuolį (g.1999 m.), kuris, gavęs iš senolio 10 000 eurų, pasišalino.

Nuo šios organizuotos grupės narių galimai nukentėjo ir 88-erių bei 84-erių Marijampolės gyventojai. 2017-ųjų liepos 22 d. Marijampolės apskrities VPK taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 180 str. 1 d. (plėšimas), nes kreipėsi vyras (g. 1930 m.), kuris pranešė, jog liepos 22 d., apie 12.45 val., pas jį į butą, esantį Marijampolė, atėjo nepažįstamas asmuo ir pasakė, kad jam reikia nufotografuoti jo turimus pinigus.

Senoliui atnešus pinigus, buto koridoriuje nepažįstamasis pastūmė jį, o šiam pargriuvus ant žemės, pagarsino susidorojimu, jei neatiduos pinigų. Tuomet pagriebęs nukentėjusiajam iš rankų 3 000 eurų bei spyręs į koją, pasišalino iš buto nežinoma kryptimi.

Marijampolietė (g. 1934 m.) kreipėsi į policiją dėl to, kad 2017-ųjų liepos 23 d., apie 16 val., į jos namuose esantį laidinį telefoną paskambino nepažįstamas asmuo, kuris prisistatė policijos pareigūnu ir apgaule išviliojo jai priklausančius 1390 eurus.

Tyrimo metu nustatyta, jog „pareigūnas“ moteriai pranešė, kad jos namuose yra galimai padirbti pinigai ir reikia juos būtinai nufotografuoti. Pas nukentėjusiąją netrukus atvyko „pareigūno“ pasiuntinys, kuris paėmė pinigus ir iš buto skubiai pasišalino. Dėl šio fakto buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 1 d. (sukčiavimas).

Marijampolės apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai išanalizavo minėtuose ikiteisminiuose tyrimuose surinktą medžiagą ir nustatė, kad nusikalstamas veikas galimai įvykdė tie patys asmenys. Tyrimo metu nustatyta, kad nukentėjusiems skambino ir nurodymus dėl nusikaltimų vykdymo davė asmenys, kurie nusikaltimus organizavo iš Marijampolės pataisos namų. Ikiteisminio tyrimo metu pranešimai apie įtarimus įteikti 5 asmenims – trims marijampoliečiams (g. 1998, 2000 ir 1999 m.) jau ne kartą teistiems dėl vagysčių, plėšimų, svetimo turto sugadinimo ir kitų nusikalstamų veikų bei kauniečiui (g. 1996 m.) šiuo metu atliekančiam laisvės atėmimo bausmę dėl vagysčių ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir pirmą kartą nusikalstama veika įtariamam marijampoliečiui (g. 1999 m.).

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. (sukčiavimas) numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Už įvykdytą plėšimą, LR BK 180 str. 3 d., numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (58)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (5)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

ES gimė Italijos saloje, dabar jos gyventojai nori lauk (21)

Niūriai žvelgdamas į apleistą salos uostą, Ciro Alleatis nė kiek neabejoja, kas yra kaltas dėl...

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (524)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (513)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Tragiškas Celine Dion gyvenimas - lyg prakeiksmas: lydimas gedulo, persileidimų ir vyro kančių (2)

Kanadiečių dainininkės Celine Dion širdis niekuomet nepamirš velionio vyro ir buvusio...

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (222)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (8)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (176)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...