Tądien Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, padedant VSAT pareigūnams, Petrašiūnų rajone sulaikė penkių asmenų (iš jų keturi Lietuvos ir vienas Rusijos pilietis) grupę, du vilkikus ir tris puspriekabes, vienoje kurių rasta 1330 dėžių baltarusiškų cigarečių kontrabandos siunta, skelbiama Lietuvos muitinės pranešime spaudai.

Neteisėti rūkalai, kurių vertė beveik 2,6 mln. eurų, į Lietuvą buvo įvežti užmaskavus obuolių kroviniu. Tai didžiausia šiemet Lietuvoje sulaikyta cigarečių kontrabanda.

Gavę informacijos apie Kauno Petrašiūnų rajone, R. Kalantos gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje vykdomus įtartinus krovimo darbus, MKT pareigūnai sausio 24–osios pusiaudienį patikrino minėtą vietovę.
Čia pareigūnai išties užklupo prie dviejų krovininių vilkikų (sustatytų vienas prieš kitą galais) besidarbuojančius penketą vyriškių. Pastarieji iš vienos mašinos puspriekabės jau buvo spėję iškrauti 4 padėklus su obuoliais, kurie tebuvo priedanga tikrajam kroviniui – nes likusi puspriekabės dalis buvo pilna dėžių su cigaretėmis.

Paaiškėjo, kad šį vilkiką „Daf“ su tariamu 14,5 tonų obuolių kroviniu į Kauną iš Baltarusijos atvairavo įvykio vietoje sulaikytas Rusijos pilietis, pasienyje deklaravęs, kad obuolius tranzitu gabens per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį.

Iš viso puspriekabėje rasta net 1330 „NZ Gold Super Slims“ ir „Minsk 5 Super Slims“ dėžių (665 tūkst. pakelių) cigarečių, jų bendra vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2,58 mln. eurų.

Greta stovėjusio antrojo vilkiko „Man“ puspriekabė dar buvo tuščia – matyt į ją turėjo būti perkrauta rūkalų kontrabanda. Netoliese stovėjo dar viena, trečia, puspriekabė, pilna dėžių su obuoliais. Panašu, kad iš pirmojo vilkiko iškrovus cigaretes, šiuos obuolius ketinta sukrauti į „Daf“ ir išvežti į Rusijos Kaliningrado sritį.

MKT Kauno skyriuje dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Be aukščiau minėto Rusijos piliečio įvykio vietoje buvo sulaikyti dar keturi asmenys, visi Lietuvos piliečiai, dauguma jų – Kauno rajono gyventojai. Sulaikytųjų namuose atliktos kratos, kurių metu aptikta didelė grynųjų pinigų suma – 130 tūkst. eurų, o taip pat šaudmenų.

Kauno apylinkės teismas tenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės prašymą dėl kardomosios priemonės paskyrimo. Rusijos pilietis buvo suimtas 20–čiai parų, Lietuvos piliečiams tyrimui vadovaujanti prokurorė paskyrė švelnesnes kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą neišvykti, piniginį užstatą, dokumentų paėmimą ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją