aA
Rytų Anglijoje policijai įkliuvo tarptautinės narkotikų prekeivių grupuotės nariai, iš kurių dauguma – lietuviai. Jais susidomėta, kai į pareigūnų akiratį pateko iš Kinijos atsiųsta reta medžiaga, naudojama kvaišalų gamybai.
Iš kairės (viršuje): Jake’as Louthas, Donatas Liumas, Jonas Daugintis, apačioje – Arnoldas Cvetkovas, Rimantas Zigaras ir Ignas Nikontas
© Policija

Lietuvių gauja įkliuvo neplanuotai – britų teisėsauga sekė visai ne juos, o su narkotikų prekyba siejamą Bostono gyventoją Jake’ą Louthą. Tuomet ir pastebėta, kad jis gali turėti įtartinų ryšių su lietuviais iš Bostono, Peterboro ir Londono.

Dar 2016 metų pavasarį brito namuose aptikta kokaino ir didelis kiekis kitų kvaišalų, o tos pačios operacijos metu Jonas Daugintis ir Arnoldas Cvetkovas sulaikyti važiuojantys automobiliu, kuriame rasta 14 tūkst. svarų sterlingų grynaisiais.

Tęsiant tyrimą atliktos kratos, jų metu rasta dar daugiau narkotikų bei dešimtys tūkstančių svarų sterlingų grynaisiais.

Vėliau įtariamieji buvo paleisti. Jie toliau tęsė savo nešvarią veiklą: nustatyta, kad J. Louthui viename Bostono viešbutyje narkotikų siuntą paliko lietuvių gaujos vadeiva Donatas Liumas, kuris buvo sulaikytas Peterbore.

Įtariamieji vėl atsidūrė už grotų, o tuomet ėmė aiškėti dar įdomesni dalykai: D. Liumo nešiojamajame kompiuteryje rasta informacija atskleidė, kad gauja iš asmenų Kinijoje pirko retai aptinkamą medžiagą, iš kurios gaminami narkotikai, turintys panašų poveikį kaip ir ekstazis ar amfetaminas.

Už šią medžiagą skirtingi asmenys iš skirtingų vietų (Bostonas, Peterboras, Londonas, Slyfordas) atsiskaitydavo tarptautiniais pinigų pervedimais, tam išleista apie 40 tūkst. svarų.

Ši schema paaiškėjo, kai vienas iš pavedimą atlikusių asmenų – Rimantas Zigaras – telefonu nusiuntė čekio kopiją D. Liumui.

Kinijos laboratorijose pagaminta žaliava narkotikams į Jungtinę Karalystę (JK) atkeliaudavo supakuota į paketus, sveriančius nuo 200 gramų iki kilogramo, adresatai taip pat buvo įvairūs.

Pavyzdžiui, Stanstedo oro uoste sulaikyta kilogramą sverianti siunta turėjo būti pristatyta asmenims, susijusiems su J. Dauginčiu ir A. Cvetkovu.

Gaujos nariai neigė tarpusavio sąsajas, tačiau tai, kad visi į šią veiklą įsitraukę asmenys yra susiję, įrodė nešiojamųjų kompiuterių ir telefonų ekspertizės.

„Tyrimas buvo sudėtingas. Mums iki šiol buvo nežinoma medžiaga, kurios didelius kiekius radome pas įtariamuosius. Ji vadinama TH-PVP ir yra gaminama svetur, pėdsakai mus atvedė į Kiniją“, – sakė detektyvas seržantas Ianas Brookesas.

„Proveržis tyrime įvyko, kai aptikome duomenis įtariamųjų kompiuteriuose. Jie padėjo įrodyti, kas ir iš kur šią medžiagą perka“, – papildė kolegą detektyvas konsteblis Nickas Hakesas.

Manoma, kad lietuviai organizavo apie 25 kilogramų šios medžiagos įvežimą į JK.

Linkolno karūnos teismas paskyrė gana griežtas bausmes gaujos nariams: J. Louthui (35 m., Bostonas) – laisvės atėmimas 7 metams ir 8 mėnesiams; A. Cvetkovui (30 m., Bostonas) ir J. Dauginčiui (21 m., Bostonas) – laisvės atėmimas 7 metams ir 4 mėnesiams; D. Liumui (29 m., Peterboras) – laisvės atėmimas 11 metų; R. Zigarui (34 m., Londonas) – laisvės atėmimas 6 metams ir 6 mėnesiams; Justinai Kulpytei (26 m. Londonas, R. Zigaro draugė) – laisvės apribojimas 15 mėnesių; Giedrei Vaitkutei (26 m., Peterboras, D. Liumo draugė) – laisvės apribojimas 2 metams; Ignui Nikontui (25 m., Peterboras) – laisvės atėmimas 5 metams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po protesto akcijos mokytojai lieka ŠMM: nuotaikos dabar kitos (79)

Prieš protesto akciją ministerijoje budintys mokytojai su ašaromis akyse kalbėjo, kad nuotaika...

Kuria naują tvarką: nepatenkinti gydytojų darbu galės reikalauti pinigų (7)

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomas „žalos be kaltės“ modelis pacientams leistų...

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (10)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

„Paskutinis skambutis“ praėjo ramiai, tačiau tuo viskas dar nesibaigia (591)

Sekmadienį Vilniuje vykusioje masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“ susirinko apie 6...

Kad pritrauktumėte šio milijardieriaus dėmesį, jums reikia iškristi iš mokyklos (41)

Kadaise sėdėjęs kalėjime už automobilių vagystę, Tally Fofana dabar sulaukia paramos iš...

Gabriela Spanic švenčia jubiliejų: 45 metai buvo kupini dramų, detektyvu ir ne itin sėkmingų plastinių operacijų

Gruodžio 10 dieną puikiai serialų mėgėjams žinoma aktorė Gabriela Spanic švenčia 45-ąjį...

Ir Jasikevičius, ir Adomaitis turi prastų naujienų (69)

Sunku prisiminti, kada paskutinį kartą mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“...

Kaunietis pasipiktino ligoninės darbu: numirėliui juk nėra kur skubėti (29)

„ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė Kauno klinikinės ligoninės administracijos darbu...

Pro šalį šaudęs Valančiūnas ir „Raptors“ nervų kare antrą kartą krito prieš „Bucks“

NBA pirmenybėse dar vieną nesėkmę patyrė lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (21-7). Kanados...

Šapoka: bandoma pažadinti Marxo šmėklą priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui (558)

Finansų ministras Vilius Šapoka LRT TELEVIZIJOS laidos „ Savaitė “ studijoje teigė, kad...