aA
Spalio 1–3 dienomis, penktadienį–sekmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 177 eismo įvykius: penktadienį – 66, šeštadienį – 56 ir sekmadienį – 55. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 7 proc. visų įvykių (žmonės nenukentėjo). 20 proc. atvejų (35 įvykiai) – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais (žmonės nenukentėjo). Žuvo 4 eismo dalyviai (63-ejų ir 87-erių keleivės, 68 metų vairuotojas ir 55 metų pėsčiasis)
Krauju aplaistytas savaitgalis: per tris dienas avarijose žuvo keturi žmonės
© DELFI / Tomas Vinickas

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 32-uose įvykiuose nukentėjo žmonės. Žuvo 4 eismo dalyviai (63-ejų ir 87-erių keleivės, 68 metų vairuotojas ir 55 metų pėsčiasis). Sužeisti 38 asmenys, daugiausia – vairuotojų (39 proc.) ir keleivių (37 proc.). Nukentėjo po 3 pėsčiuosius (1 – pėsčiųjų perėjoje), dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojus.

Tarp sužeistųjų – 8 nepilnamečiai (4 keleiviai, 2 mopedų ir 1 elektrinio paspirtuko vairuotojai, taip pat pėsčiasis). Motociklų vairuotojai, pirminiais duomenimis, pateko į 2 eismo įvykius. 4-iuose įvykiuose (penktadienį – Elektrėnų ir Rietavo savivaldybėse bei Telšių rajone, šeštadienį – Šiauliuose) sužeista po 3 žmones.

Transporto priemonių susidūrimų atvejų – 59 proc., nuvažiavimų nuo kelio – 19 proc., užvažiavimų ant pėsčiųjų – 13 proc. visų įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Tamsiuoju paros metu įvyko 31 proc. eismo įvykių, esant šlapiai kelio dangai – 22 proc. Pirminiais duomenimis, miestuose įvyko daugiau negu pusė įvykių (66 proc.): Kaune – 7, Vilniuje – 6, Šiauliuose – 3, Šilutėje – 2, Alytuje, Panevėžyje ir Marijampolėje – po 1.

Spalio 1 d., penktadienį, pirminiais duomenimis, įvyko 13 eismo įvykių, mirė 1 žmogus, 19 sužeista, daugiausia keleivių (8). Nukentėjo ir 2 elektrinių paspirtukų vairuotojai (47 metų vyras Kaune ir 21-erių vaikinas Vilniuje) bei dviračiu važiavęs 29 metų vyras (Kaune), taip pat 88 metų pėsčioji (pėsčiųjų perėjoje Kaune) ir viešojo transporto 2 keleivės (Kaune – 84 metų moteris, Vilniuje – 56-erių). Esant šlapiai kelio dangai ir tamsiuoju paros metu – po 6 eismo įvykius. Miestuose – 9 įvykiai. Transporto priemonių susidūrimo atvejų – 9. Užregistruota 14 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais.

Pavakarę, prieš šeštą, lyjant, Elektrėnų savivaldybėje, kelyje Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys, tiesioje nuokalnėje, iš šalutinio kelio automobiliu „VW Passat“ išvažiuodamas 35 metų vyras nepraleido jam iš dešinės važiavusio automobilio „Honda Civic“, vairuojamo 58-erių vyro, ir su juo susidūrė. Abi transporto priemonės nuvažiavo nuo kelio į griovį. Sužeidimus patyrusi „Hondos“ keleivė, 87 metų moteris, tą patį vakarą mirė ligoninėje. Nukentėjo dar 3 žmonės: abu vairuotojai ir „Passato“ 30 metų keleivė (paguldyta į ligoninę).

Prieš aštuntą vakaro, Rietavo savivaldybėje, kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė (danga šlapia), į kairėn sankryžoje sukusį automobilį „Opel Antara“ atsitrenkė ta pačia kryptimi važiavęs ir lenkimo manevrą daręs automobilis „Citroën C4“, kurį vairavo 43 metų moteris. Per susidūrimą sužeisti 3 asmenys: pastarojo automobilio 65-erių ir 69-erių keleivės, taip pat „Opelio“ 35 metų vairuotoja.

Taip pat vakare (apie 20.51 val.), Telšių rajone, kelyje Telšiai–Lieplaukė–Plungė, tiesiame ruože vairuojamo automobilio „BMW 530“ nesuvaldė neturintis teisės vairuoti (nėra jos įgijęs) 24 metų vaikinas. Automobilis atsitrenkė į pakelės medį ir apvirto. Nukentėjo minėtas jaunuolis ir dvi nepilnametės keleivės, kurioms 16 ir 17 metų.

Pavakarę, Vilniuje, Pilaitės prospekte, pirmąja eismo juosta važiavusio autobuso „Scania“ 66 metų vairuotojas turėjo staigiai stabdyti, nes neleistinoje vietoje iš už antrojoje juostoje spūstyje stovėjusių automobilių į važiuojamąją kelio dalį įėjo pėsčiasis. Autobuso salone pargriuvo ir susižeidė 56 metų moteris.

Spalio 2 d., šeštadienį, pirminiais duomenimis, žuvo 3 žmonės, sužeista 10, tarp jų – 3 nepilnamečiai. Užregistruota 10 eismo įvykių, iš jų miestuose – 78 proc. Tamsiuoju paros metu – 3, esant šlapiai kelio – 1 įvykis. Per parą – 9 įvykiai, kai neišvengta susidūrimų su gyvūnais.

Naktį (apie 1 val.), Pakruojo rajone, Padubysio kaime, Šeduvos gatvėje, kelio Rozalimas–Plaučiškiai–Pakalniškiai vingyje, važiuojamoje kelio dalyje rastas mirusio 55 metų vyro kūnas. Pirminiais duomenimis, transporto priemonė, partrenkusi žmogų, pasišalino iš eismo įvykio vietos.

Po šeštos vakaro, Vilniaus rajone, Dambriškės kaime, tiesiame ruože nuo kelio nuvažiavo ir, atsitrenkęs į medžius, apvirto automobilis „Audi A3“. Dėl patirtų sužeidimų mirė 68 metų vairuotojas ir 63 metų keleivė.

Po vienuoliktos ryto, Šiauliuose, Pramonės gatvėje, susidūrė 3 automobiliai. Antrojoje eismo juostoje sukti sustojo automobilis „Opel Zafira“, vairuojamas 65 metų vyro, paskui jį sustojo ir „Honda Civic 5DR“ vairuotoja (19 metų). Į šio automobilio galą atsitrenkė „Opel Corsa“, o „Honda“ – į pirmąjį „Opelį“. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežti 3 žmonės: „Opel Corsa“ 26 metų vairuotoja ir 6 metų keleivis bei „Hondos“ 41 metų keleivė.

Popietę, Panevėžyje, Klaipėdos gatvėje, į elektrinį dviratį, kuriuo važiavo 64 metų moteris, atsitrenkė, pirminiais duomenimis, elektrinis paspirtukas, išvažiavęs iš šalutinio kelio (išvažiavimas iš kiemų – tunelis). Šia transporto priemone važiavęs 21 metų vaikinas iš įvykio vietos pasišalino. Sužeista ir į ligoninę paguldyta minėta moteris.

Popietę, Kaune, Pramonės prospekte, susidūrė dviratis ir automobilis „Chrysler Pacifica“, vairuojamas 37 metų vyro. Nukentėjo dviračiu važiavęs 52 metų vyras.

Taip pat popietę, Panevėžio rajone, kelyje Ramygala–Krekenava, vairuojamo motociklo „Suzuki“ nesuvaldė 30 metų vyras. Vingyje į dešinę motociklas įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir nuvažiavo nuo kelio. Sužeistas vairuotojas, pirminiais duomenimis, jis paguldytas į ligoninę.

Po septintos vakaro, Vilniuje, Loretos Asanavičiūtės gatvėje, į pagrindiniu keliu važiavusį mopedą „Derbi“ atsitrenkė „Opel“ markės automobilis, vairuojamas 43 metų moters. Nukentėjo mopedu važiavęs 16 metų paauglys (teisę vairuoti jis turi).

Vakare, po aštuntos, Šiauliuose, Algirdo ir Juliaus Greimo gatvių sankryžoje, susidūrus automobiliams „Mazda“, kurį vairavo 49 metų moteris, ir „Audi A4“, vairuojamam 30 metų vyro, nukentėjo 4 metų mergaitė, „Audi“ keleivė.

Spalio 3 d., sekmadienį, užregistruoti, pirminiais duomenimis, 9 eismo įvykiai, nukentėjo 9 žmonės (3 nepilnamečiai). 12 atvejų, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais.

Po devintos ryto, Joniškio rajone, kelyje Joniškis–Linkaičiai–Staneliai–Gruzdžiai, vairuojamo automobilio „Toyota Avensis“ nesuvaldė 19 metų vaikinas. Tiesiame ruože automobilis nuvažiavo nuo kelio, vairuotojas nuvežtas į ligoninę.

Dešimtą ryto, Skuodo rajone, Lyksūdės kaime, kelyje Kaukolikai–Lyksūdė–Šatės, tiesiame žvyrkelio ruože nuo kelio nuvažiavo ir vertėsi automobilis „SsangYong Rexton“. Sužeistas 53 metų vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Vidurdienį, Alytuje, Gardino gatvėje, per važiuojamąją kelio dalį (ne pėsčiųjų perėja) ėjusią 10 metų mergaitę kliudė ir sužeidė automobilis „Opel Zafira“, vairuojamas 41 metų moters.

Po trečios, Vilniaus rajone, Bagdoniškės kaime, Adomo Mickevičiaus ir Šilėnų gatvių sankryžoje, automobilio „Škoda Superb“ 48 metų vairuotojas suko į kairę ir, pirminiais duomenimis, nedavė kelio priešinga kryptimi tiesiai važiavusiam motociklui „Kawasaki“. Šio vairuotojas, 43 metų vyras, vengdamas susidūrimo, griuvo. Nukentėjo motociklo keleivė (40 metų).

Pavakarę, Šiauliuose, Gegužių ir Aido gatvių sankryžoje, 35 metų vyro vairuojamas automobilis „Hyundai“ susidūrė su priešpriešiais važiavusiu ir į kairę sukusiu mopedu „Derbi“. Juo važiavo ir nukentėjo 13 metų berniukas (teisės vairuoti jis neturi). Nepilnametis nuvežtas į ligoninę.

Šeštą vakaro, Marijampolėje, Kosmonautų ir Eitkūnų gatvių sankryžoje, 20 metų merginos vairuojamas automobilis „Toyota Corolla“ susidūrė su priešpriešiais važiuojamąja kelio dalimi važiavusiu elektriniu paspirtuku. Nukentėjo jį vairavęs 12 metų berniukas.

Prieš aštuntą vakaro, Vilniuje, Leipalingio gatvėje (magistraliniame kelyje A4 Vilnius–Varėna–Gardinas), dėl saugaus atstumo nesilaikymo susidūrė 3 lengvieji automobiliai, nukentėjo „VW Golf“ keleivė, kuriai 20 metų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Naujame dokumente – kitokia EK pozicija dėl tranzito į Kaliningradą: ragina daryti viską, kad jo neliktų (22)

Lietuva vis dar laukia galutinio Europos Komisijos ( EK ) žodžio, stabdyti ar leisti iš Rusijos į...

Ernestas Naprys

Palūkanos jau auga, bet bankai už indėlius dar nemoka: pasakė priežastį ir ko tikėtis (7)

Doleriai – 3,6 procento metinių palūkanų. Netgi eurai jau turi metinę kainą – 1 procentas....

Derybose dalyvavęs Karoblis pateikė savo tiesą apie Kaliningrado tranzito derybas: ar verta tai buvo tokios Rusijos isterijos

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis bandė sklaidyti gandus apie Kaliningrado...

Karas Ukrainoje. Pirmoji šalis, neskaitant Rusijos, pripažino Donbaso separatistines „respublikas“ pranešama apie sėkmingą ukrainiečių ataką Gyvačių saloje

Maskvos sąjungininkė Sirija trečiadienį pripažino dviejų Rytų Ukrainos separatistinių...

Dėl atakos Kremenčuke – ciniškas Putino pareiškimas pakomentavo karo eigą (1)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paneigė, kad Maskvos pajėgos yra atsakingos už šios...

Rusija užsipuolė dar vieną šalį dėl draudimo gabenti krovinius papildyta (1)

Rusijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad iškvietė Norvegijos reikalų...

Delfi PliusJustina Maciūnaitė

NT ekspertai nerimauja dėl šešėlio rizikos būsto nuomos rinkoje: įvardijo, kaip išaiškinami nelegalūs nuomotojai (1)

Valdžios institucijoms prakalbus apie papildomą finansinę naštą NT savininkams, brangstančias...

Šiuo ženklu pažymėtų prekių Lietuvoje vis daugiau: specialistai sako, kad tai gali sumažinti skurdo lygį

Daugelis esame girdėję terminą „sąžininga prekyba “ (angl. Fair trade). Kaip žinia, ši...

Delfi PliusVytautė Merkytė

Net pirmadieniais pilni barai, o kainos – mažesnės negu Vilniuje: ką privalote nuveikti Budapešte (3)

Su Budapeštu turiu sudėtingą santykį: iš vienos pusės norisi rėkti, kad Viktoras Orbanas yra...

Atskleistas naujojo Žiemelio krepšinio klubo pavadinimas – įkūnija lietuvišką legendą

„Basketball Holding Company“ (BHC) atskleidė, kad naujasis krepšinio klubas vadinsis BC...