„Ketvirtadienį vyks posėdis dėl suėmimo pratęsimo įtariamajam, prokurorė prašys skirti suėmimą 3 mėnesiams“, – tokį lakonišką atsakymą Delfi gavo iš prokuratūros atstovės Rasos Gelžinytės, kai pasiteiravo, kas šiuo metu vyksta tyrime dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo.

Šį įtariamąjį, 22 metų vaikiną, teismas iškart po įvykio leido suimti 2 mėnesiams. Besibaigiant šiam terminui, prokurorai siekia, kad jis ir toliau būtų įkalintas.

Informacija – neskelbiama

Nors oficialiai neatskleidžiama, kas įvyko ir kokios pozicijos laikosi jis pats, Delfi žiniomis, teisėsauga įtaria, kad būtent jis susierzinęs negailestingai smurtavo prieš sugyventinės dukrą.

2 metų mergytė po patirto smurto dvi savaites prabuvo komoje ir tik per stebuklą liko gyva, nors, tikėtina, pasekmes gali jausti visą likusį gyvenimą.

Kartu šiame tyrime įtariama ir 19-metė motina, ji buvo suimta mėnesiui, o pasibaigus šiam terminui, paleista į laisvę apykoje.

„Baigiantis įtariamosios suėmimo terminui, remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma, gautomis specialistų išvadomis ir aiškėjančiomis, kaip įtariama, įvykdyto nusikaltimo aplinkybėmis, buvo priimtas sprendimas įtariamosios kontrolę vykdyti elektronine stebėjimo priemone (apykoje)“, – taip paleidimą motyvavo prokuratūra.

Paprašius prokuratūros papasakoti apie nustatytas aplinkybes, Delfi gavo tokį atsakymą: „Apgailestauju, tačiau ikiteisminio tyrimo sėkmės klausimas neleidžia pateikti detalesnės informacijos apie šį ikiteisminį tyrimą“.

Įtariamąjį apibūdina itin neigiamai

Kaip pasakojo su tyrimu susipažinęs Delfi šaltinis, manoma, kad ji greičiausiai nesmurtavo prieš savo dukrą, tačiau ilgą laiką dangstė savo sugyventinį, tvirtindama, kad mergytė susižalojo nukritusi. Motinos elgesį šaltinis teisėsaugoje apibūdino kaip „Stokholmo sindromą“.

Pagrindinis įtariamasis jau turi 4 metų dukrą su ankstesne gyvenimo drauge. Savo feisbuke jis nurodęs, kad yra „Laisvo oro direktoriaus“, o jo gyvenimo filosofija – „gyvenu ir tiek“. Žiniasklaidoje skelbta, kad jis – bedarbis, nors socialiniuose tinkluose pilna nuotraukų, kur vaikinas džiaugiasi savo prabangiu BMW.

Apie jį itin negatyviai atsiliepė ir įtariamosios motina, anksčiau davusi interviu laidai „Prieš srovę“.

„Kai ji su juo susidėjo, ji pasikeitė, pasidarė uždaresnė“, – tikina moteris ir priduria, kad apie naująjį dukros draugą girdėjo daug blogo.

„Blogos žinios apie jį sklinda, kad narkomanas, platintojas... Jis neturėjo darbo, bet turėjo gerą mašiną, butą“, – laidoje pasakojo močiutė.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų.

Sužalota per Kalėdas

Delfi primena, kad sunkiai sužeista mergytė be sąmonės į Raseinių ligoninę atvežta gruodžio 25-osios vakarą, tačiau netrukus ji pervežta į Kauno klinikas.

Policija iškart pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sunkaus mažamečio sveikatos sutrikdymo. Kadangi mergaitei medikai nustatė daugybinius sužalojimus, kurie galėjo atsirasti tik kryptingai smurtaujant, sulaikyta 19-metė mama ir jos 22 metų sugyventinis.

Į policiją ir medikus jie kreipėsi patys, sunerimę dėl mergaitės būklės, minėta, kad tuo metu jie buvo blaivūs. Tik neaišku, ar blaivūs jie buvo tada, kai mažylė sužalota. Sulaikyta jauna mama augino dvynukus, jų susilaukė dar būdama nepilnametė.

Feisbuke galima rasti, kad dar lapkritį mažylių mama ieškojo, kur Raseiniuose išsinuomoti vieno ar dviejų kambarių butą.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą gresia laisvės atėmimas nuo 2 iki 12 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)