Apgadino savo automobilį ir susižalojo

Praėjusių metų spalio 9-osios rytą Šiauliuose, J. Jablonskio g., prie Šiaulių arenos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, vilkiko vairuotoją šokiravo kitas vairuotojas. Jis atvažiavo į aikštelę nuosavu automobiliu. Automobilio priekinis stiklas buvo sudaužytas, o vairuotojo veidas bei drabužiai kruvini. „Ford Focus“ vairavęs vyras vis bandė važiuoti į priekį ir atgal, bet pastangos buvo nesėkmingos.

Kilo įtarimas, kad transporto priemonė yra pasišalinusi iš eismo įvykio, o vairuotojas – neblaivus.Vilkiko vairuotojas surinko Skubiosios pagalbos telefono numerį. Atvykę pareigūnai krauju išsitepliojusį vairuotoją rado jau kitoje transporto priemonėje – toje pat stovėjimo aikštelėje buvusiame vilkike. 42 metų Ukrainos pilietis greičiausiai mėgino pasislėpti nuo policijos.

Paaiškėjo, kad savo „Ford Focus“ jis apgadino toje pat aikštelėje, trankydamasis į atitvarus. Vyrui buvo nustatytas 2,10 prom. girtumas.

Dėl šio nusikaltimo priimtas teismo sprendimas įtariamąjį pagal laidavimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jį perduodant teismo pasitikėjimo vertam asmeniui. Be to, jam atimta teisė vairuoti 1 metams 6 mėnesiams ir konfiskuotas automobilis.

Atsitiktinumas išgelbėjo nuo smūgio į sieną ir stulpą

Spalio 8-osios vidurdienį šiaulietis su sūnumi, Rūdės gatve ėję į prekybos centrą, negalėjo patikėti savo akimis. Iš pradžių juos apstulbino didžiulis trenksmas, o po to – vaizdas: pilkas „Audi A3“ po smūgių į šaligatvio bortelį užšoko ant jo ir tik per atsitiktinumą išvengė smūgio į namo sieną bei apšvietimo stulpą.

Kiek pavažiavęs, jis sustojo. Išlipęs vairuotojas pasižiūrėjo į stipriai apgadintą savo transporto priemonę, ši dėl prakirstų padangų buvo pakrypusi. Nepaisant to, vyras nusprendė važiuoti toliau. Sustojo tik įsukęs į netoliese esantį kiemą ir ten pasislėpęs nuo pašalinių akių.

Tačiau pilietiško šiauliečio telefoninis skambutis 112 telefonu jau buvo inicijavęs policijos pareigūnų ekipažo išvykimą į įvykio vietą. Iš „Audi A3“ išlipusio vairuotojo judesiai buvo nekoordinuoti, jam nustatytas 1,83 prom. girtumas.

Mašinoje sėdėjo dar du žmonės. Paaiškėjo, kad tai – vairuotojo sugėrovai. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius asmenis jis buvo pasikvietęs išgerti į prekybos centro aikštelėje stovėjusį savo automobilį. Išgertuvės tokioje judrioje vietoje vyrams pasirodė nejaukios ir buvo priimtas sprendimas važiuoti į atokesnę vietą. Neseniai iš bausmės atlikimo vietos į laisvę grįžęs 41-nerių metų vyras vairavo, neturėdamas tam teisės, nes ją už analogišką pažeidimą jau yra praradęs.

Vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas jau baigtas, baudžiamoji byla perduota teismui. Jis kaltinamas dėl transporto priemonės vairavimo būnant neblaiviam. Baudžiamasis kodeksas už tokį nusikaltimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Kaltinamajam prašoma taikyti ir baudžiamojo poveikio priemones konfiskuoti automobilį ir tam tikram laikotarpiui uždrausti laikyti egzaminus vairuotojo teisėms įgyti.

Arimo darbų pabaigtuvės – griovyje

Spalio 10-osios vakare Kelmės rajone, keliu Verpena–Šalteniai–Ramučiai, važiavę žmonės pastebėjo į griovį nuslydusį traktorių „Belarus-52 MTZ. Pareigūnus iškvietęs ir juos pasitikęs vyras papasakojo, jog važiuodamas pro šalį, griovyje pamatė traktorių ir iš jo išlipančius du žmones, kurių vienas iš įvykio vietos pabėgo.

Liudininko teigimu, abu traktoriumi važiavę vyrai buvo akivaizdžiai neblaivūs. Prie traktoriaus sulaikytam 72-jų metų vyrui nustatytas 1,66 prom. girtumas, tačiau jis neigė vairavęs traktorių ir nurodė, kad jį vairavo iš įvykio vietos pabėgęs jo 51-nerių draugas.

Pastarąjį policijos pareigūnai sulaikė žingsniuojantį namo. Alkoholio matuoklis jam parodė 2,43 prom. girtumą.

Paaiškėjo, kad abu draugai tą dieną talkino pažįstamam, gyvenančiam Kelmės r., Laikšių k. Pabaigę arti lauką, vyrai vakarojo vartodami alkoholinius gėrimus. Po to abu įlipo į traktorių ir pajudėjo namų link. Deja, stipriai apsvaigusiam vyrui vairuoti sekėsi sunkiai ir traktorius nuslydo į griovį.

Dėl šios nusikalstamos veikos priimtas teismo sprendimas įtariamąjį pagal laidavimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jį perduodant teismo pasitikėjimo vertam asmeniui. Be to, jam atimta teisė vairuoti transporto priemones 2 metams 6 mėnesiams ir konfiskuotas jam priklausantis traktorius.

Išsigandęs spruko iš įvykio vietos

Spalio 7-osios vidurdienį Mažeikių centre įtariama neblaivus vairuotojas sukėlė grandininį eismo įvykį, jame dalyvavo net keturi automobiliai. Žemaitijos gatve automobiliu „VW Passat“ su žmona ir dukra važiavęs Akmenės rajono gyventojas, pasiekęs Žemaitijos ir M. Daukšos gatvių sankryžą, sustojo, nes jam užsidegė draudžiamas šviesoforo signalas.

Laukiant žalio signalo, automobilio ekipažą ištiko šokas, juos išgąsdino didžiulis garsas, o po to ir smūgis į jų transporto priemonę. Išlipęs iš savo automobilio, akmeniškis pamatė susidaužusius keturis automobilius.

Nuo smūgio jo „VW Passat“ buvo atsitrenkęs į priekyje stovėjusią „Opel Vectra“. Pastarosios gale buvęs kablys apsaugojo ją nuo sugadinimų, o štai Akmenės rajono gyventojo automobiliui buvo apgadintas valstybinio numerio ženklas ir priekinis bamperis. Į pastarojo vyro automobilį stovėjo įsirėžęs „Peugeot“, o į jį – juodos spalvos automobilis BMW X6.

Šios transporto priemonės vairuotojas iš išvaizdos ir koordinacijos atrodė neblaivus. Netrukus jis iš įvykio vietos pasišalino. Atvykusiems pareigūnams apžiūrint eismo įvykio vietą ir bendraujant su žmonėmis, buvo nustatyta ir pasišalinusiojo vairuotojo tapatybė. Tai buvo 44 metų Mažeikių gyventojas.

Atvykusius į jo namus pareigūnus vyras pasitiko svirduliuodamas. Jam nustatytas 2,26 prom. girtumas. Mažeikiškiui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kelių eismo taisyklės alkoholį vartoti draudžia tiek prieš vairavimą, tiek po eismo įvykio, kol policijos pareigūnai nustato įvykio aplinkybes.

Šioje baudžiamojoje byloje priimtas teismo sprendimas atleisti įtariamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės ir taikyti baudžiamojo poveikio priemones - atimti teisę vairuoti transporto priemones 1 metams 6 mėnesiams ir konfiskuoti jam priklausantį automobilį.

Vežamas girto vairuotojo – namų nepasieksi

Spalio 12-osios vakare prie BMW vairo sėdo dar vienas neblaivus Mažeikių rajono gyventojas. Ir ne tik neblaivus, bet dar ir neturėdamas teisės vairuoti. Jo pasivažinėjimą Mažeikių r., Purvėnų k., nutraukė Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Vairuotojui buvo nustatytas 0,9 prom. girtumas, šalia sėdėjęs keleivis taip pat buvo neblaivus – susišnekėti su juo pareigūnams nepavyko. 36 metų vairuotojas pripažino, kad su draugu vakarojo vartodami alkoholį, o po nutarė parvežti jį, sunkiai besiorientuojantį aplinkoje, į namus.

Apsvaigusio vyro nesustabdė net tai, kad BMW 530 buvo be privalomosios techninės apžiūros. Kaimiškosiose vietovėse – tai dažnai pasitaikantis reiškinys: iš pradžių - išgertuvės, po to - girtų ir neturinčių teisės vairuoti ar ją praradusių pasivažinėjimai po kaimą automobiliais, kurie yra neregistruoti ir be privalomosios techninės apžiūros. Mažeikiškiui už šiuos eismo taisyklių pažeidimus buvo pradėta administracinė teisena. Jis metams prarado teisę vairuoti ir turėjo sumokėti 1100 eurų baudą.

Pats sau išsikvietė policiją

Spalio 15-osios vakare Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyrius sulaukė pasipiktinusio dviratininko pranešimo, kad Radviliškio r., Vainiūnų k., jo vos nepartrenkė pro šalį važiavęs baltos spalvos mikroautobusas.

Nuvykę pas pranešėją patikslinti aplinkybių, pareigūnai dviratininką rado stipriai nekoordinuotą. Jam buvo nustatytas sunkus (3,65 prom.) girtumas. Esant tokiam apsvaigimui, atsiranda problemų ir dėl pro šalį važiuojančių automobilių, ir dėl per arti augančių krūmų, ir dėl kelio dangos, kuri staiga tampa duobėta.

Paaiškėjo, kad nesaugiu važiavimu apkaltinęs prošal važiavusį automobilį, vyras dviratį vairavo neblaivus. Šnekėdamas su pareigūnais, dviratininkas pretenzijų vairuotojui nebereiškė, tačiau pareigūnai negalėjo pro pirštus žvelgti į situaciją, kad vyras, būdamas neblaivus, važinėjasi kaimo keliais. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir skirta 200 eurų bauda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją