Šiaulių apskrities policija praneša, kad 22 metų Telšių gyventojas anksčiau neblaivus vairavo tik dviratį, tačiau šių metų spalio 15-tąją apsvaigęs pasijuto ereliu ir sėdo prie „Volvo S60“ vairo.

Ne vieną dieną prieš tai girtavęs vaikinas nutarė Telšių gatvėmis paskraidyti automobiliu, kurį anot jo tą pačią dieną ir nusipirko.

Masčio gatvės posūkyje neblaivus ir vairavimo patirties neturintis vyras „Volvo“ nesuvaldė ir vertėsi. Iš automobilio išsiropštusi trijulė buvo neblaivi. Vairuotojui nustatytas 1,02 prom. girtumas. Kartu važiavusiam vyrui, iš kurio vairuotojas buvo ką tik įsigijęs automobilį, alkoholio matuoklis parodė 1,44 prom. girtumą. Nuo kartu važiavusios 18-metės iš Šiaulių irgi trenkė alkoholiu, tačiau girtumą tikrintis ji atsisakė.

Ligoninėje medikai merginai konstatavo įvairių kūno vietų sumušimus ir išleido gydytis ambulatoriškai. Automobilyje pareigūnai rado ne vieną tuščią alkoholio butelį.

Ne kartą už įvairias nusikalstamas veikas teistam vairuotojui pradėta administracinė teisena dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, neturėdamas teisės vairuoti bei vairuodamas transporto priemonę sukėlė eismo įvykį, kuriame buvo sužalotas kitas asmuo bei apgadintas turtas.

Vyrui pasisekė, kad nei jis, nei keleiviai nepatyrė sunkių traumų. Tačiau materialiniai nuostoliai – akivaizdūs: prarado ką tik įsigytą automobilį, teks atlyginti žalą, kurią savo skrydžiu padarė UAB „Telšių keliai“. Taip pat laukia didžiulė bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Po poros savaičių telšiškiai tapo dar vieno automobilio skrydžio nuo kelio liudytojais. 45 metų girtas bei teisės vairuoti neturintis vyras Lazdynų Pelėdos ir Aguonų gatvių sankirtoje nesuvaldė „Renault Megane“ ir automobilis atsidūrė vandens pilname griovyje.

Pasak liudytojų, prieš tai jo vairuojama transporto priemonė vos nepartrenkė pėsčiojo. Trumpam vyras buvo praradęs sąmonę, tačiau atsipeikėjęs sugebėjo pats išsiropšti iš dūmais apsipylusio automobilio.

Jam nustatytas vidutinis – 2,39 prom. girtumas. Vyras aiškino, kad po darbų važiavo į namus.

Spalio 28 d. Mažeikių rajone, kelyje Tirkšliai-Lėteniai, pareigūnai griovyje rado įstrigusį „Volvo V70“, o prie jo – 2 girtutėlius vyrus.

32 metų Mažeikių rajono gyventojams nustatytas sunkus girtumas – vienam – 3,67, kitam - 2,86 prom. Abu gynėsi automobilio nevairavę. Vėliau paaiškėjo, kad nė vienas jų neturi vairuotojo pažymėjimo.

Tirkšlių miestelyje gyvenantis vyras už tai, kad vairavo girtas, teisę vairuoti yra praradęs pernai. Mažeikiuose gyvenantis automobilio savininkas teisės vairuoti nėra įgijęs, bet atsisėsti prie vairo – mėgėjas. Net du kartus jo pasivažinėjimai yra pasibaigę eismo įvykiais, kuriuose nukentėjo žmonės ir buvo apgadintos transporto priemonės.

Nustatyta, kad vairavo Tirkšlių gyventojas. Pasirodo, pritrūkus alkoholio, jis pasišovė draugo mašina nuvažiuoti iki parduotuvės jo nupirkti. Tačiau kelionė baigėsi griovyje, vyras suniokojo neseniai draugo įsigytą automobilį ir užsidirbo dar vieną ikiteisminį tyrimą už vairavimą išgėrus.

Spalio 21-osios vakare pranešimo apie nuo kelio nuskriejusį automobilį sulaukė Šiaulių pareigūnai. Kelyje Kužiai- Gruzdžiai jie rado į stulpą atsitrenkusį „Peugeot 607“. Automobilis ir stulpas nukentėjo, o štai 29 metų Kužių gyventojas ir užantyje jo vežtas alkoholio butelis išliko sveiki.

Vyras prisipažino neturintis teisės vairuoti ir neseniai vartojęs alkoholį. Matuoklis jam parodė 2,46 prom. girtumą. Tai yra vidutinis girtumas. Tokiu atveju pradedamas ikiteisminis tyrimas. O už tai, kad vairavo transporto priemonę, neįgijęs tam teisės, surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Beje, už tai jis jau yra baustas ir anksčiau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją