aA
Grupės „69 danguje“ dainininkės Ingridos Martinkėnaitės vyras Andrejus Velijevas vėl sėdo į kaltinamųjų suolą: jam kaltinimai pateikti vienoje garsiausių pastarojo meto bylų, kurioje baudžiamojon atsakomybėn patraukti vadinamosios „Mokesčių inspekcijos“ gaujos nariai.
Ingrida Martinkėnaitė ir Andrejus Velijevas
© DELFI montažas

Vilniaus policijos ir prokuratūros pareigūnai kaltinimus pateikė net 29 asmenims – keletą metų Vilniuje ir jo apylinkėse veikusios gerai organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai kaltinami nusikalstamo susivienijimo organizavimu, turto prievartavimu, vagystėmis, plėšimais, neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, sukčiavimu.

Baudžiamąją bylą pirmadienio popietę atvertė Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija – į didžiąją teismo salę vos tilpo kaltinamieji, jų advokatai ir žiūrovai.

Bene garsiausias kaltinamiesiems inkriminuojamas nusikaltimas – prabanga garsėjančio Vilniaus verslininko, pramogų centrą „Belmontas“ valdančio Anupro Mišeikio pagrobimas. Įtariama, kad kaltinamieji planavo iš jo „išsunkti“ viską, kas įmanoma, o paskui – nužudyti.

Gaujos nariai verslininką ilgai stebėjo, o kai planavo jį pagrobti, buvo sulaikyti. Likus maždaug pusvalandžiui į gaujos sulaikymo operacijos, pareigūnai A. Mišeikį atsivežė į policijos komisariatą. Čia verslininkui buvo pranešta, kokio likimo jis ką tik išvengė.

Dainininkės I. Martinkėnaitės vyrui A. Velijevui, kuris nusikalstamame pasaulyje įvardijamas „Tatarino“ vardu, inkriminuojami keli nesunkūs nusikaltimai – turto sunaikinimas bei pasikėsinimas įvykdyti didelės vertės vagystę. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad jis užsakė iš vieno garažo pavogti muzikos instrumentus, įvertintus maždaug milijonu litų. Tiesa, vagystė nebuvo sėkminga – iš garažo buvo pagrobta tik daugiau kaip 300 Lt kainavusi meškerė.

A. Velijevas ikiteisminio tyrimo metu pripažino jam pateiktus įtarimus, tačiau DELFI nesutiko atskleisti, kokios pozicijos laikysis teisme.

Šioje byloje kaltinimų sulaukė Ričardas Simonaitis, Vitalijus Laptevas, Jevgenijus Fomčenka, Andžejus Kirkevičius, Viačeslavas Baranovskis, Olegas Podberiozka, Kęstutis Valančius, Andrejus Ovdejenka, Darius Petryla, Martynas Lauraitis, Jaroslavas Vedrickis, Stanislavas Oleškevičius, Antanas Ambrasas, Silvis Troščenkovas, Viktoras Prodanas, Andrejus Gvozdovičius, Bogdanas Gaidukianiecas, A. Velijevas, Tomas Meidus, Andrėjus Kuznecovas, Aleksandras Uchovas, Andrejus Pataškinas, Tadeušas Mažolis, Tomas Rokis, Jaroslavas Svirskis, Mantas Alekna, Sergejus Semionovas, Romualdas Lukoševičius ir Andrejus Sovalkovas.

Pareigūnai šią gaują įvardija kaip senos „Udavų“ („Smauglių“) grupuotės atšaką.

Tyrimo metu sostinės pareigūnai atliko daug kratų, per kurias pas sulaikytuosius rado radijo ryšio priemonių, policijos uniformą, specialiąsias priemones, narkotinių medžiagų, grynųjų pinigų, 6 įvairių modelių pistoletus, nupjautavamzdį šautuvą, du medžioklinius šautuvus, didelį kiekį šaudmenų, apie 12 kg trotilo ir 5 kovines granatas. Dalis ginklų buvo anksčiau pavogti.

Tyrimas buvo atliekamas dėl 112 dviejų nusikalstamų susivienijimų padarytų nusikalstamų veikų, teismas 11 asmenų yra skyręs suėmimą, kitiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės, dalis įtariamųjų atlieka bausmes pataisos įstaigose už kitus anksčiau padarytus nusikaltimus.

Vilniaus apygardos teismui pradėjus nagrinėti bylą paaiškėjo, kad kai kurių kaltinamųjų advokatai siekė, kad didžioji byla nebūtų tokia jau didelė – prašė tyrimus išskirti į atskirus procesus. Gynėjų teigimu, ne visi asmenys šioje byloje yra kaltinami dalyvavimu nusikalstamame susivienijime, todėl nebūtinai turėtų kartu ir būti teisiami. Teismas šiuos prašymus atmetė.

Vieno pagrindinių kaltinamųjų Jaroslavo Vedrickio advokatė Loreta Guižauskienė teisme paprašė bylą grąžinti prokurorams, nes esą grupuotės vadeiva vadinamam kaltinamajam pateikti kaltinimai nėra konkretūs, todėl atima galimybę gintis.

Teismas dėl šio prašymo dar nepriėmė sprendimo, nes bylos net negalėjo nagrinėti – neatvyko vienas kaltinamasis, kurio nepavyko atvesdinti ir policijos pareigūnams. Ar jis bus suimtas, paaiškės artimiausiu metu. Teisėjų kolegija nusprendė tik po kelių savaičių suplanuotame kitame posėdyje pasisakyti, ar byla bus grąžinta prokurorams.

Dainininkės vyras buvo teisiamas ir anksčiau

Dainininkės I. Martinkėnaitės vyras A. Velijevas reikalų su teisėsauga turėjo ir anksčiau: 2006-aisiais jis nuteistas dėl savavaldžiavimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo. Už šiuos nusikaltimus jam buvo skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė.

Šioje byloje paaiškėjo, kad 2003-iųjų gegužę A. Velijevas su savo bendrais vienoje kavinėje grasino mobiliaisiais telefonais prekiavusiam verslininkui – esą jeigu šis skubiai negrąžins 9 tūkst. Lt skolos, prieš jį bus panaudotas fizinis smurtas. Kadangi finansinių sunkumų turėjęs verslininkas pinigų negrąžino, jis buvo nuvežtas į mišką – reikalaudami pinigų nusikaltėliai verslininką spardė bei daužė lazdomis.

„A. Velijevas mane mušė lazda į įvairias kūno vietas, o daugiausia – į koją, stengdamasis ją sulaužyti“, - pareigūnams sakė nukentėjusysis. Pasak jo, nusikaltėliai iš jo pagrobė automobilį BMW ir mobilųjį telefoną, o jį visą kruviną parvežė iki namų ir paleido.

A. Velijevas viso proceso metu neigė savo kaltę ir aiškino, jog tuo metu, kai verslininkas buvo nuvežtas į mišką, jis su savo vaiku ir drauge I. Martinkėnaite ilsėjosi Palangoje. Tačiau ši versija buvo paneigta telefoninių pokalbių išklotine.

Plačiau apie šią bylą galite skaityti DELFI.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sausus orus keis vėjuoti ir drėgni (4)

Pirmadienio dieną toliau vyraus sausi orai . Šalies rytinius ir pietinius rajonus dengs gana storas...

Paluckas sulygino konservatorius su „valstiečiais“: visuomenę skaldo siekdami politinių išskaičiavimų (48)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad „valstiečiai“...

Rusija ir vėl melavo: šalia Lietuvos dislokuoti pajėgumai kelia didesnį pavojų, nei manyta (1086)

Vienas netaiklus šūvis ir dešimtmečio senumo paslaptis, o kartu ir Kremliaus melas subyrėjo į...

Po konservatyvią Saudo Arabiją keliavusi lietuvė: užsieniečiai ten gyvena tarsi auksiniame kalėjime (87)

Apie didžiausią Arabijos pusiasalio valstybę Saudo Arabiją sklando daugybė mitų. Ji garsėja...

Šildymo kainos vieno miesto gyventojų pinigines tuština daug smarkiau (138)

Nors liaudies išmintis byloja, kad šiluma kaulų nelaužo, visgi centralizuotai besišildantiesiems...

Lukašenka su žmona viešai nesirodo jau daugybę metų: kur ji? (221)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir atskirai gyvenanti jo žmona Galina susituokė...

Johnas Galliano: skandalingas talentas, per ilgą liežuvį netekęs svajonių darbo (6)

Buvęs Willsono berniukų mokyklos kapelionas prisimena: „Johnas buvo tarsi iššūkis kai kurių...

Rimvydas Valatka. Surūgusi 5 darnų bulvienė (297)

Jie ne 3 proc. kartelės nuleidimo kišeninėms partijoms, o trejų metų Seimo kadencijos vietoj...

Tarpukario Pasvalys: kurortinis miestelis su upių panoramomis ir meilės vardu pavadintas tiltas (6)

Lietuvos šiaurės krašto kurortinis miestelis, kadaise buvęs apskrities centru. Iš Pasvalio miesto...

Vilniečius pašiurpino į Nerį atitekantys „lobiai“: rado smulkinto plastiko (84)

Sekmadienį Vilniuje buvo užfiksuotas nedžiuginantis vaizdas: iš „Vilniaus vandenų“ vamzdžio...