Prokuratūra informavo, kad ikiteisminio tyrimo, kurį inicijavo ir atliko Lietuvos Respublikos Muitinės kriminalinė tarnyba, duomenimis, kontrabandinės baltarusiškos cigaretės labai dideliais kiekiais į Lietuvą iš Baltarusijos buvo gabenamos 2019 m. pabaigoje krovininiais vilkikais.

Surinkti dokumentai ir tyrimo medžiaga leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamieji veikė organizuotoje grupėje pagal iš anksto parengtą planą, pasiskirstę skirtingomis užduotimis ir vaidmenimis. Baltarusijos Respublikoje į vilkikų priekabas pakrautos cigaretės buvo įvežamos į Lietuvą per Šalčininkų kelio postą. Buvo imituojamas krovinio muitinis įforminimas, nurodant neva gabenamos paletės, nepateikiant krovinių muitinės kontrolei. Tyrimo duomenimis, taip į Lietuvą buvo įleisti 4 vilkikai su priekabomis-platformomis, neteisėtai įvežant į Europos Sąjungos teritoriją virš 3 milijonų cigarečių pakelių.

Tokiu būdu kaltinamieji R. K. ir R. C. savo neteisėtais veiksmais pašalino kliūtis ir sudarė sąlygas padaryti kontrabandą, neteisėtai disponuoti akcizais apmokestinamomis prekėmis, dėl ko nebuvo sumokėti beveik 10 mln. Eur importo mokesčiai, diskreditavo ir pažemino valstybės tarnautojo – muitinės pareigūno vardą, sumenkino valstybės institucijos – Lietuvos muitinės – autoritetą, padarė didelės turtinės ir neturtinės žalos Valstybei ir Europos Sąjungai. Abu muitinės pareigūnai R. K. ir R. C. ikiteisminio tyrimo metu ir dabar yra nušalinti nuo tarnybinių pareigų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Europos deleguotųjų prokurorų biuro prokurorai.

Primename, kad 2021 m. birželio 1 d. darbą pradėjo Liuksemburge įkurta Europos prokuratūra. Ji tiria Europos Sąjungos finansiniams interesams kenkiančius nusikaltimus, susijusius su sukčiavimu, korupcija, pinigų plovimu, tarpvalstybiniu sukčiavimu PVM srityje. Tai pirmoji viršvalstybinė prokuratūra. Ši nauja Europos Sąjungos įstaiga tiria bet kokią kitą neteisėtą veiklą, kuri yra neatsiejamai susijusi su ES biudžetui kenkiančiais nusikaltimais, ir vykdo baudžiamąjį persekiojimą saugant Europos Sąjungos turtą, pajamas ir išlaidas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)