Antradienį Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs iki gyvos galvos nuteisto Audriaus Andrušaičio skundą, priėmė nutartį perkelti nuteistąjį iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į pataisos namus.
Audrius Andrušaitis
© DELFI / Tomas Vinickas

Vilniaus apygardos teismas primena, kad prieš 13 m. A. Andrušaitis buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme už labai sunkius nusikaltimus, bausmę atliekant kalėjime.

A. Andrušaitis Vilniaus apygardos teismui paduodame skunde prašė panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo teikimas dėl A. Andrušaičio perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus buvo atmestas.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo administracijos, kaip nuteistojo tarpininko, pateiktoje medžiagoje nurodoma, kad A. Andrušaičio tarpusavio santykiai su kitais nuteistaisiais yra normalūs, pastarasis noriai dalyvauja grupiniuose užsiėmimuose, sportuoja.

Be to, lanksčiai prisitaiko prie esamų sąlygų, dalyvauja socialinės reabilitacijos programose, pagarbiai bendrauja su kalėjimo pareigūnais, yra mandagus, pareigingas, išprusęs ir nelinkęs pasiduoti kitų įtakai.

Taip pat teigiamai nuteistasis vertinamas ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo psichologinės tarnybos, kuri rekomendavo A. Andrušaitį perkelti į pataisos namus.

Psichologinės tarnybos išvadoje pažymima, kad A. Andrušaičio elgesys vertinamas teigiamai, nekeliantis jokių rūpesčių per visus įkalinimo metus.

Teismas, įvertinęs visas aplinkybės, priėmė nutartį panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2014 m. rugsėjo 8 d. priimtą nutartį ir nuteistąjį A. Andrušaitį perkelti iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į pataisos namus, kuriuose nuteistasis toliau atliks laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Nagrinėjamu atveju teismas, pripažindamas, kad nuteistasis gali būti perkeltas atlikti bausmę į pataisos namus, atsižvelgia ir į Bausmių vykdymo kodekso 165 str. 2 d. ir 3 d. nuostatas dėl numatytų sąlygų, kurioms esant, nuteistasis gali būti grąžintas iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmę.

Pagal Bausmių vykdymo kodekso 165 str. 2 d. nuostatas, pataisos namuose laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę atliekantys nuteistieji, kurie kelia pavojų pataisos namų personalui ar kitiems asmenims arba dėl kitų išimtinių aplinkybių, gali būti apylinkės teismo nutartimi ,priimta pagal pataisos namų administracijos teikimą, grąžinti iš pataisos namus į kalėjimą toliau atlikti bausmę.

Bausmių vykdymo kodekso 165 str. 3 d. nustato, kad nuteistieji, grąžinti iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmę, gali būti teikiami apylinkės teismui pakartotinai perkelti juos į pataisos namus toliau atlikti bausmę ne anksčiau kaip praėjus penkeriems metams po teismo nutarties grąžinimo į kalėjimą nuo priėmimo dienos.

Taigi, jei A. Andrušaitis nepateisins jam parodyto pasitikėjimo, gali būti grąžintas iš pataisos namų į kalėjimą toliau atlikti bausmę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvė apsilankė Š. Korėjos restorane: net ir valgant skanų maistą sunku negalvoti apie režimą (83)

Žinau, kad rašydama šį straipsnį ir prisipažindama, kad sąmoningai nusprendžiau apsilankyti...

Latvių pasiekimas išjudino lietuvius: už mane daugiau uždirba net Panevėžio duobkasys feisbuke plinta kvietimas streikuoti (201)

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Latvij os ligoninė se dirbančių gydytojų...

R. Vanagaitė išklojo, ką patyrė su politikais Maskvoje matė palūžusį V. Uspaskichą (190)

Autobiografinę knygą „Višta strimelės galva“ pristatanti rašytoja, viešųjų ryšių...

Naudinga žinoti perkantiems NT: praktiniai patarimai (20)

Šiame straipsnyje kalbėsime apie pasirengimo nuomai etapą nuo objekto paieškos iki įsigijimo...

Tragiška avarija Vilkaviškio rajone: vairuotojas žuvo, keleivis sužalotas

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22.20 val., Vilkaviškio r., kelio Vilkaviškis-Gražiškiai...

Išskirtiniai sostinės butikai: kokių vienetinių prekių ten galima rasti? (5)

Jaukiose sostinės senamiesčio gatvelėse yra įsikūrę daugybė butikų, kuriuose galima atrasti...

Ar gali būti, kad nuo sekso senstama? (14)

Panašu, kad taip. Išvadą, jog seksualinis aktyvumas turi įtakos senėjimo procesui, padarė...

Policininkai talkino slaptam detektyvui: klientus domino ne tik meilužių gyvenimas (17)

Dabar jau į pensiją pasitraukę du Vilniaus policininkai ne vienerius metus galėjo talkinti...

Pristatė baldus katėms: gyvūnams sunku atsispirti (1)

IKEA neseniai pristačius baldų augintiniams kolekciją, įmonė „Okawa Kagu“ pristatė tik...

C. Ronaldo antrus metus iš eilės išrinktas FIFA geriausiu pasaulio žaidėju Kaip lietuviai prisidėjo prie rinkimų (14)

Pirmadienio vakarą Londone paaiškėjo, kam atiteko FIFA futbolo geriausiųjų apdovanojimai –...