aA
Liepos 22-osios ryte Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duris pravėrusi Šiaulių rajono, Bertužių kaimo, gyventoja Gražina Špokienė paaiškino savo apsilankymo tikslą: „Labai noriu padėkoti prieš pora dienų mano sergantį vyrą suradusiems pareigūnams. Aš net nežinau jų pavardžių, bet labai norėčiau jiems padėkoti viešai. Kaimynai sako, kad aš čia be reikalo susigalvojau tokį dalyką. O aš neįsivaizduoju, ką būčiau dariusi, jei policijos pareigūnai nebūtų buvę tokie dėmesingi ir taip operatyviai sureagavę į mano pranešimą“.
Šiaulių policijos patruliai Tautvydas Skikas ir Ruslanas Pocevičius
© Šiaulių aps. VPK

Bėda moterį ištiko liepos 19-ąją, apie pietus. Gražina su savo 67 metų vyru, kuris dėl gyvenime patirtos traumos tapo neįgalus ir sunkiai orientuojasi aplinkoje, atvažiavo apsipirkti į Šiaulius. Vilniaus gatvėje moteris vyrą pasodino ant suoliuko ir, liepusi jos čia palaukti, nuėjo į vaistinę. Iš jos išėjusi po keleto minučių, vyro ant suoliuko neberado. Pabėgėjo į vieną gatvės galą, pabėgėjo į kitą, tačiau sunkai vaikštančio sutuoktinio nesimatė.

Sūnus, kuriam Gražina pranešė apie ištikusią bėdą, pasiūlė kreiptis į policiją. Moteris nelabai drąsiai pasinaudojo patarimu, mat kažkada seniai buvo girdėjusi, kad tik po trijų parų po žmogaus dingimo policija pradeda paiešką. Bet patruliai atvyko nedelsdami ir kartu su Gražina pėsčiomis bei automobiliu pradėjo dingusiojo paiešką. Deja, ji buvo bergždžia. Nusiminusiai moteriai pareigūnai pasiūlė grįžti į namus, o patys, vykdydami įvairias užduotis, kartu tęsė ir paiešką. Važinėdami gatvėmis, vis ieškojo lazdele besiramsčiuojančio pagyvenusio vyro balta kepuraite, praneša Šiaulių apskrities policija.

Gražina namuose būti negalėjo ir apie 18 val. ji vėl atvažiavo į Šiaulius. Vos išlipusi iš autobuso moteris sulaukė skambučio – patruliai pranešė, kad jos vyras surastas sveikas ir gyvas Dvaro g., ne per toliausiai nuo tos vietos, kur buvo paliktas sėdėti ant suoliuko.

Gražina sujudo klausti, iš kur dabar jai vyrą pasiimti, ir buvo maloniai nudžiuginta atsakymo, kad tegul laukia autobusų stotyje, o vyrą jie patys atveš. Autobusų stotyje pareigūnai, įvertinę, kad surastojo savijauta ne kokia, nes ir taip prastos sveikatos vyras visą dieną buvo nevalgęs ir negėręs, į savo tarnybinį automobilį įsisodino Gražiną ir abu parvežė į Bertužius. Už tokį nuoširdumą didžiulį stresą patyrusi moteris dėkoja Šiaulių AVPK pareigūnams Tautvydui Skikui ir Ruslanui Pocevičiui.

31-nerių metų Tautvydas Skikas Šiaulių AVPK dirbti pradėjo 2010 m. kovo 16 d. patruliu, baigęs policijos mokyklą. Šiuo metu jis yra Patrulių rinktinės 2-osios kuopos 2-ojo būrio vadas.

Šis pareigūnas savo pavyzdingais poelgiais ne kartą yra užsitarnavęs žmonių padėkų ir kolegų bei aplinkinių susižavėjimo. Paskutinis išskirtinio dėmesio ir pagarbos sulaukęs jo poelgis – briedžiuko gelbėjimo operacija. Birželio 9-osios naktį Šiaulių apskrities policija sulaukė pilietiškų žmonių žinutės, kad kelyje Šiauliai-Radviliškis blaškosi briedžiai. Į įvykio vietą išskubėjęs Tautvydas su kolege pamatė, kad vienoje kelio pusėje stovi briedė, o kitoje, už atitvarų – niekaip pas mamą patekti negalintis briedžiukas. T. Skikas apglėbė jį ir per atitvarus perkėlė į kitą pusę. Šeima tuoj pat nudūmė į mišką.

O štai 2017 me­tų ba­lan­dį Tautvydas, tu­rė­da­mas lais­vą die­ną, su drau­gu iš­vy­ko į žve­jy­bą. Va­žiuo­jant iš Šiau­lių Kur­šė­nų link drau­gai iš to­li pa­ma­tė žvyr­ke­liu at­le­kian­tį au­to­mo­bi­lį, ku­ris, įsu­kęs į pa­grin­di­nį kelią, su­sto­jo. Au­to­mo­bi­lio vai­ruo­to­jas pra­dė­jo mo­juo­ti pra­šy­da­mas pagalbos. T. Ski­kui pa­si­tei­ra­vus, kas nu­ti­ko, iš­si­gan­dęs vy­ras paaiškino, kad sku­ba pas me­di­kus, nes ve­ža sken­du­sį sū­nų, o automobilyje pa­si­bai­gė ku­ras. Sup­ra­tę, kad rei­kia sku­bė­ti, šiau­lie­čiai pa­siū­lė pa­gal­bą ir grei­tai į sa­vo au­to­mo­bi­lį įso­di­no mo­te­rį su vai­ku. „Ber­niu­kas vos 3-4 me­tų, įsuk­tas į ple­dą, vi­sas pa­mė­lęs, bi­jo­jom, kad tik spė­tu­mėm nu­va­žiuo­ti", - apie įvy­kį ta­da kal­bė­jo pa­rei­gū­nas.

Neįgalaus asmens paieškose liepos 19-ąją dalyvavęs vyriausiasis patrulis Ruslanas Pocevičius seka savo vado pavyzdžiu. Jau beveik penkerius metus policijoje tarnaujančio Ruslano krūtinę puošia 3-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nepriekaištingą tarnybą“.

Šiaulių policijos patruliai Tautvydas Skikas ir Ruslanas Pocevičius
Šiaulių policijos patruliai Tautvydas Skikas ir Ruslanas Pocevičius
© Šiaulių aps. VPK
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
5.0000

Top naujienos

Darius Kuolys: jie jaučiasi taip, lyg Dievas jiems būtų padovanojęs Lietuvą (3)

Būsimos valdančiosios koalicijos sudėtis po 2020 m. Seimo rinkimų priklausys ir nuo prezidento...

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (145)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (59)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (137)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (25)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

Lietaus debesys pasitrauks ir sugrįš šiluma (2)

Ketvirtadienio dieną įžūlūs lietaus debesys iš Lietuvos pasitrauks. Jau naktį žymesnio lietaus...

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (87)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (63)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (142)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (32)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....