Sostinės policijos pareigūnai išsiaiškino, kad P. Mikoliūnas bedarbius mulkino ne vienerius metus – Vilniaus miesto apylinkės teismas jam paskelbė jau ketvirtą nuosprendį, tačiau jo dar laukia viena baudžiamoji byla.

Realiai niekur nedirbančio P. Mikoliūno bylą išnagrinėjęs teisėjas Pavelas Borkovskis nusprendė apsaugoti kitus bedarbius nuo sukčiaus pinklių ir paskelbęs nuosprendį sukčiavimo byloje jį suėmė tiesiog teismo salėje.

Pasak teismo, sukčius kurį laiką slėpėsi nuo policijos, todėl nesuimtas vėl gali pasislėpti ir vengti bausmės vykdymo.

Keturis žmones apgavęs P. Mikoliūnas pataisos namuose turės praleisti 11 mėnesių. Tiesa, nuosprendį jis dar galės apskųsti.

Bylos duomenimis, P. Mikoliūnas internete skelbdavo skelbimus, kad siūlo gerai apmokamą darbą. Kad viskas atrodytų įtikinamiau, jis net buvo sukūręs specialią darbo svetainę. Tiesa, bedarbiai į jį turėdavo kreiptis tik elektroniniu paštu, rašydami laišką adresu darbasvisiems@gmail.com. Šį adresą derėtų įsidėmėti visiems, ieškantiems darbo – iki šiol internete apstu skelbimų, kuriuose pagal šį adresą siūlomas darbas ir užsienyje.

Dėl sukčiavimo P. Mikoliūnas pareigūnams įkliuvo, kai į policiją ėmė plūsti žmonės, kurie ne tik negavo žadėto darbo, bet ir liko skolingi greitųjų kreditų bendrovėms.

Paaiškėjo, kad sukčius bedarbių prašydavo pateikti internetinės bankininkystės duomenimis, kuriais pasinaudodamas paimdavo kreditus.

Atsakomybėn patrauktas P. Mikoliūnas kaltės net neneigė ir teisinosi, kad tik pasinaudojo žmonių patiklumu. Jis sakė, kad žmonėms siūlė dalyvauti įvairiuose užsienio aukcionuose ir žaidimuose, taip žadėdamas gerą atlygį.

„Iš pradžių norėjau žmones įtraukti į kazino, pokerio ir ruletės žaidimus, tačiau planas nepavyko – pralošęs pinigus turėjau padengti kitų žmonių vardu paimtus kreditus“, – kalbėjo į užburtą ratą pakliuvęs P. Mikoliūnas.

Vienas nukentėjusiųjų pareigūnams pasakojo, kad susidomėjo „darbdavio“ skelbimu, nes šis žadėjo, jog per savaitę nieko nedarant gaus 200 Lt.

„Šis pasiūlymas mane sudomino, nes tuo metu niekur nedirbau, neturėjau jokių pajamų, o mano sąskaitoje pinigų nebuvo, todėl galvojau, kad mano sąskaita neteisėtai pasinaudota nebus – nėra jokios rizikos“, – pasakojo vyras.

„Jis man aiškino, kad internetu parduoda kažkokias prekes ir kuo daugiau bus pirkėjų, tuo didesnė  bus parduodamos prekės kaina – tai kaip aukcionas, – pasakojo kita nukentėjusioji. – Man nieko nereikėjo daryti, tik pateikti savo duomenis ir sąskaitas. Nieko blogo neįtardama tai ir padariau. Po kiek laiko pastebėjau, kad į mano sąskaitą buvo pervesta 1 249 Lt. P. Mikoliūnas elektroniniu paštu parašė laišką, prašydamas šią sumą pervesti į kitą sąskaitą kažkokiai merginai, o pats mano atlygį žadėjo atvežti į namus grynaisiais. Tačiau pinigų taip ir nesulaukiau, o jis daugiau į mano skambučius neatsiliepė, todėl užblokavau savo sąskaitą“.

Dar kita moteris pareigūnams pasakojo, kad P. Mikoliūnas jai siūlė dirbti kurjere – sakė, kad Raseinių rajone renka žmonių grupę, kurie galėtų platinti reklamines skrajutes.

„Už darbą per mėnesį žadėjo mokėti 1 000 Lt, – sakė nukentėjusioji. – Paskui jis man nurodė, kad, jeigu noriu dirbti, turiu jam į elektroninį paštą atsiųsti savo elektroninės bankininkystės duomenis. Kai paklausiau, kam reikalingi tokie duomenys, jis atsakė, kad taip pat elektroninėje parduotuvėje pardavinės prekes ir kuo daugiau bus žmonių, parduodančių prekes, tuo daugiau galima bus užsidirbti“.

Moteris teigė sutikusi su tokiomis sąlygomis, nes tuo metu antstoliui turėjo padengti 274 Lt įsiskolinimą.

Tačiau netrukus ji pasijuto apgauta – pamatė, kad kiti žmonės į jos sąskaitą pervedinėja pinigus, kurie vėliau pervedami dar kitiems žmonėms.

„Netrukus sužinojau, kad jis paima momentinius kreditus kitų žmonių vardu ir taip pervedinėja iš vienos sąskaitos į kitą“, – sakė ji.