aA
Savaitę didžiuliame pavojuje gyvenę Raseinių rajono, Gruzdiškės kaimo, žmonės net nežinojo, kad vienoje iš sodybų yra saugomi sprogmenys, galėję į orą pakelti visą kaimą. Tik kai gegužės 21-osios rytą čia atvyko Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai, gruzdiškiai sužinojo, kad kurį laiką gyveno šalia tiksinčios bombos.
© Šiaulių aps. VPK

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnai į Gruzdiškės kaimą atvyko nedelsdami, kai tik gavo žvalgybinės informacijos, jog čia, 50-mečio vyro sodyboje, gali būti sprogmenų, keliančių pavojų aplinkinių gyventojų turtui ir gyvybei. Informacija pasitvirtino.

Prie ūkinio pastato kriminalistai rado artilerijos sviedinio korpusą, kuris buvo be sprogdiklio, tačiau su sprogstamąja medžiaga. Manoma, kad jos ten galėjo būti apie 3 kilogramus. Sodybos šeimininkas tikino, kad daugiau sprogmenų sodyboje nėra. Tačiau atliktos kratos metu ūkiniame pastate buvo rastos dar šešios minosvaidžio minos ir vienas akumuliacinės aviacinės bombos sprogmuo. Pastarasis buvo itin pavojingas, todėl jį teko sunaikinti netoliese esančiame Katauskių karjere, praneša Šiaulių apskrities policija.

Artilerijos sviedinys ir minosvaidžio minos išvežtos ekspertizei.

Vyro garaže pareigūnai rado 5 įvairaus kalibro šovinius, nors leidimo ginklui, vadinasi ir šaudmenims, laikyti vyras neturi. Keistų radinių sąrašą papildė ir garaže rastos tanko dalys.

Sovietiniais laikais artileristu armijoje tarnavęs vyras kriminalistams paaiškino, kad šiuos sprogmenis ir tanko dalis rado šalia savo sodybos kasdamas tvenkinį. Kodėl jis apie radinį neinformavo policijos ir sprogmenis parsitempė namo, keldamas pavojų savo šeimai ir visam kaimui, paaiškinti negalėjo. Vyrui dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis, sprogmenimis bei sprogstamosiomis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Policijos pareigūnai primena, kad įstatymas asmenį, radusį ginklą, šaudmenų ar sprogmenų, įpareigoja nedelsiant apie tai pranešti teritorinei policijos įstaigai. Kur nors pernešti, pervežti ar kitaip gabenti ginklus bei sprogmenis yra draudžiama. Žmonės turėtų žinoti, kad jų gabenti į policiją irgi nederėtų, nes tai kelia pavojų aplinkiniams.

Prieš dešimtmetį Šiauliuose buvo užregistruotas kuriozinis įvykis, pasibaigęs labai laimingai, tačiau aplinkiniams kėlęs didžiulį pavojų. Vieną vėlyvą gegužės vakarą Šiaulių miesto policijos komisariato pareigūnus nustebino trijų jaunuolių vizitas. Budėtojų tarnybos duris pravėrę vaikinai iš kišenės ištraukė granatą ir padėjo budėtojams ant stalo. Tai buvo F1 tipo kovinė granata. Laimei, be sprogdiklio. Vaikinai teigė ją radę Zoknių oro uosto esančios šaudyklos, į kurią buvo nuėję pašaudyti, teritorijoje.

Budėtojai tuoj pat iš Vilniaus iškvietė Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyriaus pareigūnus, o kol šie važiavo, ėmėsi visų atsargumo priemonių sprogmeniui apsaugoti.

Vaikinai, kaip ir Gruzdiškės gyventojas, pasielgė labai neatsakingai, pasiėmę rastą granatą, įsidėję ją į kišenę ir važinėję po miestą: pasirodo, iš šaudyklos jie grįžo į namus ir tik tada nusprendė sprogmenį nunešti į policiją. Vežiodami po miestą granatą, jie labai rizikavo savo ir aplinkinių žmonių sveikata bei gyvybe.

Sprogmenį ar ginklą radęs žmogus turėtų iš karto skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie radinį. Tolesni veiksmai - jau pareigūnų prerogatyva. Tik jie gali įvertinti situaciją, užtikrinti saugumą ir priimti sprendimus, kaip su tuo sprogmeniu elgtis, kad nekiltų pavojus aplinkiniams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Praėjus 700 m. nuo Gedimino laiškų Skvernelis bando tą patį. Ar jam pavyks? (177)

Pastaruoju metu visuomenės dėmesio centre yra kainų klausimas. Vyriausybė rugsėjo 26 d....

Kaimyninės šalies privalumus atradęs lietuvis: ne latviai, o lenkai yra mums artimiausia tauta (365)

Žinau, kad apie Krokuvą visur yra rašyta, perrašyta, po to vėl rašyta, ir dar kartą perrašyta....

Artimiausią parą – nemalonumai beveik visoje Lietuvoje: talžys vėjai, merks smarkūs lietūs tarnybos siunčia skubius perspėjimus

Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje numatomos šalnos: ore vietomis temperatūra...

Po Grybauskaitės kirčio antstoliams – pastarųjų atsakas: siūlo pokyčius (56)

Prezidentė užsimojo sumažinti dešimttūkstantines algas uždirbančių antstolių apetitą....

Vairuotojų laukia pirmosios šalnos: priminė, kurios vietos bus pavojingiausios (10)

Trečiadienio rytą Lietuvoje žadamos pirmosios šalnos, tad į kelią automobiliais išsiruošę...

Milijonieriaus sūnus įgyvendino žiaurų planą (7)

Kanadietis, buvęs milijonierius ir dukart teistas žmogžudys dabar nuteistas už savo tėvo...

Kodėl legendinis Sergejus Bubka savo sunkiausią pergalę atšventė Vilniuje su krepšininkais? interviu (11)

Lietuvoje rugsėjo pradžioje viešėjęs ir kartu su buvusios SSRS krepšinio rinktinės nariais...

Netikėti paramos būstui rezultatai: išsikelti į regioną panoro šimtai miestiečių kreiptis dar nevėlu (66)

Regionų atgaivinimas ir emigracijos mažinimas – tokie yra pagrindiniai paramos jaunų šeimų...

7 miegamojo įpročiai, kurie gali sugadinti jūsų seksualinį gyvenimą (5)

Idealiame pasaulyje jūsų miegamasis turėtų būti šventa vieta tik jums ir jūsų partneriui....

Lauko reklama sukėlė didžiulį pasipiktinimą: ar tai butai naktinėms plaštakėms? (92)

Nekilnojamojo turto vystytojai ieško pačių įvairiausių reklamos sprendimų, kad tik patrauktų...