aA
Sinoptikai teigia, kad Šiaurės Vakarų Europą siaubęs uraganas „Ervinas“, šiąnakt pasiekęs Lietuvą, daugiausia siautėjo pajūryje. Pirmadienį ryte be elektros dar buvo likę 27 tūkst. bendrovės "Vakarų skirstomieji tinklai" klientų ir 12 tūkst. "Rytų skirstomųjų tinklų" klientų. Siautėjant stichijai Lietuvoje sužeisti du žmonės. Ant kai kurių kelių dar yra užvirtusių medžių.
Lietuvoje praūžęs uraganas "Ervinas" vartė medžius
© ELTA
 • Be elektros dar liko beveik 40 tūkst. gyventojų
 • Palangoje suniokotos kopos ir tiltas
 • Darbą atnaujino Klaipėdos uostas ir Smiltynės perkėlos
 • Stiprus vėjas sutrikdė traukinių eismą Lietuvoje
 • Dalis Telšių ir Plungės kelių yra apsunkinto išvažiavimo
 • Siautėjant vėtrai sužeisti du žmonės
 • Audra vartė medžius ir plėšė stogus
 • Palangos oro uostas nutraukė lėktuvų skrydžius
 • Pamaryje apsemti du kaimai

  Be elektros dar liko beveik 40 tūkst. gyventojų

  Uragano išversti medžiai Kretingoje
  P.Gvildžio nuotr.
  © images.lt

  Elektros energijos kol kas neturi 27 tūkstančiai gyventojų. „Vakarų skirstomųjų tinklų“ bendrovės Marketingo ir viešųjų ryčių deparlamento vadovė Rasa Kruopaitė Lietuvos radijui sako, kad elektros tiekimą ketinama atkurti per parą. Rasos Kruopaitės teigimu, elektros gedimus šalina 500 darbuotojų. Iš viso be šviesos dėl audros buvo likę 200 tūkstančių žmonių. Labiausiai nukentėjo Šiaulių ir Klaipėdos regionai.

  "Vakarų skirstomieji tinklai" skirsto ir tiekia elektros energiją daugiau nei 656 tūkst. klientų Klaipėdos, Kauno ir Šiaulių regionuose.

  Tuo tarpu "Rytų skirstomųjų tinklų" pranešime spaudai rašoma, jog stipriausiai nukentėjo vartotojai Utenos, Panevėžio, Vilniaus regionuose, o Alytaus regiono vartotojus vėtra aplenkė.

  Klaipėdoje naktį siautusi audra išvartė medžius
  © ELTA

  Per parą elektros tiekimas nutrūko 30 tūkstančių vartotojų, "Rytų skirstomųjų tinklų" bendrovės aptarnaujamoje teritorijoje. Pirmadienio rytą dar yra atjungtos 838 transformatorinės, apie 12 tūkstančių vartotojų dar yra likę be elektros energijos.

  „Šiuo metu dirba per 120 operatyvinių brigadų, stengiamės sutvarkyti visus gedimus tinkle kiek įmanoma greičiau ir per šiandieną atnaujinti elektros tiekimą vartotojams. Prašome gyventojus būti atidesniems, pamačius nutrauktas elektros linijas nesiartinti prie jų ir iš karto pranešti bendrovės dispečeriams“, - pažymi AB "Rytų skirstomųjų tinklų" Elektros tinklo direktorius Valdas Bancevičius.

  Palangoje suniokotos kopos ir tiltas

  Uragano suniokotas automobilis Joniškyje
  Rolando M. nuotr.

  Centriniame Palangos paplūdimyje 4-5 metrus aukščio siekusios bangos apie 2 kilometrų ruože nurėžė aukštus kopų skardžius. Prie tilto jūra pasiglemžė dar apie 5 metrus kopų. Perniek nuėjo kopų pynimams išleisti šimtai tūkstančių litų, rašoma "Lietuvos ryte".

  Sekmadienį Melnragė priminė vasarą - tiek joje buvo audros pasižiūrėti atvykusių miestiečių automobilių. Dauguma važiavo prie šiaurinio molo, kur į bangolaužius dūžtančios bangos atrodė ypač įspūdingai, rašoma "Vakarų eksprese". Ugniagesiai atlieka gelbėjimo darbus - renka audros išrautus medžius. Laimei, nenukentėjo žmonės.

  Palangoje jūros tilto konstrukcijos neatlaikė galingų bangų smūgių - nemaža dalis jo buvo smarkiai apgadinta, rašoma "Klaipėdoje". Jūra pasiglemžė tonas paplūdimio smėlio, suniokojo kopas. Palangos meteorologijos stotyje buvo užfiksuotas net 32 m/s vėjo greitis.

  Darbą atnaujino Klaipėdos uostas ir Smiltynės perkėlos

  Uragano suniokotas automobilis Joniškyje
  Rolando M. nuotr.

  Darbą atnaujino dėl savaitgalį siautusio uragano jį nutraukęs Klaipėdos jūrų uostas bei Smiltynės perkėlos. Klaipėdos jūrų uostas, kaip BNS informavo jo kapitono pavaduotojas Ričardas Lučka, darbą atnaujino ankstyvą pirmadienio rytą. Anot jo, iš pradžių į uostą įplaukia didesni laivai, vėliau įplauks ir mažesni.

  Dėl stipraus vėjo Klaipėdos jūrų uostas nedirbo nuo sekmadienio, todėl susidarė ilga eilė laivų įplaukti į uostą.

  Dėl uragano darbą buvo nutraukusios ir Senoji bei Naujoji Smiltynės perkėlos. Pastarosios keltai žmones ir automobilius pradėjo kelti dar sekmadienį popiet, Senoji perkėla darbą atnaujino pirmadienį maždaug 7 valandą.

  Kaip BNS sakė perkėlos darbuotojai, pirmadienį keltai dirba pagal grafiką, tačiau pirmadienį po pietų vėl laukiama vėjo sustiprėjimo, todėl gali sutrikti Senosios perkėlos darbas.

  Savaitgalį per Baltiją atsiritęs uraganas "Ervinas" tūkstančius Lietuvos gyventojų paliko be elektros energijos, kai kuriose vietovėse buvo nutrūkęs šilumos, vandens tiekimas. Pajūryje vėjo gūsiai kai kur siekė 28-30 metrų per sekundę.

  Klaipėda, marios, keltas
  © DELFI

  Pasak "Lietuvos ryto", į sudėtingą padėtį buvo patekęs Lietuvos jūrų muziejus - sugedus elektros tiekimo įrenginiams, jis daugiau kaip pusę paros buvo priverstas gyventi be žuvų akvariumų ir gyvūnų baseinų šildymui būtinos energijos

  Daug nuostolių uraganas padarė Kuršių marių žvejams. Vien už prarastus darbo įrankius žuvininkystės verslui gali būti padaryta iki 50-60 tūkst. litų žala, neskaičiuojant laimikio. Per vieną parą iš Kuršių marių paprastai ištraukiama 5-10 tonų žuvų. Taigi - dar 10-20 tūkst. litų žala.

  Centriniame Palangos paplūdimyje 4-5 metrus aukščio siekusios bangos apie 2 kilometrų ruože nurėžė aukštus kopų skardžius. Prie tilto jūra pasiglemžė dar apie 5 metrus kopų.

  Jūra nuniokojo ir Palangos tiltą. Bangos iš apačios atmušė 5 centimetrų storio grindinio lentas, kai kurias jų perlaužė.

  Klaipėdos uostas
  © DELFI

  Šiauliuose dėl uragano nukentėjo ir vienas žmogus - stipraus gūsio išverstas medis prispaudė ir stipriai sužalojo 78 metų moterį. Jai sužalota galva, krūtinė, medikai įtarė stuburo traumą.

  Dėl audros be elektros energijos sekmadienį buvo likę apie 200 tūkstančių Vakarų skirstomųjų tinklų (VST) ir apie 30 tūkst. Rytų skirstomųjų tinklų (RST) vartotojų.

  Šeštadienio naktį pajūrį užgriuvusi audra buvo lyginama su 1999 metų pabaigoje per Lietuvą praūžusiu "Anatolijaus" uraganu. Tuomet vėjo greitis gūsiuose siekė 38 metrus per sekundę.

  Stiprus vėjas sutrikdė traukinių eismą Lietuvoje

  Bėgiai, traukinys, geležinkelis
  © DELFI

  Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvą pasiekęs uraganas sutrikdė ir traukinių eismą. Medžiams užgriuvus ant aukštos įtampos elektros laidų, traukinių eismas buvo sutrikęs prie Klaipėdos ir Mažeikių, nuo Kaišiadorių link Radviliškio, nuo Vilniaus Baltarusijos kryptimi, taip pat prie Ignalinos.

  "Medžiai užgriuvo ant aukštos įtampos elektros laidų, dėl to kai kuriose vietose buvo išjungta signalizacija, reguliuojanti eismą", - Eltai sakė bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" vyriausiasis saugos inspektorius Piotras Skripskis.

  Pasak jo, susidariusi situacija neleido traukiniams važiuoti vienas paskui kitą pagal numatytą grafiką.

  P.Skripskio teigimu, ten, kur yra didesnis traukinių eismas, kliūtys buvo pašalintos. Tokių vietų, kur ant geležinkelių bėgių buvo užvirtę medžiai, nebuvo daug, jie greitai buvo nukelti ir žalos nepadarė.

  Dalis Telšių ir Plungės kelių yra apsunkinto išvažiavimo

  Sunkvežimiai, kelias, automobilio langas, lietus
  S.Eidiejaus nuotr.
  © images.lt

  Kelininkai pirmadienį numato tvarkyti savaitgalį praūžusio uragano padarinius - bus šalinami iš pakelių medžiai, jų šakos, tvarkomi sugadinti kelio ženklai.

  Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos pranešimo spaudai, dėl nuvirtusių medžių Telšių ir Plungės rajonuose dar yra apsunkinto išvažiavimo rajoninių kelių, kurie šiuo metu tvarkomi. Anot kelininkų, eismo sąlygos pagrindiniuose keliuose yra geros.

  Dėl gausių kritulių bei stipraus vėjo, pakilus vandens lygiui upėse Nemuno žemupyje, apsemtas Šilutės - Rusnės kelias. 7-ame kilometre yra apsemtas 350 metrų ilgio ruožas, vandens gylis yra 15 cm, kelias išvažiuojamas.

  Taip pat apsemti kai kurių rajoninių kelių ruožai, viso - 9,78 kilometro.

  Siautėjant vėtrai sužeisti du žmonės

  Panevėžyje siautusi audra gatvėje ant automobilio užvertė šviesoforą
  © ELTA

  Dėl siautusios audros Lietuvoje buvo sužeisti du žmonės. Panevėžyje, vėtrai nuvertos šviesoforą, buvo sužeistas pro šalį ėjęs žmogus ir apgadintas netoliese stovėjęs automobilis.

  Šiauliuose uraganinio vėjo nulaužtas medis sužalojo 78-erių senolę. Nelaimė senolę šiandien rytą užklupo einančią Aušros taku. Vėjo nulaužtas medis sužalojo senolės galvą, lūžo ranka, stuburas, ji gydoma ligoninėje.

  Kauno rajone žuvo motociklininkas, tačiau, pasak pareigūnų, kaltas buvo ne vėjas, o viršytas greitis.

  Pakruojo rajone audra nuvertė Pašvitinio pagrindinės mokyklos kaminą. Žmonės nenukentėjo. Joniškio rajone ugniagesiai gesino užsidegusį sandėliuką. Dėl užverstų ant kelio medžių, išvartytų kelio ženklų ugniagesiai jau turėjo kelias dešimtis iškvietimų.

  Audra vartė medžius ir plėšė stogus

  Panevėžyje siautusi audra naktį nuvertė taksofono kabiną
  © ELTA

  Lietuvoje siautusi audra naktį plėšė namų stogus, daužė šiltnamius bei vartė medžius, trikdė uostininkų darbą. Sinoptikė Alva Nagelytė sako, kad tokie uraganiniai vėjai pasitaiko kas penkerius-septynerius metus. Paskutinis toks uraganas „Anatolijus“ Lietuvą buvo užklupęs 1999 metais.

  Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos gavo daugiau kaip šimtą iškvietimų, susijusių su siautusia vėtra. Daugiausia žmonės kvietėsi pagalbos dėl nuvirtusių medžių, iškvietimų tebegaunama ir sekmadienio dieną.

  Uragano išverstas medis Kretingoje
  P.Gvildžio nuotr.
  © images.lt

  Naktį žmonėms atrodė, kad vėjas griauna net namus. Štai Telšiuose priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog griūva namo siena, bet iš tiesų vėjas nuplėšė tik palydovinę televizijos anteną. Panevėžyje penkiaaukščio namo gyventojams atrodė, jog vėjas rauna balkoną, o nuplėštas buvo tik jo stogelis.

  Vilniuje vėjas plėšė medžių šakas, vertė kelio ženklus ir reklaminius skydus.

  Specialiųjų tarnybų duomenimis, Klaipėdoje, Gargžduose, Kretingoje bei Šilutėje vėjas išvartė nemažai medžių, apgadino namų stogus, vartė ir plėšė reklaminius stendus.

  Audra nuvertė Klaipėdos Teatro aikštėje stovėjusią eglę
  © ELTA

  Teigiama, jog uostamiesčio centre ant kelių automobilių užvirto prastai pritvirtinti statybiniai pastoliai. Mašinos buvo gerokai apgadintos. Kretingos parke išverstos kelios pušys. Apie nukentėjusius žmones nepranešama.

  Kauno apskrityje siaučiantys stiprūs vėjai kol kas didesnių nemalonumų gyventojams nepadarė. Tačiau daugelis miškingose vietovėse esančių Kauno apskrities kelių užversta nulūžusiais medžiais ir jų šakomis.

  Panevėžyje siautusi audra nuniokojo autobusų stotelės paviljoną
  © ELTA

  Alytuje didesnių vėjo padarytų nuostolių kol kas neužfiksuota. Dzūkijos sostinės pareigūnai teigia, kad naktį dėl vėjo kai kur buvo dingusi elektra. Pasak Lietuvos radijo korespondentės, Alytuje vėjas sustiprėjo apie 1 valandą nakties. Nuo jo įsijungdavo signalizacijos sistemos. Gelbėtojai du kartus buvo iškviesti tvarkyti pavojingai nuvirtusių medžių.

  Palangos oro uostas nutraukė lėktuvų skrydžius

  Lėktuvas, lėktuvai, oro uostas
  © Corbis/Scanpix

  Dėl stipraus vėjo Palangos oro uostas sekmadienį nutraukė lėktuvų skrydžius, tačiau jame sekmadienį po pietų vis dėlto nutūpė Skandinavijos bendrovės SAS lėktuvas, atskridęs iš Kopenhagos.

  "SAS lėktuvas nusileido sėkmingai", - BNS sakė Palangos oro uosto direktorius Leonas Kvietkauskas.

  Pasak jo, oro sąlygos yra labai sudėtingos - vėjas Palangos oro uoste siekia iki 25 metrų per sekundę - ir šalies oro bendrovė "Aviakompanija Lietuva" numatytų reisų sekmadienį nevykdys.

  Sekmadienį 8 val. ryto iš Palangos į Hamburgą turėję išskristi keleiviai buvo nuvežti į Kauno oro uostą.

  Lėktuvams nepavojingas iki 15-18 metrų per sekundę šoninis vėjas. Tačiau, pasak L.Kvietkausko, kiekvienu konkrečiu atveju daug lemia lėktuvų techninės charakteristikos bei tai, kaip vėjas pasisuka į kilimo-tūpimo taką.

  Tarptautinis Palangos oro uostas yra įsikūręs maždaug už 30 kilometrų nuo Klaipėdos.

  Pamaryje apsemti du kaimai

  Šilutės priešgaisrinės tarnybos vadovas Romas Renčeliauskas sako, kad dėl stiprių vėjų pamaryje jau apsemti du kaimai, vanduo vis labiau semia Šilutės–Rusnės kelią.

  Jo teigimu, nuo Panemunės iki Rusnės vanduo pakilo 14 centimetrų.

  Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
  Įvertink šį straipnį
  Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  (0 žmonių įvertino)
  0
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Netaiklus Westermanno metimas padovanojo „Rytui“ Karaliaus Mindaugo taurę (553)

  Leo Westermannas paskutinėmis rungtynių sekundėmis meistriškai išprovokavo pražangą mesdamas...

  Pradėjęs lankyti darželį, Danielius susirgo pavojinga infekcija: dabar berniukas nejuda, nemato ir nekalba (40)

  „Kaip ir kiekvienai jaunai šeimai, taip ir mūsų, kūdikio laukimas buvo neapsakomas džiaugsmas,...

  Pataria netylėti: kaip patikrinti, ar darbdavys po reformos neapgavo išmokėdamas atlyginimą (4)

  Norint paprastai išsiaiškinti, ar darbdavys neapgavo išmokėdamas atlyginimą už šių metų...

  Iš Šri Lankos grįžusi lietuvė pakeitė požiūrį į arbatą, kurią geriame Lietuvoje (26)

  Sunku žodžiais apsakyti, ką maisto tinklaraštininkui reiškia galimybė apsilankyti Šri Lankoje...

  Rimvydas Valatka. Desakralizuoti Lietuvos pilietybę (265)

  Politinis kalendorius pamėtėjo rinkimų . Karbauskis su Širinskiene – dar ir Konstitucijos...

  Šveicarijos lietuvė: suvokti, kodėl čia kasininkės uždirba dešimtis tūkstančių, yra darbas (276)

  Šveicarija – keista šalis. Smagi šalis. Spalvinga šalis. Kuria puse nepakreipsi, įdomi...

  Grožėkitės ir semkitės įkvėpimo iš šio buto Vilniuje: puikus modernaus ir klasikinio stiliaus interjero derinys

  Pastaruoju metu lietuvaičiai itin pamėgo savo interjere derinti modernųjį ir klasikinį stilių....

  Kas nutinka, kai mieste automobiliai yra visiškai uždraudžiami (10)

  Pontevedros mieste (Ispanija) šaukti nebūtina – susikalbėti galima ir nekeliant balso. Mat tam...

  Svaiginančią karjerą metusi lietuvė vaikų auginti išvyko į Balį: buvau kaltinama karjera per lovą (30)

  Polinezijos salos Ramiajame vandenyne. Palmės, baltas smėlis, smaragdinio žydrumo vanduo ir...

  Asmik Grigorian atlikta jautri operacija: niekada nesupratau fakto, kodėl visi tai slepia (36)

  Balandžio 29 d. bus paskelbti tarptautinių operos apdovanojimų laureatai. Operos solistė iš...