Penktadienį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba skelbė, kad yra reikalinga visuomenės pagalba dėl galimai smurtą Panevėžyje patiriančios mergaitės.

„Šiuo metu socialiniuose tinkluose plinta nerimą kelianti informacija apie situaciją Panevėžyje, kai mergaitė galimai patiria smurtą nuo kartu su mama gyvenančios moters“, – rašė vaiko teisių gynėjai.

Kiek vėliau vaiko teisių sergėtojai padėkojo visiems sureagavusiems ir reikiamą informaciją suteikusiems žmonėms. Teigė, kad vaiko teisių gynėjai kartu su policijos pareigūnais nuvyko į šeimą, įvyko pokalbis su mama, vaiku.

Mergaitė saugioje aplinkoje

Pirmadienį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba Delfi pakomentavo, kad mažametė šiuo metu yra saugioje aplinkoje.

„Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nerimą kelianti informacija apie situaciją Panevėžyje, kai mergaitė galimai patyrė smurtą. Todėl kreipėmės į visuomenę, prašydami suteikti informacijos apie vaiko ar jo artimųjų buvimo vietą. Gavus šią informaciją nedelsiant reagavome kartu su policijos pareigūnais, vykome į šeimą, kalbėjomės su vaiku ir mama.

Mergaitė šiuo metu yra saugioje aplinkoje, su jai artimais žmonėmis. Toliau vertinsime situaciją, mergaitei suteiksime visą reikiamą pagalbą. Tyrimą dėl galimo smurto toliau atlieka teisėsauga, vertina visas aplinkybes“, – informavo vaiko teisių gyvenai.

Taip pat buvo pridurta, kad visais atvejais, kilus įtarimams, kad vaikas patiria smurtą ar tiesiog norint pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais kviečiame žmones skambinti nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

Smurtu įtariama pati mama

Kaip informavo Panevėžio policija, dėl minimo įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai penktadienį apie 16 val. 43 min. kreipėsi į policijos pareigūnus, buvo gauta informqacija apie mergaitės ir mamos buvimo vietą.

Įvykio vietoje pareigūnai išsiaiškino, kad Panevėžyje, nenustatytu laiku, nenustatytoje vietoje, moteris (gim. 1993 m.) sukėlė fizinį skausmą mažametei (gim. 2015 m.).

Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Portalas 15min.lt sužinojo, kad dėl tos pačios motinos vyksta ir dar vienas ikiteisminis tyrimas. Liepos mėnesį skelbta, kad ji namo kieme galimai smurtavo prieš kaimynų berniuką.

Mergaitės mamos partnerė, dėl tyčinio bendraklasės nužudymo nuteista Viktorija Mikalauskaite (buvusia Lietuvninkaite), neminima.

Šiaulių „kanibalė“

Primename, kad Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos pranešime buvo nurodoma, kad mergaitė gali patirti smurtą iš motinos, kuri esą kaip partnerė gyvena kartu su V. Mikalauskaite.

Kad namuose esą yra smurtaujama, kaip savo įraše instagrame teigė knygų apžvalgininkė N. Žaliūkė, mergaitė papasakojo vienai merginai, kuri ir pasidalino garso įrašu. Influencerė neabejojo, kad tai nėra išgalvota istorija, nes mergaitė esą nurodė tiek savo motinos, tiek dėl nužudymą nuteistos draugės vardus, be to, mažo amžiaus vaikas tokių pasakojimų negalėtų išsigalvoti.

Po žinios apie galimai skriaudžiamą mažametę daugelis prisiminė jau daugiau kaip savaitę socialiniuose tinkluose taip pat plintančius įrašus, kuriuose yra nufotografuota šiuo metu Pakelės namuose gyvenanti V. Mikalauskaitė – teigiama, kad ji esą dirba kasininke viename prekybos tinkle Panevėžyje. Ši žinia šokiravo ne vieną pirkėją.

Sukapojo bendraklasės kūną

Kaip Delfi.lt skelbė anksčiau, 17-metės kūną į gabalus sukapojusios, paskui jos dalis po įvairias Šiaulių miesto dalis ir šiukšlių konteinerius išmėčiusios bei daugiau kaip kilogramą kūno į šaldiklį susidėjusios ir net išsikepti planavusios nužudytosios bendraklasės, kurias žiniasklaida praminė kanibalėmis, jau gyvena ne kaip kitos sunkius nusikaltimus įvykdžiusios nusikaltėlės. Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus nutarimu šaltakraujės žudikės buvo perkeltos į atvirojo tipo bausmės atlikimo vietą.

Už bendraklasės nužudymą 20 metų laisvės atėmimo bausmėmis nuteistos kanibalės jau yra pasikeitusios savo pavardes. „Žinia, kad mūsų dukros žudikės yra perkeliamos gyventi į laisvę, mus šokiravo, – anksčiau Delfi.lt sakė nužudytosios nepilnametės motina Dalia Račkauskienė. – Aišku, nesitikėjome, kad jos ten sėdės visą gyvenimą ir žinojome, jog ateis ta diena, kai jos bus laisvos. Na, bet tikrai nemanėme, kad tai atsitiks joms atsėdėjus vos pusę šioms skirtos bausmės laiko – iki šiol manėme, kad tik atlikusios tris ketvirtadalius bausmės jos galės pradėti reikšti savo pageidavimus išlaisvinti. Deja, pasirodo, mūsų įstatymai gerokai „patobulėjo“ – viskas daroma, kad kuo greičiau išlaisvinti nusikaltėlius.“

Nužudytos nepilnametės tėvams iš Panevėžio kalėjimo atsiųstame rašte nurodoma, kad atviro tipo bausmės atlikimo vietose esantys nuteistieji „turi teisę be apribojimų naudotis pinigais, pasimatyti su kitais asmenimis išvykus iš bausmės atlikimo vietos, bausmės vietoje turėti telefoną ir juo naudotis, taip pat naudotis interneto ryšiu, laisvės atėmimo vietų įstaigos direktoriaus įgaliotam pareigūnui leidus, iki 14 valandų išvykti iš bausmės atlikimo vietos, jeigu to reikalauja jų dirbamo darbo pobūdis, taip pat darbo paieškos, gydymosi, mokymosi tikslais.“

Be to, nuteistosios gali savaitgalius leisti ne atviro tipo bausmės atlikimo vietoje – jeigu tik norės, joms bus leista grįžti į namus Šiauliuose ar aplankyti kitus bet kurioje Lietuvos vietoje gyvenančius artimuosius.

Daugiau apie visą Lietuvą sukrėtusią kanibalių istoriją skaitykite susijusiuose straipsniuose.

Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba teritoriniams vaiko teisių apsaugos skyriams, kurių kontaktus rasite www.vaikoteises.lt.
Emocinės paramos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
„Vaikų linija“ 116111 kasdien nuo 11 iki 23 val.
„Tėvų linija“ 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 17 iki 21 val.
Kontaktai organizacijų, vykdančių kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimų nariams, projektus.
Organizacijos pavadinimas Tel. Nr. El. pašto adresas
Dingusių žmonių šeimų paramos centras 85 248 3373 centras1@missing.lt
natalija@missing.lt
Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas 837 750 935, 8 698 23995 pagalba@ssinstitut.lt
Viešoji įstaiga Psichologinės paramos ir konsultavimo centras 8 673 22562, 8 650 63789 ppkcentras@yahoo.com
VšĮ Vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“ 85 238 5770, 8 673 17380 atsigrezk@gmail.com
Viešoji įstaiga Vaikų ir paauglių socialinis centras 85 237 2548, 8 671 89218 info@vpscentras.lt
Telšių krizių centras 8444 74282, 8 683 96793, 8 671 16590 kriziucentras@gmail.com
VšĮ Pagalbos paaugliams iniciatyva 8 672 35298 info@ppi.lt
VšĮ Paramos vaikams centras 85 271 5980, 8 611 43567 pvc@pvc.lt
Vilniaus arkivyskupijos Caritas 85 212 1653, 8 685 77347 mvnamai@vilnius.caritas.lt
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ 8 699 54778 info@algojimas.lt
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ 85 261 815, 8 682 62772 informacija@savethechildren.org
Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija 8 638 36475, 8 681 77002 jurbarkovdc@gmail.com
Specializuotos pagalbos centrai, teikiantys pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje (suaugusiems)
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)