Bet šį kartą lazda gerokai perlenkta. Galėtume papostringauti, kad daug kritiškų žodžių prisirinkęs žurnalistas gal turėtų bent paklausti kitos pusės nuomonės. Bet kažin, ar tai turės naudos, juolab, kad žurnalistinės etikos klausimais turėtų domėtis aktyvusis Dainius Radzevičius, ar Žurnalistų ir leidėjų etikos inspekcija. 

Kadangi man nebuvo suteikta galimybė "suklaidintam" žurnalistui parodyti projekto dokumentų, paaiškinti, kaip jis bus plėtojamas, tai darau dabar.

Keliose žiniasklaidos priemonėse pasirodė visuomenę klaidinanti publikacija „Raseinius užvaldė prabangios autobusų stoties vizija“. Joje melagingai teigiama, jog „į Raseinių autobusų stotį ketinama investuoti 33 mln. Lt.“ Ir prirašyta vaizdingų pavyzdžių, kiek kainavo sutvarkyti Šiaulių stotį, nedviprasmiškai teigiant, kad projekto sąmatos išpūstos.

Tačiau tiesa kiek kitokia: pagal Raseinių rajono savivaldybės administracijos parengtą Viešojo ir privataus sektoriaus projektą dviejų objektų - autobusų parko ir autobusų stoties - statyba kainuotų 9 mln. Lt. Publikacijoje minimi 33 mln. Lt (įskaitant ir 9 mln.) būtų išleisti tik per 25 metus. Ir ne tik statybai. O paslaugoms, tarp jų - ir opozicijoje esančių politikų vaikų vežimui. Nes Raseinių rajono savivaldybė kasmet skiria beveik 1 milijoną litų viešojo transporto paslaugai užtikrinti.

Taigi, matematika labai elementari - su konsesininku sudaroma 33 milijonų litų sutartis 25 metams. Už 9 milijonus pastatoma autobusų stotis ir autobusų parkui reikalingi statiniai, įrengiama nauja bazė. Likę 24 milijonai litų skiriama kasmet teikiamoms viešojo transporto paslaugoms užtikrinti. Kur čia kosmosas? Juk ir dabar kasmet skiriant beveik milijoną litų, per 25 metus savivaldybės išlaidos sudarytų tuos pačius 25 milijonus litų.

Kaip minėjau, kritika neblogai. Tik labai įdomu skaityti kritiką iš pastarosiomis savaitėmis itin aktyviai besireiškiančio Raseinių rajono tarybos nario „darbiečio“ Dariaus Ulicko ir jo globėjo Valdemaro Jaciko. D. Ulickas, kaip žinoma, įregistruotas kandidatu į Seimo narius.

Sakoma, kad politika yra menas paaiškinti, jog juoda yra balta, o balta yra juoda. Todėl jo didelis noras politikuoti ir bet kokia sąskaita rinkti sau dividendus prie Seimo rinkimus yra visiškai suprantamas. Bet ar pateisinamas - tai visiškai kita kalba...