aA
Startuoliai primena meteorus – jų kasdien susikuria vis daugiau, bet, trumpam žybtelėję dėmesio centre, greitai nukeliauja į užmarštį taip ir nepakartoję, pavyzdžiui, būsto nuomos rinkos vienaragio „Airbnb“ sėkmės istorijos. Vis dėlto, kai kurie inovacijų kūrėjai, atsidūrę laiku ir vietoje, iškovoja savo verslui stabilią vietą po saule.
Lietuvių išradimai, apie kuriuos kalbės ir po šimtmečio: išrinkite inovatyviausią
© Organizatorių archyvas

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi jauna įmonė „Rubedos“ pateko į naująjį Mariaus Jovaišos fotoalbumą „Neregėta Lietuva“, kuriame kartu su kitomis Lietuvos vardą garsinančiomis įmonėmis reprezentuoja šalies inovacijų potencialą.

Kauniečiai sukūrė trimatės aplinkos suvokimo technologiją – „mąstančias akis“ – savivaldžiams robotams. Įdomu tai, kad prieš porą metų triumfavę Kauno įmonių inovatyviausių produktų rinkimuose šiandien inovatoriai džiaugiasi rinkos potencialu.

Lietuviai – robotų treneriai

Sukurta inovacija yra išmanusis prietaisas, kuris ne tik savarankiškai stebi roboto aplinką, bet ir interpretuoja stebimą vaizdą roboto naudai, t.y. „mąsto“. „Rinkoje galima rasti nemažai specializuotų sprendimų, kurie tik „mato“ arba tik „mąsto“, tačiau beveik nėra ekonomiškų, integruotų sprendimų, kurie daro ir viena, ir kita bei leidžiasi patogiai ir greitai apmokomi atlikti naujas užduotis“, – pastebi „Rubedos“ bendraįkūrėjas Linas Vaitulevičius.

Tokius prietaisus, sukurtus kartu su Vytauto Didžiojo bei Kauno technologijos universitetų mokslininkais, išbando užsienio robotikos sprendimų kompanijos, diegiančios robotus gamybos pramonėje, gynybos sektoriuje. Savo produkto bei kitų technologijų pagrindu įmonė vysto specializuotą gamybinės logistikos automatizavimo sprendimą.

„Nors šiuo metu negalime atskleisti šio sprendimo klientų, tačiau galime pasigirti naujausiais pasiekimais: bendradarbiavimu su robotikos gamintojais „ABB“, grafinių vaizdo procesorių gamybos kompanija „NVIDIA“, bei indėliu paleidžiant Lietuvos robotikos skaitmeninių inovacijų centrą „LT robotics DIH“, administruojamą „Lietuvos robotikos asocijacijos“, kurios bendrasteigėjai esame“, – vardija L. Vaitulevičius.

Būdama Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenės dalimi, įmonė atsisakė įprasto paslaugų teikimo verslo modelio ir prieš keletą metų pasuko Lietuvoje beveik nepramintu robotikos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir naujų produktų vystymo keliu. Įmonės kūrėjams pavyko įtikinti Lietuvos mokslų tarybą finansuoti mokslinių tyrimų veiklą, vėliau – pritraukti rizikos kapitalo investiciją tolimesniam robotikos produktų vystymui.

„Galiausiai startuolis sugebėjo užbaigti produkto kūrimą ir pasirengti masinei gamybai. Paprastai startuoliui tai yra „misija (ne)įmanoma“, bet mums pavyko savarankiškai pasiekti produkto brandą, kai galime pradėti masinę gamybą“, – akcentuoja verslininkas.

Kviečia rinkti 2018-ųjų inovatyviausią produktą

„Mąstančios akys“ robotams – vienas iš inovatyvių produktų, rinkoje sulaukusių sėkmės, prieš porą metų išrinktas nugalėtoju Kauno įmonių inovatyviausių produktų rinkimuose. Kokias naujoves startuoliai sukūrė šiemet? Kauno mokslo ir technologijų parkas kartu su KTU „Startup Space“ inicijuoja inovatyviausių produktų ir technologijų rinkimus ir jūsų dėmesiui pristato vienuolika Kaune sukurtų inovacijų. Kviečiame susipažinti ir balsuoti už verčiausią pelnyti metų inovatyvaus produkto titulą.

„Tai, ką šiandien įvardijame kaip inovacija, po šimtmečio, vadinsime istorija, bet į istoriją patenka tik patys verčiausi ir labiausiai šiandieną keičiantys išradimai. 2018-aisiais vien Kauno mokslo ir technologijų parkas išaugo į daugiau nei 100 jaunų verslų jungiančią inovacijų bendruomenę, kuri kasmet sukuria daugiau nei 70 novatoriškų technologijų ir sprendimų. Kituose Kaune veikiančiuose startuolių inkubatoriuose taip pat išvystytos perspektyvios inovacijos tiek naudojantis, pavyzdžiui, išpopuliarėjusia blockchain technologija, tiek inžineriniais sprendimais“, – sako Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas.

Jauni verslai šiemet sukūrė ir rinkoje išbando išmanaus interjero apšvietimo, daiktų interneto, informacinių ir komunikacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, medicinos, inžinerijos ir kitų sričių inovacijas. Susipažinkite su naujausiais startuolių produktais ir balsuokite už labiausiai patikusį. Daugiausiai skaitytojų balsų sulaukę produktai bus apdovanoti gruodžio 7 d. vyksiančiame Kauno mokslo ir technologijų parko renginyje „Kauno įmonių inovatyviausių produktų apdovanojimai 2018“.

Balsuokite ir išrinkite inovatyviausią produktą:

Kauno mokslo ir technologijų parkas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Naujovė Lietuvoje: gelbėtojų darbą baseine lengvins dirbtinio intelekto sistema

Baseinuose dirbantiems gelbėtojams kasdien tenka didžiulė atsakomybė saugoti vandenyje...

Kaip baigiasi iškastinio kuro era – keturios tolesnio vystymosi galimybės

Vis pinganti vėjo ir Saulės energija reiškia neišvengiamą anglies, naftos ir dujų naudojimo...

Muskas: „Twitter“ įves mokestį daliai vartotojų

Elonas Muskas paskelbė, kad „ Twitter “ kas mėnesį ims 8 JAV dolerių mokestį iš...

Buvo sutrikusi „Facebook“ ir „Instagram“ veikla (1)

Penktadienio vakarą sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla.

Login.ltDelfi Mokslas

Inžinieriai automobiliui sumontavo revoliucinę technologiją, kuri apsaugos pėsčiuosius nuo mirtinos nelaimės: eksperimento rezultatai pranoko lūkesčius

Inžinieriai automobiliui sumontavo „akis“, kad keliai ateityje būtų saugesni pėstiesiems.

Top naujienos

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas (18)

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą (5)

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją....

Skardžius nusprendė trauktis iš LSDP (17)

Parlamentaras Artūras Skardžius ketvirtadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame paskelbė,...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (8)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas: sinoptikai papasakojo, koks laukia savaitgalis

Šiandien per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas. Diena bus debesuota su pragiedruliais....

Karas Ukrainoje. Ukraina pripažino per klaidą paskelbusi apie Rusijos kariuomenės pasitraukimą iš miesto Chersono srityje (2)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (24)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Europos čempionato finalo pakartojime – saldus anglų revanšas Ronaldo rekordas ir dublis

Ketvirtadienį startavo atranka į 2024 metų Europos futbolo pirmenybes. Jau patį pirmą vakarą...

Haidi Hando, delfi.lv

Erotiniai žaidimai, kuriais galima paįvairinti savo seksualinį gyvenimą: įvardijo populiariausią daugelio fantaziją (1)

„Sąmoningose dominavimo ir nuolankumo praktikose svarbiausia yra nustatyti ribas bei jų paisyti,...