Idėja kilo iš poreikio

„Įgyvendinti tokį projektą paskatino asmeninė patirtis, kai paprastai informacijai surasti reikia įdėti nemažai pastangų ir laiko. Mąstyti apie šią programėlę paskatino įvykis Nidos paplūdimyje. Skubiai reikėjo iškvieti gelbėtojus, tačiau gelbėjimo stoties aštuonių skaitmenų telefono numerio, nei vienas paplūdimyje buvęs poilsiautojas nežinojo. O svarbi buvo kiekviena sekundė. Tokios kritinės situacijos priverčia susimąstyti, ką reikia daryti, kad būtų galimą jų išvengti. Iš karto kilo mintis, kad reikėtų programėlės kurios pagalba būtų galima vieno mygtuko paspaudimu iškviesti reikiamą pagalbą, nesvarbu, ar tai būtų vandentiekio avarija, ar sveikatos sutrikimas, ar šildymo sistemos gedimas ar panašus įvykis, kuris nutiko Nidoje. Tai buvo pirmasis žingsnis programėlės link, o po to jau sekė daugiau nei metus trukęs nuoseklus ir ilgas darbas, kol buvo suformuotas visas funkcionalumas“, – sakė projekto idėjos autorius ir kompanijos ES4B vadovas Aidas Jarušaitis.

Programėlės turinys aktualus kiekvienam

Kuriant programėlę buvo stengiamasi, kad jos turinys atitiktų kiekvieno miesto gyventojo poreikius. Keletą mėnesių buvo dirbama ties apklausomis ir poreikių tyrimu, ko reikėtų miesto gyventojui mobiliojoje programėlėje. Paaiškėjo, jog žmogui svarbu rasti miesto ir savivaldybės naujienas, vieno mygtuko paspaudimu išsikviesti pagalbą ar taksi, lengvai užsisakyti maisto į namus, rasti viešojo transporto tvarkaraščius, orų prognozę, informaciją apie renginius, darbo skelbimus. Miesto svečiams pasirodė aktualu rasti informaciją apie lankytinas vietas, muziejus, galerijas, viešbučius ir kitas turiningo laiko praleidimo vietas.

Kiekvienam miestui atskira programėlė

Projekto kūrėjai ilgai svarstė: ar kurti vieną didelę programėlę visai Lietuvai, ar kiekvienam miestui skirtingas versijas. Vis dėl to buvo nuspręsta, jog kiekvienas miestas turi savų, unikalių poreikių, tad skirtingos kiekvieno miesto programėlės pasirodė geresnis sprendimas. „Klaipėdos miestui ir jo svečiams yra aktualus keltų į Neringą tvarkaraštis. Toks funkcionalumas bendroje programėlėje Alytaus miesto gyventojui atrodytų komiškas, nes jam to tiesiog nereikėtų.“ – kaip vieną iš pasirinkimą nulėmusių veiksnių dėstė projekto vadovas Aidas Jarušaitis. Programėlės tikslinė auditorija suskirstyta ne pagal poreikius, o pagal vietovę. Žmonės gyvenantys tam tikroje vietovėje turi bendrus interesus ir poreikius, o ši programėlė juos padeda tenkinti. Programėlių kūrėjai stengėsi, jog programėlės turinys būtų panašus, tačiau ne visose programėlėse pavyko tai išlaikyti, nes skiriasi informacijos pasiekiamumas ir miestų specifika.

Savivaldybės domisi projektu

Jau kuriant programėles buvo konsultuojamasi su keleto Lietuvos miestų merais ir savivaldybių atstovais. Jie teigiamai įvertino iniciatyvą, bei žadėjo prisidėti prie programėlių turinio tobulinimo, bei jo atnaujinimo. Vienas inovatyviausių Lietuvos miesto vadovų A. Zuokas pasiūlė į mobiliąją programėlę integruoti elektronines savivaldybės paslaugas taip palengvinant jų pasiekiamumą gyventojams. Kitų miestų vadovai išreiškė poreikį analogiškoms programėlėms kitomis kalbomis, kurios būtų didelis pagalbininkas užsienio studentams ar kitakalbiams miesto svečiams reprezentuojant miestą ir paslaugas. Programėlių kūrėjai jau dirba prie šio funkcionalumo, tačiau jis bus aktyvuotas šiek tiek vėliau. „Džiugu, jog prie mūsų prisijungė miestų savivaldybės. Tai leis mūsų projektui greičiau tobulėti ir vystytis. Taip pat, tai leis išplėsti programėlių turinį“, - savo mintimis dalinosi projekto techninis vadovas.

Didžiausias projektas Lietuvos istorijoje

„105 programėlės startuoja tą pačia dieną, vienu metu. Tokios apimties projektų pasaulyje yra pasitaikę, tačiau Lietuvoje niekada nėra buvę nieko panašaus. Tai yra didžiulis žingsnis į priekį Lietuvai, kaip informacinių technologijų valstybei”, - teigia idėjos autorius Aidas Jarušaitis. Tačiau, pasak pašnekovo, didžiuotis dar nėra ko - galima tik pasidžiaugti atliktu dideliu darbu, bet tai tik vienas žingsnis, o didžiausi ir ilgalaikiai darbai prasideda po projekto starto.

Kviečia prisijungti iniciatyvius žmones

„City Info“ komanda aktyviai ieško žmonių, kurie norėtų ir galėtų prisidėti prie šio projekto. „Tai leistų mums dar geriau žinoti kiekvieno miesto gyventojų poreikius ir tobulinti programėles, kad kiekvienas rastų tai, ko jam labiausiai reikia“, - teigia projekto vadovas Aidas Jarušaitis.

Kaip parsisiųsti programėlę?

Programėlės nemokamos ir jas gali atsisiųsti kiekvienas turintis išmanųjį mobilųjį telefoną.

Į mobilųjį telefoną programėles atsisiųsti galima tiesiogiai iš jūsų telefono operacinei sistemai pritaikytos programėlių parduotuvės (Google Play, Windows Phone Store ar Apple Store). Programėlės pavadinimas: „miesto pavadinimas + Info“ (pvz. Vilnius Info, Kaunas Info, Klaipėda Info ir t.t.)

Visas programėlės galima rasti ir programėlių interneto svetainėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)