Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad iš biuro sostinėje bendrovė planuoja teikti techninio palaikymo paslaugas klientams Europos Sąjungos šalyse.

„Dirbdami su klientais Europos Sąjungos šalyse supratome, kad privalome būti kaip įmanoma arčiau jų. Kadangi tyrimų ir produktų vystymo centras įsikūręs Minske, Vilnius buvo logiškiausias sprendimas. Be to, Lietuvoje gausu ir jaunų kūrybingų specialistų, ir vyresnių, patyrusių inžinierių, puikiai mokančių anglų kalbą, todėl čia matome puikias ateities perspektyvas“, - teigia bendrovės „Promwad“ Roman Pakholkov.

Atstovybes Danijoje, Rusijoje ir Kinijoje bei tyrimų ir produktų vystymo centrą Minske turinti bendrovė per artimiausius dvejus metus Vilniaus padalinyje planuoja įdarbinti iki 25 darbuotojų: projektų vadovų, programinės įrangos ir įrenginių inžinierių, gamybos specialistų bei pardavimų vadybininkų.

Bendrovė susitarė su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) dėl bendradarbiavimo, siekiant panaikinti barjerą tarp universitete gaunamų teorinių žinių ir kuriant produktus reikalingų praktinių gebėjimų. Ateityje įmonė planuoja bendradarbiauti ir su kitomis aukštosiomis mokyklomis.

„Kai įkūrėme tyrimų ir vystymo centrą Baltarusijoje, siekėme grąžinti ir išlaikyti šalyje aukštos klasės specialistus ir gabius aukštųjų mokyklų absolventus. Šio tikslo sieksime ir Lietuvoje, suteikdami galimybę naujiems darbuotojams kurti ir tobulėti gimtinėje“, - tikina R. Pakholkov.

„Promwad“ kontroliuoja visą produkto gamybos ciklą nuo idėjos iki galutinio gaminio: sukuria prietaiso koncepciją, inžinerinius sprendimus, dizainą, visą reikalingą programinę įrangą bei rūpinasi masine įrenginio gamyba. Pagal klientų užsakymus bendrovė įgyvendino daugiau nei 200 projektų, o jos inžinierių sukurtais įrenginiais naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje.

Vienas iš sėkmingiausių bendrovės projektų – „Lapka“ sensoriai išmaniajam telefonui „iPhone“. Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ir Rusijoje pardavinėjami sensoriai leidžia mobiliuoju telefonu įvertinti nitratų kiekį vaisiuose ir daržovėse, radiaciją, drėgmę ir elektromagnetinius laukus.

Pagal startuolio „Lapka“ užsakymą „Promwad“ sukūrė visą reikalingą struktūrą, pagamino bandomuosius modelius ir paruošė produktą masinei gamybai. Pernai metais startuolį „Lapka“ įsigijo JAV interneto milžinė „Airbnb“.

„Daiktų internetas yra ateities industrija, kuri, turint omenyje augančią išmaniųjų įrenginių naudotojų bendruomenę ir populiarėjančią išmaniųjų namų idėją, ateityje sparčiai augs. Įvairių ekspertų prognozėmis, daiktų interneto rinkos vertė 2020 metais gali siekti iki 6,4 trilijono eurų, o jame turėtų būti sujungta apie 34 milijardai įrenginių. Daiktų interneto pionierius regione „Promwad“ į Lietuvą atneša „know-how“, reikalingą šios industrijos specialistams ir bendrovėms“, - teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)