JAE kosmoso agentūra ir Mohammedo bin Rashido kosminis centras, bendradarbiaudamas su [bendrove] „Mitsubishi Heavy Industries“, paskelbė atidedantis Emyratų Marso misijos zondo „al Amal“ paleidimą vėl orų sąlygų“, – sakoma per tviterį paskelbtame JAE vyriausybės pranešime.

Raketa, nešanti kibernetinį zondą, turėjo pakilti trečiadienį 5 val. 51 min. vietos (antradienį 23 val. 51 min. Lietuvos) laiku.

Dabar planuojama, kad raketa startuos penktadienį 5 val. 43 min. Japonijos (ketvirtadienį 23 val. 43 min. Lietuvos) laiku.

Emyratų projektas yra viena iš trijų artimiausiu metu turinčių prasidėti naujų Marso tyrimų misijų. Kinija ruošiasi vėliau šį mėnesį paleisti savo pirmąjį marsaeigį „Tianwen 1“, o dar po kelių dienų turėtų startuoti JAV misija „Mars 2020“ su marsaeigiu „Perseverance“.

Visos trys valstybės stengiasi pasinaudoti palankiu laikotarpiu, kai Žemė ir Marsas yra arčiausiai vienas kito – tuomet abi planetas skirs apie 55 mln. kilometrų atstumas.

JAE, sudaryta iš septynių emyratų, taps pirmąja zondą į Marsą pasiuntusia arabų valstybe.

Tikimasi, kad „al Amal“ į orbitą aplink Raudonąją planetą įskries 2021 metų vasarį, minint JAE suvienijimo 50-ąsias metines.

Pasiekęs kelionės tikslą aparatas turėtų suktis aplink Marsą ištisus jo metus, trunkančius 687 Žemės dienas.

Per JAE tyrimų misiją tikimasi daugiau sužinoti apie Raudonosios planetos orų dinamiką ir galbūt atverti kelią tolesniems mokslo proveržiams.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės