Britų mokslininkai sukūrė eksperimentinę kramtomąją gumą, kuri, remiantis tyrimo rezultatais, gali sumažinti koronaviruso dalelių, ypač omikron atmainos, skaičių seilėse.

Apie tai rašo „Reuters“.

Guma sudaryta iš ACE2 baltymo, esančio ląstelių paviršiuje, kopijos, kurią COVID-19 naudoja patekti į ląsteles ir jas užkrėsti. Moksliniame žurnale „Biomaterials“ apie tai rašo mokslininkai, atliekantys eksperimentus mėgintuvėliuose, naudodami užsikrėtusių žmonių seiles, kurie nustatė, jog prie kramtomosios gumos ACE2 „receptorių“ prisiriša virusinės dalelės, dėl kurių virusų kiekis sumažėjo iki neaptinkamo lygio.

Sukurta kramtomoji guma nuo koronaviruso. Asociatyvi nuotr.

Yra žinoma, kad eksperimento metu mokslininkai naudojo delta ir omikron atmainomis užsikrėtusių pacientų seiles. Jų atveju viruso aktyvumas pavartojus kramtomąją gumą sumažėjo 95 proc.

Netrukus prasidėsiančiame klinikiniame tyrime koronaviruso liga sergantis pacientas keturias dienas kasdien kramtys po keturias tokias gumas.

Sukurta kramtomoji guma nuo koronaviruso. Asociatyvi nuotr.

„Kadangi viruso pernešimas per nosį yra nereikšmingas, palyginti su prarijimu, ACE2 gumos kramtymas ir ACE2 baltymo vartojimas turėtų sumažinti infekciją, apsaugoti COVID-19 pacientus ir užkirsti kelią jos perdavimui“, – sakė tyrimo vadovas dr. Henry Daniell iš Pensilvanijos (JAV) Universiteto.

Tuo tarpu BA.5 koronaviruso atmaina, priklausanti omikron šeimai, neseniai sukėlė naujų protrūkių visame pasaulyje. Ji buvo nustatytas Pietų Afrikoje, JK, iš dalies Europoje ir Australijoje.\

Šaltiniai: