Išsamaus tyrimo rezultatai rodo, kad visi placentiniai žinduoliai kilo iš mažo plaukuoto vabzdžiais mintančio žinduolio. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Science“.

Placentiniai žinduoliai - kitaip nei dedantys kiaušinius, pavyzdžiui, ančiasnapiai, arba sterbliniai, kaip kengūros - yra labai didele įvairove pasižyminti gyvūnų grupė, kuriai dabar priklauso daugiau nei penki tūkstančiai rūšių.

Mokslininkai sukūrė duomenų bazę ir įtraukė 4 500 požymių, tokių kaip dantų forma, mityba, galūnių ilgis ir t. t., kuriuos turi 86 šiais laikais egzistuojančios rūšys ir 40 išnykusių gyvūnų fosilijos. Prie šių duomenų jie pridėjo visų dabar egzistuojančių rūšių detalius atvaizdus ir genetinę informaciją. Tyrėjai ieškojo požymių, kuriuos placentiniai žinduoliai išsaugojo evoliucijos metu.

Mokslininkams pagaliau pavyko išspręsti seniai keliamą klausimą apie pirmojo placentinio žinduolio egzistavimo laikotarpį. Ištyrus milžinišką duomenų bazę specialia programine įranga buvo suskaičiuota, kad gyvūnas, iš kurio kilo placentiniai žinduoliai, gyveno praėjus 200 tūkst. metų po dinozaurų išnykimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (142)