aA
Socialiniuose tinkluose ir toliau plinta daugybė melagingų naujienų apie milijardierių ir filantropą Billą Gatesą. Šįkart jis yra kaltinamas, kad neva „nori ir toliau žaisti Dievą ir naudoja savo skiepus masiniam genocidui“.
Billas Gatesas
Billas Gatesas
© AFP / Scanpix

Kilmė


Tokiu teiginiu puikuojasi vaizdo įrašas feisbuke. Vaizdo įraše bandoma, iš konteksto išimant milijardieriaus žodžius, įrodyti, kad jis pats pripažįsta, kad skiepai – pavojingi ir skirti žmonijos populiacijos mažinimui.

Šiuo anglišku vaizdo įrašu imta dalintis ir tarp lietuviškų feisbuko grupių, pavyzdžiui, naujojoje „UNFOLLOW 15MIN.LT – Lithuania Real“ grupėje.

Melas


Billas Gatesas nori ir toliau žaisti Dievą ir naudoja savo skiepus masiniam genocidui.
„Facebook“

Vaizdo įrašo pradžioje matoma 2010 metais vykusi Billo Gateso „Ted“ pokalbis, kuriame jis aiškina, kad reikia sumažinti CO2 emisijas. Jis kalba, kad žmonės turi imtis veiksmų, kad CO2 emisijos nustotų nuolat augusios, o leistųsi žemyn ir taptų – 0.

Ar pavyks pasiekti nulines CO2 emisijas, priklausys nuo žmonių skaičiaus, paslaugų, kurias renkasi žmonės, sunaudojamos energijos ir energijos išskiriamas CO2 kiekis, kalboje sakė filantropas. „Pažiūrėkime į kiekvieną iš jų ir pamatykime, kaip galime tai (turima omeny CO2 – Delfi) padaryti – 0. Tikriausiai, vienas iš šių skaičių turės būti labai arti 0. Tai faktas iš mokyklinės algebros“, – sako B. Gatesas.

Pirmiausia turime populiaciją – 6,5 milijardai žmonių. Šis skaičius keliauja link 9 milijardų. Jeigu mes labai gerai padirbėsime su naujais skiepais, sveikatos apsaugos sistema ir reprodukcinės sveikatos paslaugomis, galėsime šį skaičių sumažinti 10–15 proc.“, – sako B. Gatesas.

Vaizdo įraše ši dalis pakartojama kelis kartus – neva tai įrodymas, kad skiepai yra genocido įrankis.

Toliau vaizdo įraše yra pateikiama tik garsinė 2011 metais su CNN Sanjay Gupta daryto Billo Gateso interviu ištrauka. Vaizdo įraše nėra minima nei koks tai interviu, nei su kuo. Interviu buvo skirtas aptarti filantropo veiklą. S. Gupta paklausia B. Gateso, ką reiškia siekis skirti 10 milijardų dolerių per ateinančius 10 metų tam, kad tai būtų „vakcinavimo metai“.

Vaizdo įraše galima išgirsti tik dalį B. Gateso atsakymo. Jis atsako, kad yra siekiama, jog vakcinos pasiektų vaikus, kuriems jų reikia ir tada jau bus įrankių, kurie padės sumažinti vaikų mirštamumą, populiacijos augimą. Viso vaizdo įrašo metu matomas užrašas: „Billa Gatesas pripažino, kad vakcinos yra naudojamos populiacijos mažinimui“.

Tačiau, priešingai nei nori įtikinti vaizdo įrašo autorius, B. Gateso iš konteksto išimti teiginiai neįrodo, kad jis siekia užsiimti genocidu ir tam naudoja skiepus.

Melaginga informacija
Melaginga informacija
© Facebook

Kaip rašoma 2011 metų „Forbes“ straipsnyje, dar 1997 metais, kai B. Gatesas su žmona Melinda ėmė rūpintis žmonijos sveikata, jie sutelkė dėmesį į gimstamumo kontrolę, finansuodami „John Hopkins“ universiteto pastangas naudoti kompiuterius, kad besivystančio pasaulio moterys galėtų sužinoti apie kontracepciją. Logika buvo tokia: sveikata = ištekliai ÷ žmonės. Ir kadangi ištekliai, kaip pažymėjo B. Gatesas, yra gana riboti, atsakymas buvo susijęs su gyventojų skaičiaus kontrole.

Vėliau B. Gatesas padarė išvadą, kad gimstamumo kontrolė nebuvo geriausias būdas pasiekti lėtesnio gyventojų skaičiaus augimo tikslą. Tada imta teigti, kad vaikų mirtingumo sumažėjimas yra geriausias būdas apriboti populiacijos augimą: daugybėje skirtingų visuomenių B. Gatesas matė, kad kai mirštamumas mažėja (konkrečiai mažiau nei 10 mirčių 1000 žmonių) gimstamumas irgi mažėja, o gyventojų augimas – stabilizuojasi. Teigiama, dauguma tėvų nori turėti aštuonis vaikus ne todėl, kad nori turėti dideles šeimas, bet todėl, kad žino, kad daugelis jų vaikų mirs.

„Jei motina ir tėvas žino, kad jų vaikas gyvens iki pilnametystės, jie natūraliai pradeda mažinti savo populiaciją“, – „Forbes“ straipsnyje sako Melinda.

Ši Gatesų šeimos nuomonė ne kartą buvo išsakyta. Dar 2009 metais rašytame metiniame fondo laiške pora dėstė šią savo teoriją.

Kitaip tariant, B. Gatesas nesidomi vakcinomis, kad sumažintų gyventojų skaičių, naudodamas jas kaip mirties priežastį ar įrankį sterilizuoti nieko neįtariančias mases. Priešingai, B. Gatesas siekia, kad mažėtų vaikų mirštamumas, o taip, anot jo, sumažės tėvų poreikis turėti daug vaikų. Tokiu būdu turėtų sulėtėti žmonijos populiacijos augimas.

Tačiau ne visi sutinka su tokia logika. Štai 2014 metais „Science“ moksliniame žurnale buvo publikuotas straipsnis, kuriame buvo siekiama paskaičiuoti populiacijos augimo tempą. Tyrėjai suabejoju, kad B. Gateso siūlomas sprendimas yra veiksmingas.

Tačiau nepaisant šio fakto, yra melaginga teigti, kad B. Gatesas skiepais bando naikinti žmoniją.

Šaltiniai:

  • https://www.snopes.com/fact-check/bill-gates-vaccinations-depopulation/
  • https://science.sciencemag.org/content/346/6206/234?iss=6206
  • https://www.gatesfoundation.org/who-we-are/resources-and-media/annual-letters-list/annual-letter-2009
  • https://www.forbes.com/sites/matthewherper/2011/11/02/the-second-coming-of-bill-gates/#70393e8e13fd
  • https://www.gatesfoundation.org/Who-We-Are/General-Information/Foundation-Factsheet
  • http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/1102/05/hcsg.01.html
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
2.2069

„Facebook“ keičia įmonės pavadinimą į „Meta“ (5)

„Facebook“ nusprendė pakeisti įmonės pavadinimą, kad pabrėžtų savo susitelkimą į...

Atlikę tyrimą su rykliais mokslininkai pateikė netikėtą žinią, kodėl jie puola žmones (37)

Rykliai labai retai puola žmones – o jei taip atsitinka, tai dažniausiai būna...

Nyderlandų mokslininkai išsiaiškino, kokiai visuomenės grupei kyla didžiausia rizika užsikrėsti COVID-19 tikite sąmokslo teorijomis? Tuomet tai jūs (79)

Sąmokslo teorijos per pasaulį paplito kartu su COVID-19 . Ir nors daugelis jų skamba beprotiškai,...

Pasauliui artėjant prie klimato katastrofos JT perspėdamos pasitelkė dinozaurą: gelbėkite savo rūšį, nes išnykti yra blogai (32)

Jungtinės Tautos kviečia neįprastą „liudytoją“ liudyti apie iškastinio kuro deginimo,...

Gera žinia Europos gyventojams: fiksuojamas beprecedentis emisijų sumažėjimas (9)

Europos Sąjunga (ES) smarkiai viršijo Kioto protokolo klimato tikslus. Tai lėmė ir koronaviruso...

Top naujienos

D+Julija Leimonė

Vilijampolė išsivadavo iš daugelį metų ją slėgusių kriminalinių pančių: dabar rajono gyventojai gali lengviau atsikvėpti (1)

Vilijampolė ilgus metus paskui save vilko nekokios reputacijos šleifą ir, rodėsi, niekuomet juo...

Profesorius Usonis atsakė, kaip rinktis vakciną sustiprinančiai dozei ir kodėl nesiūloma „AstraZeneca“

Suaugusieji Lietuvos gyventojai jau kviečiami skiepytis sustiprinančia vakcinos nuo koronaviruso...

7 praeities grožio standartai, kurie dabar atrodo tikrai keistai (4)

Kiekviena epocha turi savas išvaizdos ir grožio madas. Kartais praeityje grožio standartai būdavo...

„Facebook“ keičia įmonės pavadinimą į „Meta“ (5)

„Facebook“ nusprendė pakeisti įmonės pavadinimą, kad pabrėžtų savo susitelkimą į...

Neįprastas reiškinys: Lietuvos dangus pavirto purpuriniu (8)

Šį vakarą Lietuvos debesuotas Lietuvos dangus nusidažė purpurine spalvos. Šis reiškinys...

Diskvalifikuotas, bet teisme triumfavęs JAV sprinteris prisiteisė milijonus, tačiau nesulaukė nė cento (1)

Seulo olimpinis čempionas, JAV sprinteris Butchas Reynoldsas buvo apkaltintas dopingo vartojimu ir...

Atlikę tyrimą su rykliais mokslininkai pateikė netikėtą žinią, kodėl jie puola žmones (37)

Rykliai labai retai puola žmones – o jei taip atsitinka, tai dažniausiai būna...

Dana Ribas – apie gyvenimą pakeitusį papuošalą: deimantų turinti moteris niekuomet nepražus (33)

„Tuomet nė įtarti negalėjau, kad liksiu ten viena, su dviem mūsų vaikais“, – apie visa...