Bažnyčia, esanti Myroje, kuri 2005 metais buvo pervadinta į Demre, buvo pastatyta 520 m. mūsų eros metais ant senesnės krikščionių bažnyčios, kurioje vyskupu dirbo šventasis Mikalojus pamatų.

Kai kurie mokslininkai mano, jog viduramžiais kapas dėl kylančio Viduržemio jūros lygio buvo apsemtas.

„Pirmoji bažnyčia, kylant Viduržemio jūrai, buvo panardinta, o po kelių šimtmečių aukščiau jos buvo pastatyta nauja šventovė“, – Turkijos naujienų organizacijai „Demiroren Haber Ajansi” sakė Antalijos provincijos kultūros paveldo išsaugojimo tarybos vadovas Osmanas Eravsaras.

Šventasis Mikalojus buvo palaidotas Turkijoje, Demrės bažnyčioje. Sinan Şahin/Sjoehest/Wikipedia nuotr.

Neseniai Osmanas Eravsaras taip pat paskelbė apie Šventojo Mikalojaus kapo vietos, esančios prie Jėzaus Kristaus freskos, atradimą.

Jis tęsė: „Dabar mes pasiekėme pirmosios bažnyčios liekanas ir grindis, ant kurių žengė šventasis Mikalojus“. O. Eravsaras sakė, kad pirmosios bažnyčios, kuria vaikščiojo šventasis, buvo atkastos ir grindų plytelės.

Šventasis Mikalojus, gyvenęs 270–343 m. po Kr., buvo žinomas kaip dosnus vargšų rėmėjas, o tai žmones skatino per Kalėdas dovanoti dovanas, rašoma „Live Science“ pranešime.

Šventasis Mikalojus buvo palaidotas Turkijoje, Demrės bažnyčioje. Sinan Şahin/Sjoehest/Wikipedia nuotr.

Jis išgelbėjo merginas nuo prostitucijos ir nukirto demono apsėstą medį. Kaip rašoma leidinyje, šventasis dažnai anonimiškai dalindavo savo paveldėtus turtus vargšams, o tai galiausiai paskatino kilti legendai apie jį kaip Kalėdų Senelį.

Jis taip pat buvo žinomas kaip „Mikalojus, stebuklų darytojas”. Vakarų kultūroje Kalėdų Senelis vadinamas Santa Claus (Saint Nicholas).

Šaltiniai: