Tris šunis auginantis vilnietis: svarbiausia įsitikinti ar gyvūnas jums tinka

 (3)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina” inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai” dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
© Viliaus Kavaliausko nuotr.

Vilnietis Robertas Andriuška pasiūlo pokalbį apie jo augintinius išgirsti šalia Vilniaus esančiame miške. Būtent jame vyras kartu su bendraminčiais sportuoja su šunimis, leidžia aktyvų laisvalaikį bei mėgaujasi gamta. Pokalbį Robertas pradeda nuo gana didelio paradokso – jis niekada nenorėjo turėti šuns, bet šiuo metu nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be jų.

„Niekada nesvajojau apie šunį, bet netyčia įsigijome pirmąjį šunį Jorį. Žinojome tik tiek, kad Sibiro haskiai tempia roges. Pradėjome šia veikla domėtis, sužinojome, kad Lietuvoje vyksta varžybos ir į šį sportą labai įsitraukėme – tau tapo hobiu. Supratome, kad haskiai – darbiniai šunys, išveisti labai aiškiam tikslui, bet kiek tiksliai energijos jie turi, buvo sunku suvokti, nes nebuvom sutikę daug tokių šunų. Tačiau kai aktyvus sportas tampa hobiu, ta augintinio energija visai netrukdo.”

Kaune susivieniję sporto su šunimis entuziastai, Robertą išmokė visko, ką reikėtų žinoti apie aktyvią veiklą su Sibiro haskiais. Tuo metu Lietuvoje nebuvo kur įsigyti reikiamos įrangos, tačiau tai Robertui nesutrukdė – viską ko reikėjo jis ieškodavo internete, siųsdavosi iš užsienio ir bandydavo pritaikyti veikloje. Robertas, įsitikinęs, kad jei nori užsiimti bet kokia aktyvia veikla su augintiniu, reikia tam tinkamai pasiruošti, tada užtikrinama, kad nei šuo, nei šeimininkas nesusižeis.

Tris šunis auginantis vilnietis: svarbiausia įsitikinti ar gyvūnas jums tinka
© Viliaus Kavaliausko nuotr.

„Mūsų diena prasideda ilgu pasivaikščiojimu – nors mano šunys jau vyresnio amžiaus, bet fizinis krūvis jiems būtinas. Ryte vaikštome bent 45 minutes, o vakare ilgiau – apie porą valandų, priklausomai nuo oro. Pavyzdžiui, žiemą pasieiname kelis kilometrus, o tada dar kokius 5 kilometrus važiuojame su rogėmis. Vasarą, kai būna karšta, tai daugiausiai vaikštom iki valandos, nes šiauriniams šunims būna karšta, tad būtina stebėti, kaip augintinis jaučiasi, riekia pasirūpinti pavėsiu ir pakankamu kiekiu skysčio. Šiauriniai šunys žiemą, esant dideliam minusui, jaučiasi geriausiai ir atrodo gražiausiai – sniege išryškėja jų kailis, akys.”

Pirmasis Roberto augintinis Joris – aktyvus, šeimininko dėmesį mėgstantis šuo. Vyras greitai pastebėjo, kad Joriui būnant dieną vienam namuose, liūdna, jis išsiilgsta šeimininko, tad netrukus pašnekovas priglaudė antrąjį šunį – Kitką. Šeimoje atsiradusi kalytė išsprendė visas problemas. Augintiniai greitai tapo draugais, gauja. Kitka linkusi sudrausminti Jorį, ji padeda jam susikoncentruoti bėgant, neleidžia blaškytis. Po kiek laiko, prie šios kompanijos prisijungė dar vienas augintinis.

„Skają pasiėmėme iš „Grindos”. Pamačius nuotrauką, mums jos labai pagailo, todėl nusprendėme ją priglausti. Negaliu teigti, kad ji Sibiro haskių veislės, nes neturiu to įrodančių dokumentų, bet panašu, kad vienas iš tėvų galėjo būti šios veislės šuo. Prieš mus ją jau buvo pasiėmusios dvi šeimos, bet vis grąžindavo atgal, nes ji griaudavo namus. Mėnesį nuoširdžiai padirbėjome su ja, auklėjome, dresavome, mokėme ir dabar ji auksinis šuo. Galiu ramiai su Skaja vaikščioti mieste, galiu ją paleisti, ji nepabėgs, namuose – puikiai sutaria su vaikais.”

Roberto pomėgis sportuoti su šunimis greitai išaugo į verslą. Dabar jis turi internetinę parduotuvę, kurioje parduodama visa šunų sporto įranga. Pašnekovas pasakoja, per pastaruosius 6 metus požiūris į šunis stipriai pasikeitė. Seniau niekas nežinojo, kad su augintiniu galima sportuoti, kad jį būtina šerti kokybišku ėdalu, o dabar šuo yra puikus laisvalaikio kompanionas ir žmonių, atsakingai auginančių, vis daugėja.

„Atsiradus šunimis pasikeitė mano gyvenimo būdas. Dabar daugiau laiko leidžiame gamtoje, kartais net ir pusę metų nepraeinu centrine miesto gatve. Beje, keliaujame taip pat su gyvūnais. Žinoma, stebina, kad dalis nakvynės vietų, nors ir nori sumokėti daugiau, vis dar neleidžia apsistoti kartu su gyvūnu. Keista, kad negalima maudytis su šunimi, nes neva šuo teršia – bet jis niekada neterš ten, iš kur geria. Ežerus, upes ar jūras teršia tik patys žmonės. Juk atsakingai auginami šunys yra prižiūrėti, paskiepyti ir čipuoti – nuo jų neįmanomą užsikrėsti.”

Tris šunis auginantis vilnietis: svarbiausia įsitikinti ar gyvūnas jums tinka
© Viliaus Kavaliausko nuotr.

„Purinos” socialinio projekto tikslas – skatinti žmones atsakingai auginti šunis bei vertinti juos, kaip visaverčius šeimos narius. Robertas mano, kad šuo turi teigiamos įtakos visam šeimos gyvenimui, ypač vaikams - gyvūnai padeda išvengti alergijų, padeda išsiugdyti atsakomybės jausmą, tėvams lengviau paaiškinti, kaip elgtis su silpnesniu už save ir pan. Vyras primena, kad labai svarbu tinkamai pasirinkti augintinį, būtina įvertinti jo charakterį, energijos lygį.

„Prieš įsigyjant haskį, reikia suprasti, kad tai yra labai aktyvus šuo ir jam reikės skirti daug laiko. Kitas svarbus dalykas – tai gaujos šuo, jam vienam sunku, reikia daugiau dėmesio iš šeimos narių. Be to, reikia pasitarti su profesionalais, dresuotojais – jie patartų nuo ko pradėti auklėjant tokį šunį, kokios komandos svarbiausios.”

Robertas priduria, kad visi aktyvūs šunys yra puikūs kompanionai bėgiojant rytais krosus, dalyvaujant žygiuose ar važinėjant dviračiais. Norint, kad šuo ilgai būtų aktyvus, jo reikėtų neperšerti, svarbu palaikyti jo formą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti? (1)

Augintinio gydymas: kokio vaistų poveikio turėtume bijoti?
Jūsų keturkojui draugui gali būti paskirta chirurginė ar stomatologinė procedūra, o galbūt tyrimas, kuriam prireiks nejautros. Jeigu su tokiu reikalu susiduriate pirmą kartą, Jūsų nerimas („ar viskas bus gerai?“) visiškai suprantamas.

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda (9)

Netinkamai veršelį vežusio piliečio laukia administracinė nuobauda
Iš nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos gavus pranešimą apie pastebėtą netinkamai vežamą veršelį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos (5)

Rodezijos Ridžbekai – liūtų medžiotojai iš Afrikos
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje

Vakarų Europoje populiari paslauga – jau ir Lietuvoje
Kiekvienam rūpestingam šeimininkui jo gyvūnas lyg šeimos narys – drauge vyksta į keliones, lankosi kavinėse, o kartais net kartu keliauja į darbą. Tačiau namuose atsiradęs kačiukas ar šuniukas ne tik suteikia gerų emocijų, bet ir pareikalauja nemažų finansinių išteklių. Jie skiriami dresūrai, kokybiškam ėdalui, žaislams, augintiniui susirgus ar patyrus traumą ne vieną šimtą eurų gali atsieiti gydymas. Todėl savo augintiniais besirūpinantys šeimininkai vis labiau domisi jų draudimo galimybėmis, teigiama pranešime spaudai.

Keturkojis nusikaltėlis privirė košės: kieno haskis suėdė vištas? (10)

Keturkojis <em>nusikaltėlis</em> privirė košės: kieno haskis suėdė vištas?
Spalio 17 d., antradienį, Kėdainių rajone esančiuose Medėkšiuose buvo sulaikytas... šuo. Agresyvus haskis ne tik įsisukęs į svetimą kiemą suėdė dvi vištas ir pusę triušio, bet ir buvo agresyviai nusiteikęs žmonių atžvilgiu bei bandė sukandžioti moterį, kurios vištas ir suėdė, rašo rinkosaikste.lt.

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai (2)

3 patarimai, kaip prižiūrėti šuns kailį, kad jis atrodytų nepriekaištingai
Mūsų augintiniai, tai mūsų priežiūros ir elgesio su jais atspindys. Ką “įdėsime” į gyvūną – tą ir matysime jų atvaizde. Mūsų užduotis rūpintis jais kaip mažais vaikais, nes juk jie gyvena po mūsų namų stogu. Mes pasirinkome juos ir turime atsakomybę prieš juos, tinkamai ir rūpestingai juos prižiūrėti, mylėti ir tausoti. Juk šie nuostabūs padaužos reikalauja ypatingo dėmesio, patys jie negali susitvarkyti savo kailio, pavalgyti ir nusiprausti, rašoma pranešime spaudai.

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje (12)

Jaudinanti draugystė: sunkiai sergantis berniukas geriausią vaistą rado prieglaudoje
Irma Mickevičiūtė kartu su sūnumi ieškojo naujo šeimos draugo, kuomet „Vyšnių sodo“ puslapyje pastebėjo katinėlio Žirniuko nuotraukas. Jas išvydęs sūnus Jokūbas neabejojo, kad tai ir yra naujasis jų šeimos narys – taip niekam nereikalingas, paliktas gyvūnas tapo geriausiu sergančio berniuko draugu.

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis (8)

Tendencija: kurių miestų gyventojai labiau lepina kates, o kurių – šunis
Dauguma namuose gyvūnus laikančių žmonių žino, kam jų augintiniai tiesiog negali atsispirti. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ duomenys rodo, kad šeimininkai keturkojus ne tik mėgsta lepinti skanėstais, bet ir rūpinasi, kad augintiniai nesušaltų lauke atvėsus orams. Iš plataus asortimento pirkėjai vienas gyvūnams skirtas prekes renkasi dažniau negu kitas, tad pardavimų duomenys leidžia nustatyti, kuriame mieste daugiau šunų, o kuriame – kačių mylėtojų, teigiama pranešime spaudai.

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti? (7)

Šuo laižo kojas: kodėl reikėtų sunerimti?
Patogiai įsitaisęs, šuo pradeda laižyti kojas. Ir laižo... ir laižo... ir niekaip negali sustoti. Kiekvienas, kuriam teko su tuo susidurti, patvirtins, kad tas garsas tikrai „ėda nervus“. Tačiau čia dar mažiausia bėda. Po kiek laiko kailis ant kojų nuo tokio „čiaumojimo“ pradeda keisti spalvą arba dar blogiau – atsiveria žaizdos. Kodėl, atrodo, sveiki šunys taip keistai elgiasi?

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų (11)

Ankstyvos kastracijos kaina: padaryta klaida lemia daugybę ligų
Kada kastruoti ar sterilizuoti yra beveik amžinas klausimas. Šį kartą kalbėsime ne apie amžinąją diskusiją „ar verta operuoti“, tačiau apie „kada“ – ir pažvelgsime į tai iš sportuojančių, aktyvių šunų pozicijos.

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija

Greičiausių šunų paslaptis: viską lemia įdomi genetinė mutacija
Neretai neįtikėtinai raumeningas gyvūnas apšaukiamas steroidų auka – pavyzdžiui, vipetai, kuriems pasireiškia reta genetinė mutacija. Šuo gali būti maždaug dvigubai sunkesnis už įprastą statistinį vipetą - pavyzdžiui, sverti apie 27 kg. Jų plaučiai ir širdis normalaus dydžio, tad jie turėtų gyventi tiek, kiek ir normalūs vipetai. Šių mutavusių gyvūnų tėvai būna įprastos išvaizdos šunys. Dabartinėmis žiniomis, iš visų šunų tik vipetai ir turi šią mutaciją, iš kitų gyvūnų rūšių ją „pasigauti“ gali pelės, avys, galvijai ir žmonės.

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes

Novos istorija – iš prieglaudos į paskaitų suolus ir socialinių tinklų žvaigždes
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų aistra“ dalis. Projekto tikslas – dalintis istorijomis apie augintinius ir jų šeimininkus, kurie sąmoningai, įdomiai ir prasmingai leidžia laiką drauge. Kompanija „Purina“ tiki, kad keturkojai augintiniai kiekvieno žmogaus gyvenimui suteikia įkvepiančių emocijų, naujų patyrimų ir skatina atrasti naujų kasdienybės spalvų.

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti? (39)

Veterinarė atsakė į kačių šeimininkams svarbiausius klausimus: ką reikia žinoti?
Mūsų augintiniai negali patys pasiskųsti savo sveikata ir nueiti pas veterinarą, todėl turime prisiimti atsakomybę už jų gerą savijautą. Antradienį DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjo veterinarė ir veterinarijos klinikos vadovė Vaida Misiūnienė, kalbėjusi apie dažniausius kačių sveikatos sutrikimus ir jų sprendimo būdus.

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?

Ką būtina žinoti, kad šuo išvengtų traumų?
Nesvarbu, ar norime rimtai sportuoti, ar tik pasivaikščioti, dažną kartu lydi ir visada nuotykiams pasiruošę šunys. Tačiau dėl neatsargaus elgesio jie, kaip ir žmonės, gali susižaloti ir rudens dienas praleisti gydydamiesi traumas.

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas (358)

Valdininkės pasisakymas televizijos žiniose sukėlė tikrą audrą: pasiūlė pjaustyti balso stygas
TV3 žiniose pristatydama naujas Klaipėdos miesto triukšmo prevencijos taisykles, savivaldybės darbuotoja Nina Gendvilienė susilaukė gyvūnų teisių gynėjų pasipiktinimo. Ji siūlo, kad kaimynų ramybę drumsčiantis šunų lojimas turėtų būti sprendžiamas keliant gyvūnams skausmą – naudojant dresūrai skirtas specialias priemones ir pjaunant balso stygas.