Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio

 (130)
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.
Sodybą saugantis šuo
© Asmeninio albumo nuotr.

Ištikimas šuo laukia jau dvejus metus

Vilniuje, Kalnėnuose gyvenantis Jonas jau kurį laiką stebi liūdną vaizdą. Anot jo, prieš maždaug porą metų iš kaimynystės išsikraustęs vyras paliko ne tik savo sodybą, bet ir šunį. Ištikimas šuo niekur nesitraukia iš savo namų ir laukia šeimininko, kuris, panašu, kad niekada nesugrįš.

„Sodybą perpirko kiti žmonės, statosi naują namą. To žmogaus, kuris buvo to šuniuko savininkas, jau seniai nebėra – išsikraustęs, dingęs. Šuo dabar saugo šeimininką ir sodybą, nors nei šeimininko, nei sodybos nebelikę. Nors yra palaidas ir gali lakstyti, kur panorėjęs, jis nesitraukia nuo vieno medžio. Aplinkiniai žmonės jam atnešė dubenį, duoda paėsti. Dabar ieško būdos, nes ateis žiema ir tam šuniui bus visai blogai“, – pasakoja Jonas.

Plačiau istoriją nupasakoja kaimynystėje gyvenanti Rūta. Ji prisimena, kad sodyba buvo negyvenama nuo 2017 metų rudens. Eina antri metai, kaip šunelis laukia savo dingusio šeimininko sugrįžtant.

„Šuo tuo metu jau gyveno vienas. Praeidami pamatėme jį šlubuojant. Parašėme porai prieglaudų, bet niekas padėti negalėjo. Kažkokia gyvūnų gerovės tarnyba buvo atvykusi su policija – visgi, teritorija buvo aptverta, privati valda – įėję rado palikto pigaus sauso maisto ir landą į namą, kad turėtų pastogę. Kiek žinau, buvo susisiekę su šeimininku, bet kuo viskas baigėsi, nežinau“, – sako Rūta.

Labiau už viską šuniui reikia žmogaus draugijos

Šuns priežiūra užsiėmė kaimynai, vis aplanko nelaimėlį su maistu. Vėstant orams, susirūpinta dėl pastogės šuneliui, todėl ėmėsi ieškoti būdos – visgi, žiemą šuo gali sušalti. Kaimynai nusprendė nupirkti jam būdą, atsirado keletas gyventojų, sutikusių prisidėti finansiškai.

„Šiaip tas žmogus, kuris čia anksčiau buvo, ūkiškai gyveno, nebuvo asocialus. Paskui gal į miestą išsikraustė ir tik autobusu atvažiuodavo, vėliau sodybą pardavė. Nauji sodybos šeimininkai atnešė maišą šunų ėdalo į mišką“, – prideda Rūta.

Sodybą saugantis šuo
Sodybą saugantis šuo
© Asmeninio albumo nuotr.

Visgi, kaimynams gaila prieraišaus gyvūno – jie norėtų, kad šis kuo greičiau rastų naujus namus.

„Skaudžiausia, kad šuo liūdnas, nori žmogaus draugijos. Esu mačiusi, kaip ankstesnis šeimininkas nekreipdavo į jį dėmesio. Nepaglostydavo, nepakalbindavo. Bėda tokia, kad dabar jis miega ant plikos žemės, nėra jokios pastogės, jei lis – tai tiesiai ant jo“, – teigia Rūta.

Dabartinis sodybos savininkas sako, kad kaimynai seka pasakas

DELFI susisiekė su dabartiniu sodybos savininku Aurimu – jam kaimynų nupasakota istorija kelia juoką.

„Čia anksčiau gyvenęs žmogus priėmė pas jį atklydusius du laukinius šunis – vienas pabėgo, o kitas pasiliko. Jie nei būdos neturėjo, tačiau vyras juos pašerdavo, net ir išsikraustęs pas juos atvažiuodavo. Kadangi dabar vyksta statybos, tas šuo taip ir būna. Jau turime, kam atiduoti šunį, bet buvęs savininkas guli ligoninėje ir be jo sunku pagauti gyvūną – reikia jį prisijaukinti. Šuo niekada nebuvo su antkakliu, tai sunku jį pagauti – gali priešintis“, – sako Aurimas.

Anot vyro, daug kas siūlosi perimti šunį, tačiau nesiseka jo sugauti. Čia anksčiau gyvenęs Vytas sako, kad šuo tiesiog užklydo prie jo namų, todėl jį maitino, bet niekada nelaikė savęs užklydusių šunų šeimininku.

„Juk jei tai būtų jo šuo, jis privalėtų juo pasirūpinti, baudos būtų už nepriežiūrą. Visi kaimynai tuo šunimi rūpinasi. Pasiimti jo neturiu galimybių, tačiau atsirado žmonės, kurie jį perims. Šunį jau 3 metus ten matau, tačiau pats negaliu prie jo prieiti – jis bėga nuo manęs“, – aiškina jis.

Nusprendė šunį prijaukinti, o tik tada gaudyti

Tautmilės prieglaudėlės“ savanorė Olga teigia, kad neseniai buvo nuvykusi gaudyti šuns, tačiau šis yra sulaukėjęs, atpratęs nuo žmonių, todėl jį pirmiausia reikia prijaukinti, o tik paskui gaudyti.

„Kalbėjomės su viena ten gyvenančia moterimi, sakė, pabandys jį prisijaukinti. Jį reikia pratinti prie žmonių, šerti, jaukinti – negalima iškart pulti gaudyti, nes taip jis pasislėps ir pakeis savo vietą“, – aiškina ji.

Sodybą saugantis šuo
Sodybą saugantis šuo
© Asmeninio albumo nuotr.

„Tautmilės prieglaudėlės“ savanorė teigia, kad su dabartiniu sodybos savininku jai bendrauti neteko ir apie tai, kad šis teigia radęs naujus šeimininkus, dar nebuvo girdėjusi. Todėl iki šiol šuniui laikė vietą prieglaudoje, ketino jį socializuoti, pratinti prie žmonių ir ieškoti naujų šeimininkų.

Visgi, pastebėjus atklydusį benamį gyvūną, Olga ragina kreiptis į benamius gyvūnus gaudančią „Grindą“, nes ši turi daugiau tam skirtos įrangos ir galimybių – anot Olgos, smulkesnės prieglaudos ne visada gali staigiai sureaguoti į gautus iškvietimus.

„Sulaukėjusius gyvūnus nėra taip lengva pagauti – neturim jokios burtų lazdelės. Neturime brangios įrangos šunims gaudyti. Mažesnėse prieglaudose dažniausiai dirba po du darbuotojus, o gyvūnų skaičius kasdien auga, turim daug ligoniukų, daug dirbame be laisvadienių. Kartais fiziškai nėra galimybės iškart atvažiuoti jaukinti šuniuko“, – teigia ji.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo pareigūnai prašo pagalbos (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.