Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio

 (130)
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.
Sodybą saugantis šuo
© Asmeninio albumo nuotr.

Ištikimas šuo laukia jau dvejus metus

Vilniuje, Kalnėnuose gyvenantis Jonas jau kurį laiką stebi liūdną vaizdą. Anot jo, prieš maždaug porą metų iš kaimynystės išsikraustęs vyras paliko ne tik savo sodybą, bet ir šunį. Ištikimas šuo niekur nesitraukia iš savo namų ir laukia šeimininko, kuris, panašu, kad niekada nesugrįš.

„Sodybą perpirko kiti žmonės, statosi naują namą. To žmogaus, kuris buvo to šuniuko savininkas, jau seniai nebėra – išsikraustęs, dingęs. Šuo dabar saugo šeimininką ir sodybą, nors nei šeimininko, nei sodybos nebelikę. Nors yra palaidas ir gali lakstyti, kur panorėjęs, jis nesitraukia nuo vieno medžio. Aplinkiniai žmonės jam atnešė dubenį, duoda paėsti. Dabar ieško būdos, nes ateis žiema ir tam šuniui bus visai blogai“, – pasakoja Jonas.

Plačiau istoriją nupasakoja kaimynystėje gyvenanti Rūta. Ji prisimena, kad sodyba buvo negyvenama nuo 2017 metų rudens. Eina antri metai, kaip šunelis laukia savo dingusio šeimininko sugrįžtant.

„Šuo tuo metu jau gyveno vienas. Praeidami pamatėme jį šlubuojant. Parašėme porai prieglaudų, bet niekas padėti negalėjo. Kažkokia gyvūnų gerovės tarnyba buvo atvykusi su policija – visgi, teritorija buvo aptverta, privati valda – įėję rado palikto pigaus sauso maisto ir landą į namą, kad turėtų pastogę. Kiek žinau, buvo susisiekę su šeimininku, bet kuo viskas baigėsi, nežinau“, – sako Rūta.

Labiau už viską šuniui reikia žmogaus draugijos

Šuns priežiūra užsiėmė kaimynai, vis aplanko nelaimėlį su maistu. Vėstant orams, susirūpinta dėl pastogės šuneliui, todėl ėmėsi ieškoti būdos – visgi, žiemą šuo gali sušalti. Kaimynai nusprendė nupirkti jam būdą, atsirado keletas gyventojų, sutikusių prisidėti finansiškai.

„Šiaip tas žmogus, kuris čia anksčiau buvo, ūkiškai gyveno, nebuvo asocialus. Paskui gal į miestą išsikraustė ir tik autobusu atvažiuodavo, vėliau sodybą pardavė. Nauji sodybos šeimininkai atnešė maišą šunų ėdalo į mišką“, – prideda Rūta.

Sodybą saugantis šuo
Sodybą saugantis šuo
© Asmeninio albumo nuotr.

Visgi, kaimynams gaila prieraišaus gyvūno – jie norėtų, kad šis kuo greičiau rastų naujus namus.

„Skaudžiausia, kad šuo liūdnas, nori žmogaus draugijos. Esu mačiusi, kaip ankstesnis šeimininkas nekreipdavo į jį dėmesio. Nepaglostydavo, nepakalbindavo. Bėda tokia, kad dabar jis miega ant plikos žemės, nėra jokios pastogės, jei lis – tai tiesiai ant jo“, – teigia Rūta.

Dabartinis sodybos savininkas sako, kad kaimynai seka pasakas

DELFI susisiekė su dabartiniu sodybos savininku Aurimu – jam kaimynų nupasakota istorija kelia juoką.

„Čia anksčiau gyvenęs žmogus priėmė pas jį atklydusius du laukinius šunis – vienas pabėgo, o kitas pasiliko. Jie nei būdos neturėjo, tačiau vyras juos pašerdavo, net ir išsikraustęs pas juos atvažiuodavo. Kadangi dabar vyksta statybos, tas šuo taip ir būna. Jau turime, kam atiduoti šunį, bet buvęs savininkas guli ligoninėje ir be jo sunku pagauti gyvūną – reikia jį prisijaukinti. Šuo niekada nebuvo su antkakliu, tai sunku jį pagauti – gali priešintis“, – sako Aurimas.

Anot vyro, daug kas siūlosi perimti šunį, tačiau nesiseka jo sugauti. Čia anksčiau gyvenęs Vytas sako, kad šuo tiesiog užklydo prie jo namų, todėl jį maitino, bet niekada nelaikė savęs užklydusių šunų šeimininku.

„Juk jei tai būtų jo šuo, jis privalėtų juo pasirūpinti, baudos būtų už nepriežiūrą. Visi kaimynai tuo šunimi rūpinasi. Pasiimti jo neturiu galimybių, tačiau atsirado žmonės, kurie jį perims. Šunį jau 3 metus ten matau, tačiau pats negaliu prie jo prieiti – jis bėga nuo manęs“, – aiškina jis.

Nusprendė šunį prijaukinti, o tik tada gaudyti

Tautmilės prieglaudėlės“ savanorė Olga teigia, kad neseniai buvo nuvykusi gaudyti šuns, tačiau šis yra sulaukėjęs, atpratęs nuo žmonių, todėl jį pirmiausia reikia prijaukinti, o tik paskui gaudyti.

„Kalbėjomės su viena ten gyvenančia moterimi, sakė, pabandys jį prisijaukinti. Jį reikia pratinti prie žmonių, šerti, jaukinti – negalima iškart pulti gaudyti, nes taip jis pasislėps ir pakeis savo vietą“, – aiškina ji.

Sodybą saugantis šuo
Sodybą saugantis šuo
© Asmeninio albumo nuotr.

„Tautmilės prieglaudėlės“ savanorė teigia, kad su dabartiniu sodybos savininku jai bendrauti neteko ir apie tai, kad šis teigia radęs naujus šeimininkus, dar nebuvo girdėjusi. Todėl iki šiol šuniui laikė vietą prieglaudoje, ketino jį socializuoti, pratinti prie žmonių ir ieškoti naujų šeimininkų.

Visgi, pastebėjus atklydusį benamį gyvūną, Olga ragina kreiptis į benamius gyvūnus gaudančią „Grindą“, nes ši turi daugiau tam skirtos įrangos ir galimybių – anot Olgos, smulkesnės prieglaudos ne visada gali staigiai sureaguoti į gautus iškvietimus.

„Sulaukėjusius gyvūnus nėra taip lengva pagauti – neturim jokios burtų lazdelės. Neturime brangios įrangos šunims gaudyti. Mažesnėse prieglaudose dažniausiai dirba po du darbuotojus, o gyvūnų skaičius kasdien auga, turim daug ligoniukų, daug dirbame be laisvadienių. Kartais fiziškai nėra galimybės iškart atvažiuoti jaukinti šuniuko“, – teigia ji.

Letena
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę (8)

Kaunietė ieško dingusios kalytės: padėkime rasti Pupsę
Gruodžio 31 d. apie 19 val. vakaro Kaune, Dainavos rajone, Pramonės pr. 73A dingo nedidelė juodos spalvos kalytė. Ji buvo su oranžinės spalvos šviečiančiu antkakliu. Kalytės šeimininkė Raminta prašo pagalbos surasti augintinę, o turinčius vertingos informacijos – pasidalinti ja.

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa (35)

Vilnietė Kristina prašo pagalbos: dingo mylima kalytė Fyfa
Jau antrą savaitę vilnietė Kristina neranda savo mylimos keturkojės draugės, Jorkšyro terjerės Fyfos. Kalytė buvo be galo brangi visai šeimai, kuri tikisi, kad drauge pavyks surasti mylimą augintinę.

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių (50)

Vilniečiai aukščio neišsigando: išlaisvino bejėgį katiną iš savaitę trukusių kančių
Vilniuje, Lazdynuose kažko išgąsdintas naminis katinas įsilipo į pušį, kurioje praleido visą savaitę. 15 metrų aukštyje įkalintas katinas nebegalėjo nulipti žemyn, šaltas dienas leido be maisto ir vandens, tuoj pat aplink jį ratus pradėjo sukti varnos. Ši istorija būtų pasibaigusi liūdnai, jei ne drąsūs gelbėtojai, nepabūgę aukščio ir išgelbėję bejėgį katiną – jie padarė tai, ko atsakingos tarnybos nepadarė visą savaitę.

Didžiausi mitai apie šunis žiemą

Didžiausi mitai apie šunis žiemą
Prasidėjus šaltiems žiemos mėnesiams, nepamirškime, kad turime tinkamai pasirūpinti savo gauruotais draugais. Deja, nors atrodo, kad apie „šalto oro pagrindus“ dauguma šeimininkų išmano neblogai (ypač dėl to, kad spauda kasmet apie tai primena), vis dar egzistuoja keletas klaidinančių ar net pavojingų mitų apie šunis ir šaltį. Štai keletas jų.

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms

Paskelbė akcijos pradžią: kiekvienas „patinka“ bus verčiamas maisto porcija gyvūnų prieglaudoms
Artėjant gražiausioms ir dosniausioms metų šventėms, grįžta VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau GGI) bei UAB „Mars Lietuva“ organizuojama maisto gyvūnų prieglaudoms akcija „Parodyk augintiniui eglutę“. Šeimininkai skatinami nepalikti namuose keturkojų draugų, o, kaip visateisius šeimos narius, atsivesti prie eglutės, drauge praleisti laiką ir sudalyvauti akcijoje, skirtoje paremti prieglaudų beglobius – dar neradusius savo jaukių namų, rašoma pranešime spaudai.

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis (1)

Šunų paroda – su karališko grožio šunimis
Karališka galia, aristokratiškos manieros – taip šunų mylėtojai kalba apie nacionalinę danų šunų veislę – broholmerius. Pasaulyje šios veislės šunų yra apie tūkstantis, o vieną broholmerį bus galima pamatyti tris dienas truksiančiose parodose Vilniuje.

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai (15)

Miestiečiai parodė, kaip rengia savo augintinius: savo žodį tarė ir veterinarai
Atšalus orams, gatvėje pastebime ne tik šilčiau apsirengusius žmones, bet ir keturkojus. Nors anksčiau tokį vaizdelį palydėdavo žmonių krizenimas, šiandien į tai žiūrima rimčiau, o specialistai netgi dalinasi rekomendacijomis, kokiai temperatūrai esant šuniui reikėtų parūpinti ne tik aprangą, bet ir batus. O kaip savo augintinius rengia miestiečiai?

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai (49)

Klaipėdietė įsiuto: išgelbėtą kalytę patikėjo „Nuarui“, tačiau iš jos liko tik griaučiai
Į DELFI redakciją kreipėsi Klaipėdos „Nuaru“ pasipiktinusi Leila Lukoševič. Moteris teigia, kad prieš porą mėnesių ji išgelbėjo kalytę ir atidavė ją „Nuarui“, tačiau po kurio laiko pastebėjo, kad prieglaudoje iš gyvūno liko tik griaučiai. Leilai kelia didelį susirūpinimą gyvūnų laikymo sąlygos „Nuare“, tuo metu šio atstovai atsako, kad kalytę nualino jai taikytas gydymas.

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (161)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (9)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.