Draugystės pamatas – socialiniai tinklai, šunys ir žygiai

 (1)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
© T. Lukšio nuotr.

Draugystė ir šunys – du neatsiejami dalykai, kurie atsiranda gyvenime įsigijus keturkojį augintinį. Vilniečių Karolinos ir Bernadetos istorija – puikus pavyzdys, kaip socialiniai tinklai, meilė gyvūnams ir aistra aktyviam laisvalaikiui gali padovanoti ne tik draugystę, bet ir suvienyti bendram tikslui – griauti mitus apie kurtų veislės šunis.

Karolina nuo pat mažens augo kartu su šunimi. Pirmasis augintinis buvo toks paklusnus ir prisirišęs prie merginos, kad po apylinkes jį vedžiodavo be pavadėlio, jis nė per žingsnį nuo jos nesitraukdavo.

„Pirmą kartą rusų kurtą pamačiau per televizorių. Nors apie veislę nieko nežinojau, iškart ją įsimylėjau. Buvau labai nedrąsi, maniau, kad šio šuns neišauklėsiu, neišlaikysiu, kai jis toks didelis. Vienu metu gyvenime prasidėjo gana sunkus laikas, kaip tyčia, tuo metu internete pamačiau kurtų veislės šuniukus. Paskambinau, nuvažiavau pažiūrėti ir įsigijau. Dabar galvoju, kad sau nebūčiau pardavusi – aš buvau labai nepatyrusi, turėjau labai menkų žinių apie šunų auginimą. Taigi prieš dvejus metus mano namuose apsigyveno Fargo. Netrukus visos mano baimės dingo, jis greitai mane pakeitė į gerą, tapau daug drąsesnė.“

Bernadeta taip pat gyvenimo neįsivaizduoja be augintinio – kartu su mama turėjo veislyną, nuo mažumės dalyvaudavo parodose. Išsikrausčiusi iš namų ji nusprendė įsigyti nuosavą šunį, o pagrindinis reikalavimas buvo tas, kad šuo būtų didelis.

„Greihaundai – ramūs, katiniško charakterio, bet nėra labai populiarūs Lietuvoje. Šie šunys nėra labai energingi – gali vaikščioti, bėgioti, bet mielai gali miegoti ant sofos. Su draugu nuvažiavome į veislyną, norėjau tik juos jam parodyti draugui. Jame buvo suaugusių kalių. Man Olivija iškart krito į akį, bet ji buvo labai nesocializuota – prieš tai gyveno sodyboje, nematė žmonių. Kai kurie kurtai apskritai linkę būti baikštesni, tad, kai parsivežiau į miestą, ji visko labai bijojo, ypač žmonių, dar iki šiol jų prisibijo.“

Bernadeta laisvalaikiu fotografuoja, tad kartą nuvykusi įamžinti saliukių vados nusprendė įsigyti antrąjį šunį. Mergina norėjo, kad Olivija turėtų kompanioną, su kuriuo galėtų bėgioti, žaisti, kartu leisti laiką. Netrukus prie jų prisijungė Luna.

„Mano mama jau senokia norėjo šuns, tad paprašė, kad padovanočiau iš prieglaudos, bet šuo – labai asmeninis dalykas, manau, reikia rinktis pačiam. Mamai patiko mano Olivija, tad pasiūliau jai kartu apsilankyti veislynuose ir gyvai susipažinti su šuniukais. Ana yra Lunos sesuo. Labai smagu, kad visi trys šunys gerai sutaria, kartu žaidžia.“

Karolinos ir Bernadetos draugystė prasidėjo socialiniame tinkle „Instagram“. Abi merginos yra sukūrusios profilius, kuriuose dalinasi „kurtiškomis“ gyvenimo akimirkomis, tad pastebėjusios, kad jų gyvenimo būdas ir požiūriai gana panašūs, nusprendė susipažinti gyvai.

„Instagram“ sukūriau Olivijos profilį, pamačiau ir Karolinos nuotraukas. Jos man labai patiko, buvo tokios estetiškos. Pradėjome susirašinėti, susitikome ir susibendravome. Mes abi mėgstame miškus, ilgus pasivaikščiojimus. Galiausiai mūsų šunys labai susidraugavo, pradėjo kartu žaisti. Taip atsirado bendras mūsų „Facebook“ puslapis „Sigthounds Squad“.

„Vėliau pagalvojome, kad galime daryti tokią fotokelionę po Lietuvą kartu su šunimis. Ilgiausia kelionė buvo pėsčiomis iki Trakų – nuėjome 40 kilometrų. Prieš tai „repetavome“ vaikščiodamos po 20-30 kilometrų. Tai, ką su Olivija ir Fargo nuveikiame, keliame į socialinius tinklus. Taip pat dalyvausime medžioklės bandymuose, todėl didiname jų ištvermę. Žygiais norime parodyti, kad kurtai gali būti ištvermingi, ilgas distancijas įveikiantys šunys.“

Dar viena aktyvi veikla, kuria Karolina su Bernadeta užsiima, – kursingas. Tai tarsi darbinių kurtų savybių patikrinimas. Kurtai bėga distanciją iki kilometro paskui mechaninį „zuikį“, kuriuo dažniausiai būna paprastas maišelis, pritvirtintas prie troso. Šuns užduotis – vytis „zuikį“. Rungties metu vertinama, kaip šuo daro posūkius, koks jo entuziazmas, greitis. „Greihaundai gali pasiekti 70 kilometrų per valandą greitį. Jie yra greičiausi šunys pasaulyje ir antri tarp visų gyvūnų. Pirmieji, žinoma, gepardai. Rusų kurtai šiek tiek lėtesni – pasiekia apie 45 kilometrų per valandą greitį.“

Draugystės pamatas – socialiniai tinklai, šunys ir žygiai
© T. Lukšio nuotr.

„Purinos“ socialinio projekto tikslas – paskatinti leisti daugiau kokybiško laiko su augintiniu. Karolina ir Bernadeta – puikus to pavyzdys. Be visų aktyvių veiklos sričių, jos kartu su savo šunimis važiuoja dviračiu, dresuoja šunis šokinėti per barjerus, plaukioja, kiekvieną dieną keliauja į mišką. Karolina pasakoja, kad daugelį šunų galima pripratinti prie aktyvesnio gyvenimo būdo, tik svarbu, kad šeimininkas atsižvelgtų į jo poreikius, fizines galimybes.

„Mūsų šunys yra sprinteriai. Jie turi daugiau kraujo kūnelių ir turi tą sprogstamąją galią, dėl ko pasiekia tokį greitį. Dėl šių savybių ištvermę mes turime po truputį didinti. Labai norime suburti bendraminčių grupę, kurie norėtų kartu leistis į žygius po Lietuvą. Turime minčių vasarą surengti ilgesnį žygį su daugiau kurtų ir kitų veislių šunimis. Būtų smagu nueiti 10–15 kilometrų draugišką žygį, prie kurio galėtų prisijungti visi norintys.“

Užsakymo nr.: PT_74844238

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (99)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado “Vyšnių sodo” prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. “Žinomumą įkinkėme geram reikalui”, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai “Vyšnių sodas” laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (272)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui (2)

Gyvenimas per karščius Lietuvos zoologijos sode: sunkiausia – arktiniam vilkui
Tokios karštos dienos Lietuvoje tampa išbandymu ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Seniausiame zoologijos sode Lietuvoje gyvūnai nuolat vėsinami šaltu vandeniu. Anot Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėjos Angelės Grebliauskienės, jei ne nuolatinė zoologijos sodo darbuotojų pagalba, kai kurie gyvūnai tiesiog neišgyventų.

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos (13)

Kaune dingo šeškas: susirūpinę šeimininkai prašo pagalbos
Antradienį popiet letena.lt pasiekė skaitytojų prašymas padėti surasti pasimetusį augintinį.

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (25)

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus
Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą apskriejusi Torio istorija – šunelio, kartu su svarmeniu išplaukusio iš upės, kurioje buvo skandinamas. Moteris ragina istorijos nepamiršti, o iš jos pasimokyti ir saugoti savo augintinius. Panašioje situacijoje teko atsidurti ir jai pačiai, o tokio skausmo ji niekam nelinkėtų.

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą (19)

Panevėžyje miške rastas veislinis šuo į prieglaudą pristatytas jau antrą kartą
Šiandien Paaiškėjo naujų faktų apie šeštadienį Panevėžyje išgelbėtą Berno zenenhundų veislės šunį. Kalytė jau nebe pirmą kartą papuola į Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglaudą Kaimiškyje.

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio (60)

Pasibaisėtinas konduktoriaus elgesys: jauną haskį išmetė iš traukinio
Prieš kelias valandas socialinius tinklus apskriejo žinia, kad Lentvaryje „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojas iš traukinio išvarė šuniuką ir jį paliko vieną šalia judrių traukinio bėgių. DELFI pasidomėjo apie šį įvykį – kas iš tiesų nutiko ir ar šuo grįžo pas šeimininkus.

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras (2)

Savaitgalį sostinėje – neeilinės pramogos: vyks šunų šuolių į vandenį turnyras
Jau šį savaitgalį sostinėje miestiečius ir miesto svečius nustebins neeilinis renginys, skirtas šunims bei jų augintojams. Pirmą kartą Lietuvoje vyks pasaulyje itin populiarios varžybos keturkojams – šunų šuolių į vandenį turnyras „Šlapia Uodega”.

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas (1)

Kuršių mariose išgelbėtas nusilpęs stirniukas
Pareigūnai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose tarp Smiltynės, Jachtklubo ir Naujosios perkėlos, palei krantą plaukia stirna, bando išlipti, rašoma pranešime spaudai.

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų (135)

Prabilo skandinto šunelio šeimininkas: papasakojo, kaip viskas buvo iš tiesų
Kalbos apie šunelį Torį, kurį mėginta nuskandinti upėje su 6 kilogramų svarmeniu, netyla – žmogaus žiaurumo sukrėsta visuomenė laukia teisingumo įvykdymo. Tiesa, dalis drįsta spėti, kad augintiniu galėjo bandyti atsikratyti ir pats šeimininkas Saulius. DELFI pavyko su juo susisiekti ir išgirsti, ką šiuo metu jam tenka išgyventi bei kas vyko tą lemtingą rytą.

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai (29)

Socialiniuose tinkluose plinta kraupūs vaizdai: laukuose – du sužaloti stirniukai
Prasidėjusi šienapjūtė Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų. Socialiniuose tinkluose plinta baisios nuotraukos, kuriose užfiksuoti šienaujant lauką sužaloti mažyčiai stirniukai.