Draugystės pamatas – socialiniai tinklai, šunys ir žygiai

 (1)
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – mūsų draugai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į savo augintinius pažvelgti kitomis akimis, kurti tiesioginį ryšį su keturkojais bičiuliais ir vertinti juos kaip ištikimus draugus, kurie myli savo šeimininkus besąlygiškai.
© T. Lukšio nuotr.

Draugystė ir šunys – du neatsiejami dalykai, kurie atsiranda gyvenime įsigijus keturkojį augintinį. Vilniečių Karolinos ir Bernadetos istorija – puikus pavyzdys, kaip socialiniai tinklai, meilė gyvūnams ir aistra aktyviam laisvalaikiui gali padovanoti ne tik draugystę, bet ir suvienyti bendram tikslui – griauti mitus apie kurtų veislės šunis.

Karolina nuo pat mažens augo kartu su šunimi. Pirmasis augintinis buvo toks paklusnus ir prisirišęs prie merginos, kad po apylinkes jį vedžiodavo be pavadėlio, jis nė per žingsnį nuo jos nesitraukdavo.

„Pirmą kartą rusų kurtą pamačiau per televizorių. Nors apie veislę nieko nežinojau, iškart ją įsimylėjau. Buvau labai nedrąsi, maniau, kad šio šuns neišauklėsiu, neišlaikysiu, kai jis toks didelis. Vienu metu gyvenime prasidėjo gana sunkus laikas, kaip tyčia, tuo metu internete pamačiau kurtų veislės šuniukus. Paskambinau, nuvažiavau pažiūrėti ir įsigijau. Dabar galvoju, kad sau nebūčiau pardavusi – aš buvau labai nepatyrusi, turėjau labai menkų žinių apie šunų auginimą. Taigi prieš dvejus metus mano namuose apsigyveno Fargo. Netrukus visos mano baimės dingo, jis greitai mane pakeitė į gerą, tapau daug drąsesnė.“

Bernadeta taip pat gyvenimo neįsivaizduoja be augintinio – kartu su mama turėjo veislyną, nuo mažumės dalyvaudavo parodose. Išsikrausčiusi iš namų ji nusprendė įsigyti nuosavą šunį, o pagrindinis reikalavimas buvo tas, kad šuo būtų didelis.

„Greihaundai – ramūs, katiniško charakterio, bet nėra labai populiarūs Lietuvoje. Šie šunys nėra labai energingi – gali vaikščioti, bėgioti, bet mielai gali miegoti ant sofos. Su draugu nuvažiavome į veislyną, norėjau tik juos jam parodyti draugui. Jame buvo suaugusių kalių. Man Olivija iškart krito į akį, bet ji buvo labai nesocializuota – prieš tai gyveno sodyboje, nematė žmonių. Kai kurie kurtai apskritai linkę būti baikštesni, tad, kai parsivežiau į miestą, ji visko labai bijojo, ypač žmonių, dar iki šiol jų prisibijo.“

Bernadeta laisvalaikiu fotografuoja, tad kartą nuvykusi įamžinti saliukių vados nusprendė įsigyti antrąjį šunį. Mergina norėjo, kad Olivija turėtų kompanioną, su kuriuo galėtų bėgioti, žaisti, kartu leisti laiką. Netrukus prie jų prisijungė Luna.

„Mano mama jau senokia norėjo šuns, tad paprašė, kad padovanočiau iš prieglaudos, bet šuo – labai asmeninis dalykas, manau, reikia rinktis pačiam. Mamai patiko mano Olivija, tad pasiūliau jai kartu apsilankyti veislynuose ir gyvai susipažinti su šuniukais. Ana yra Lunos sesuo. Labai smagu, kad visi trys šunys gerai sutaria, kartu žaidžia.“

Karolinos ir Bernadetos draugystė prasidėjo socialiniame tinkle „Instagram“. Abi merginos yra sukūrusios profilius, kuriuose dalinasi „kurtiškomis“ gyvenimo akimirkomis, tad pastebėjusios, kad jų gyvenimo būdas ir požiūriai gana panašūs, nusprendė susipažinti gyvai.

„Instagram“ sukūriau Olivijos profilį, pamačiau ir Karolinos nuotraukas. Jos man labai patiko, buvo tokios estetiškos. Pradėjome susirašinėti, susitikome ir susibendravome. Mes abi mėgstame miškus, ilgus pasivaikščiojimus. Galiausiai mūsų šunys labai susidraugavo, pradėjo kartu žaisti. Taip atsirado bendras mūsų „Facebook“ puslapis „Sigthounds Squad“.

„Vėliau pagalvojome, kad galime daryti tokią fotokelionę po Lietuvą kartu su šunimis. Ilgiausia kelionė buvo pėsčiomis iki Trakų – nuėjome 40 kilometrų. Prieš tai „repetavome“ vaikščiodamos po 20-30 kilometrų. Tai, ką su Olivija ir Fargo nuveikiame, keliame į socialinius tinklus. Taip pat dalyvausime medžioklės bandymuose, todėl didiname jų ištvermę. Žygiais norime parodyti, kad kurtai gali būti ištvermingi, ilgas distancijas įveikiantys šunys.“

Dar viena aktyvi veikla, kuria Karolina su Bernadeta užsiima, – kursingas. Tai tarsi darbinių kurtų savybių patikrinimas. Kurtai bėga distanciją iki kilometro paskui mechaninį „zuikį“, kuriuo dažniausiai būna paprastas maišelis, pritvirtintas prie troso. Šuns užduotis – vytis „zuikį“. Rungties metu vertinama, kaip šuo daro posūkius, koks jo entuziazmas, greitis. „Greihaundai gali pasiekti 70 kilometrų per valandą greitį. Jie yra greičiausi šunys pasaulyje ir antri tarp visų gyvūnų. Pirmieji, žinoma, gepardai. Rusų kurtai šiek tiek lėtesni – pasiekia apie 45 kilometrų per valandą greitį.“

Draugystės pamatas – socialiniai tinklai, šunys ir žygiai
© T. Lukšio nuotr.

„Purinos“ socialinio projekto tikslas – paskatinti leisti daugiau kokybiško laiko su augintiniu. Karolina ir Bernadeta – puikus to pavyzdys. Be visų aktyvių veiklos sričių, jos kartu su savo šunimis važiuoja dviračiu, dresuoja šunis šokinėti per barjerus, plaukioja, kiekvieną dieną keliauja į mišką. Karolina pasakoja, kad daugelį šunų galima pripratinti prie aktyvesnio gyvenimo būdo, tik svarbu, kad šeimininkas atsižvelgtų į jo poreikius, fizines galimybes.

„Mūsų šunys yra sprinteriai. Jie turi daugiau kraujo kūnelių ir turi tą sprogstamąją galią, dėl ko pasiekia tokį greitį. Dėl šių savybių ištvermę mes turime po truputį didinti. Labai norime suburti bendraminčių grupę, kurie norėtų kartu leistis į žygius po Lietuvą. Turime minčių vasarą surengti ilgesnį žygį su daugiau kurtų ir kitų veislių šunimis. Būtų smagu nueiti 10–15 kilometrų draugišką žygį, prie kurio galėtų prisijungti visi norintys.“

Užsakymo nr.: PT_74844238

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (160)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.