Baisūs kaltinimai: priglaudė benamį šunį, jį nukankino ir atidavė į kitą prieglaudą

 (86)
Prancūzų buldogo Dragio likimas išties negailestingas. Pirmieji šeimininkai vargšą šunelį paliko įkalintą šulinyje, tačiau graudus Dragio verksmas prišaukė jo išgelbėtojus. Atsidūręs prieglaudoje jis sulaukė tinkamos priežiūros ir net naujų šeimininkų. Deja, ši istorijos detalė taip pat neveda į laimingą pabaigą. Nors nauja šeimininkė tvirtina, kad šuo nudvėsė, šunį gelbėję žmonės turi visai kitokią, šiurpą keliančią versiją.
Dragis pasikeitė neatpažįstamai
© DELFI montažas

Rado naujus namus, tačiau kančios tuo nesibaigė

Dar 2014 m. suplotasnukių gelbėjimo organizaciją „Dogspotas“ pasiekė žinia, kad nuošalioje Ukmergės vietoje vilkšunį vedžiojanti moteris išgirdo iš nuotekų šulinio sklindantį verksmą. Šulinys buvo uždengtas dangčiu, kurį nukėlus paaiškėjo, kad po juo įkalintas bejėgis, išsilaisvinti negalintis prancūzų buldogas. Ištrauktas su diržu, netrukus šuo pateko į prieglaudos įkūrėjos ir vadovės Indrės Pileckienės rankas ir buvo pavadintas Dragio vardu.

Šuns kailis vietomis buvo nuplikęs. Netrukus paaiškėjo, jog dėl to kalti parazitai – odos erkutės, sukėlusios niežus. Po reabilitacijos ir procedūrų (kastracijos ir skiepų), atgavęs jėgas ir pasipuošęs ataugusiu, spindinčiu kailiu, Dragis buvo pasiruošęs atrasti naujus namus.

Žmonės skambino ir domėjosi šunimi – iš visų pretendentų buvo išrinkta Edita iš Kauno, patikinusi, kad rūpinsis Dragiu ir jį mylės. Šuo buvo jai nuvežtas 2014 m. rugsėjį. Niekas negalėjo nujausti, kad pasirašyta dovanojimo sutartis gali baigtis šokiruojančiai.

„Dovanodami augintinį būsimus šeimininkus supažindiname su priežiūros specifika – nebūtume dovanoję jo sakydami, jog šuo visiškai sveikas. Sakėme – stebėkite odą, o jei kils sunkumų, rašykite mums. Šeimai siuntėme vaistus nuo parazitų, specialų maistą. Vėliau jie pranešė, kad patys susitvarko“, – tikina I. Pileckienė.

Dragis 2014 m. vasarą
Dragis 2014 m. vasarą
© Asm. albumo nuotr.

Praėjusių metų kovo mėnesį Edita pranešė šunų prieglaudos vadovei, kad Dragis nudvėsė. I. Pileckienei tuo metu liūdna žinia nekėlė abejonių ir ji moterimi pasitikėjo – juk žinoma, kad buvusių globotinių gyvenimo trukmės negalima prognozuoti, o padovanotas Dragis buvo 6-7 metų, jau ne jauniklis. Deja, netrukus I. Pileckienei naujos šeimininkės pateikta versija teko suabejoti.

Šuo prisikėlė iš numirusiųjų: „negyvą“ šunį pamatė skelbime

Organizacijos vadovė gailėjo šuns, prie kurio buvo prisirišusi, tačiau netrukus neva negyvą šunį išvydo tarp kitos šunų prieglaudos „Penkta koja“ globotinių. Iš pradžių skelbime vaizduojamo šuns neatpažino, tačiau akį patraukė girdėtas retas vardas – Dragis.

„Žiūriu į šunį ir suprantu, kad tai mūsų buvęs globotinis. Galbūt kitiems žmonėms visi prancūzų buldogai atrodo vienodi, bet juk aš pastebiu atsinaujinusius išplikusio kailio plotus, charakterį, tokį patį ausies įkirpimą, visus buvusius randus, tas pats retas vardas – viskas sutampa. Tai pastebėjau ne tik aš, bet ir visi žmonės, kurie anksčiau matė Dragį“, – tikina organizacijos vadovė.

Kai tik I. Pileckienė pamatė tarsi iš numirusiųjų prisikėlusį šunį, iškart puolė skambinti Editai. „Sakau, dedam kortas ant stalo – kas čia nutiko? Ji ir toliau laikėsi savo versijos, kad Dragis mirė kovo mėnesį. Pasakė – jeigu netikit, atvažiuokit į sodą ir išsikaskit“, – piktinasi Indrė.

Šuns išvaizda, charakteris ir vardas nėra vieninteliai įrodymai. Savo „Facebook“ paskyroje 2015 m. Edita buvo pasigyrusi, kad įsigijo dar vieną šunį. Šis vilkšunis į prieglaudą „Penkta koja“ pateko kartu su Dragiu, o perdavimo prieglaudai metu nurodytas adresas sutampa su tuo, kuris nurodytas ir ankstesnėje Dragio dovanojimo sutartyje.

Skubėjo gelbėti neatpažįstamai pasikeitusio šuns

Sugrąžintam kritinės būklės šuniui teko gelbėti gyvybę. Iš pradžių buvo įtariama, kad jis gali sirgti kokia nors onkologine liga, tačiau po tyrimų paaiškėjo, jog siaubingai sulysęs, nuplikęs ir nusilpęs šunelis tiesiog buvo neprižiūrimas. I. Pileckienei sunku įsivaizduoti, kur galėjo būti laikomas gyvūnas ir kas buvo su juo daroma, kad jis į rūpestingų žmonių rankas pateko vos gyvas.

„Šiuo metu didelės grėsmės Dragio gyvybei nebėra. Iš pradžių vaizdas buvo išties liūdnas – ką suvalgydavo, tą išvemdavo, viduriavo, per nosį varvėjo gleivės. Dragis buvo be proto suliesėjęs ir vos pastovėjo ant kojų. Šiuo metu bandome pasidengti skolas klinikoje už gydymą, kurios susidarė per šį laiką. Kadangi šuo jau išgelbėtas, atsiranda kitas prioritetas – mes kreipsimės į teismą. Daug kas sako, kad tie žmonės turėtų padengti gydymo išlaidas, bet man pakaktų, kad jie būtų nubausti įstatymo numatyta tvarka“, – teigia I. Pileckienė.

Dragis 2016 m. rudenį
Dragis 2016 m. rudenį
© Asm. albumo nuotr.

Šiuo metu jau ruošiami dokumentai teismui – I. Pileckienė įsitikinusi, kad viešumas nėra vienintelė bausmė, kurios nusipelnė Dragį iškankinę buvę šeimininkai. Tiesa, šiuo metu gana sudėtinga įrodyti, jog tai tikrai yra Editos šuo, kadangi organizacija čipuoti šunis pradėjo tik nuo 2015 m., o Dragis iš prieglaudos buvo pasiimtas anksčiau. Nepaisant to, I. Pileckienė neabejoja, kad daugybė šunį atpažįstančių liudininkų neleis abejoti jo tapatybe.

Gyvūnų globos organizacijai vadovaujanti moteris nori, kad žiauriai su gyvūnu pasielgę žmonės suvoktų, kad negalima pabėgti nuo atsakomybės už priglaustą gyvūną. I. Pileckienė tikina, jog po išaiškėjusio šuns likimo Edita vengia kontakto ir „Dogspoto“ vadovę kaipmat užblokavo, tačiau vadovė spėjo ne tik susirašinėjimus, bet ir į profilį keltas Dragio nuotraukas, komentarus apie naują priglaustą globotinį Pepsį, kurio likimas analogiškas – kartu su Dragiu jis buvo atiduotas į „Penktos kojos“ prieglaudą praėjusių metų spalį.

Abejojantiems siūlo išsikasti šuns lavoną

Dar 2015 m. birželį rūpintis Dragiu prisižadėjusi moteris savo „Facebook“ paskyroje dalinosi sveikai atrodančio šuns nuotrauka – I. Pileckienė stebisi, kas per tokį trumpą laiką turėjo nutikti, kad jis taip neatpažįstamai pasikeistų. Keisčiausia, jog buvę šeimininkai neskambino prašyti pagalbos, nors jiems tai buvo pasiūlyta ne vieną kartą.

„Pasirašinėji sutartį, žiūri žmogui į akis ir sakai, jog tai žiauriai prisikentėjęs šuo, mylėkite, rūpinkitės, o mes padėsime kuo tik galėsime. Buvome atvažiavę pas šeimą į namus, tuo metu vyras pjovė žolę, namo aplinka ir vidus atrodė tvarkingai, o žmonės atrodė paprasti“, – prisimena organizacijos vadovė.

Tuo metu Edita tikina, jog Dragį pasiėmė atsikrausčiusi į naujus namus norėdama padaryti vaikams staigmeną. „Žinoma, tai buvo probleminis šuniukas, problemų buvo milijardai. Ir maistas specialus, ir vaistai, ir šampūnas. Tinkamai prižiūrint problemų su juo nebuvo, tik vieną dieną sulaukiame skambučio, kad mūsų Dragis priduotas kažkur kitur, nors faktas, kad jis nudvėsė. Nebent ten buvo ne jis, nes Dragis tik kieme būdavo ir niekur neišeidavo“, – DELFI kalbėjo moteris.

Edita teigė nesuprantanti, kuo yra kaltinama. „Aš sakau, kad jo nėra gyvo, ką man dabar daryti, iškasti jo lavoną? Jei viskas ir sutampa, turbūt kažkas manimi pasinaudojo. Mes ir toliau gyvenam, laikome šunis ir niekada nebuvo problemų gyvenime. Mūsų šeima nėra asociali. Aš ir vaiką esu iš globos namų įsivaikinusi, man net šiurpai eina nuo tokių kaltinimų. Nesu toks žmogus, esu jautri“, – tvirtina ji.

Pasak moters, naujasis jos augintinis taip pat yra priglaustas iš prieglaudos, o Dragis, anot jos, tebėra užkastas jos kieme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų (3)

Ieva susidraugavo su voverinėmis skraiduolėmis: naktimis jos iškrečia daug išdaigų
Voverinės skraiduolės – tai mažieji sterbliniai žinduoliai, kilę iš Australijos ir Naujosios Gvinėjos, vis dažniau tampa naminiais gyvūnėliais kaip alternatyva įprastiems augintiniams. Nors vadinami voverėmis, iš tikrųjų jie yra ne graužikai, o tiksliausia juos vadinti būtų anglišku pavadinimu „sugar gliders“ (cukrinės skraiduolės), rašoma pranešime spaudai.

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo vairuotoja prisistatė pati (160)

Nufilmavo kraupų vaizdą: automobilis perėjoje partrenkė šunį ir nė nestabtelėjo
Spalio 29 d. apie 19 val. 50 min. Alytuje, Rotušės a., šalia kavinės, baltos spalvos automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė šunį, kuris dėl sužalojimų nugaišo.

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta (8)

Lazdijų rajone iškankintas šuo: išgelbėtas gyvūnas sparčiai sveiksta
Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kartu su Lazdijų savivaldybės atstovais ir rajono policijos pareigūnais iš Teizininkų kaimo (Šventežerio sen., Lazdijų r. sav.) ūkininko paėmė sulysusį, išbadėjusį, sergantį šunį ir perdavė gyvūnų globėjams, nes jam grėsė žūtis. Šuniui suteikta skubi pagalba, jis buvo nedelsiant operuotas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio (130)

Palikto šuns drama virpina vilniečių širdis: jau 2 metus nesitraukia nuo prie sodybos augančio medžio
Vilniaus gyventojai nerimauja: jų teigimu, prieš porą metų iš sodybos išsikraustęs vyras paliko ne tik namus, bet ir šunį. Šis, net ir būdamas laisvas, niekur nesitraukia nuo sodyboje augančio medžio ir laukia šeimininko, kuris niekada negrįš. Artėja žiema, o šunį lankantiems kaimynams darosi neramu: kiek gi tai gali tęstis? Visgi, dabartinis sodybos savininkas juokiasi, kad kaimynai seka pasakas.

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą Akimirkos iš konferencijos „Chase 2018“ (2)

Šunų mylėtojai sulaukė ypatingo savaitgalio: toks renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą
Patys didžiausi šunų mylėtojai ilgai laukė šio savaitgalio – pirmą kartą Lietuvoje surengta tarptautinė konferencija „Chase 2018“. Pasaulinį pripažinimą pelnę lektoriai atvyko pasidalinti vertingiausiomis pamokomis, kaip užtikrinti gerą šuns fizinę ir psichinę savijautą.

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus (15)

Dėl gyvūnų eina iš proto: pažiūrėkite, kaip šunys ir katės „užvaldo“ šeimininkų namus
Augintiniai ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir įneša jaukumo į namus. Su tuo tikriausiai sutiktų kiekvienas gyvūno šeimininkas. O kai kuriems net atrodo – kuo daugiau gyvūno namuose, tuo jaukiau.

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu kačiukai ieško namų (35)

Vilnietė Kristina gavo vertingą pamoką: kačių šeimininkai ją išmoksta tada, kai būna vėlu
Vilnietė Kristina, auginanti katytę Kateriną bute, nematė didelio poreikio augintinę sterilizuoti, tačiau neseniai gavo vertingą pamoką. Netikėtai pro langą iššokusi katytė netruko susirasti draugą, o po šio pasimatymo pradėjo lauktis kačiukų. Kristina tikisi, kad jos istorija taps pamoka ir kitiems kačių šeimininkams, o taip pat padės surasti naujus namus neseniai gimusiems mažyliams.

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės (8)

Garbanotieji bišonai iš Lietuvos – pasaulinio lygio žvaigždės
Nedaugelis lietuvių gatvėje išvydę du baltus, garbanotus ir it debesėliai išpuoselėtus bišonus galėtų pasakyti, kad tai – pasaulinio lygio žvaigždės. Tačiau, dalyvaujant parodose, prie veislyno „Tauras Kennel” savininkės Janitos Januškauskaitės-Plungės nuolatos pribėga šunų entuziastai, norintys nusifotografuoti su šiais „žvaigždūnais”. Susipažinkite – tai Tauro Misoko ir Tauro Sako – šunys, pripažinti geriausiais pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai (228)

Nesukalbama šuns šeimininkė apkartino šeimos poilsį: didelis šuo privertė pasijusti nejaukiai
Kauno miesto gyventojui Raimundui išvykimas su šeima prie ežero apkarto. Nors viešame paplūdimyje buvo aiškiai matomas ženklas, draudžiantis atsivesti ir maudyti šunis, jo nebuvo paisoma. Įspėta, kaip įtariama, pažeidėja, į vyro pastabas nesureagavo – apie ramų ir saugų šeimos poilsį nebeliko nė kalbos. Vyras kreipėsi pagalbos į DELFI žurnalistus. Pareigūnai jau bando atpažinti moterį, kuriai gali būti paskirta iki 120 eurų bauda.

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą (103)

Leščiauskaitė ir Užkalnis atsidėkojo pakeitusiems jų gyvenimą
Prieš kurį laiką mįslingai užsiminę apie šeimos pagausėjimą, o po to pranešę, kad naujas namų gyventojas – šuniukas, kurį pora rado „Vyšnių sodo“ prieglaudoje, Fausta Marija Leščiauskaitė ir Andrius Užkalnis nusprendė atsidėkoti žmonėms, kurių deka šunelis Oregonas atsidūrė jų namuose, ir aplankyti kitus gyvūnus, kurie namų dar nesurado. „Žinomumą įkinkėme geram reikalui“, sakė A.Užkalnis. Gyvūnų prieglaudai „Vyšnių sodas“ laiminga pora surinko tiek labdaros, kad vos tilpo į visureigį.

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais? (273)

Palangoje su šunimis poilsiaujantys piktinasi: kodėl mes turime degintis su nudistais?
Daugelyje Palangos paplūdimių vis dar draudžiama vedžioti šunis, tačiau vieta, kur leidžiama, ne kiekvienam priimtina – teks vaikščioti nudistų pamėgtame pajūrio ruože.

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga (17)

Joniškietės katė linksmina internautus: tokia pikta, kad net juokinga
„Nekenčiu visko, kas juda, o kas nejuda – pajudinu ir nekenčiu.“ Turbūt daugeliui yra tekę matyti memus su pasipiktinusio katino nuotrauka, kurią lydi juokingos, jo nepasitenkinimą gyvenimu atspindinčios frazės. Paniuręs katinas (angl. grumpy cat) internautus linksmino nuo 2012 metų, tačiau nuo šiol turime dar piktesnę katę, o ši – iš Joniškio!

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės (16)

Šuns sužalotos moters artimieji tikisi teisybės
Ukmergėje neseniai nutikęs incidentas, kai agresyvus kaimynų šuo užpuolė ir sužalojo garbaus amžiaus gyventoją, visiškai palaužė moters sveikatą. Ji nebegali gyventi be vaistų, priversta važinėti pas medikus. Maža to, neteko savo mylimo augintinio.

Kodėl neklauso šuo? (5)

Kodėl neklauso šuo?
Šeimininko skundas dėl šuns „selektyvaus klausymosi“ – anokia naujiena. Šuo negirdės, kai visa gerkle jį kviesite ateiti, tačiau puikiai sureaguos į žodį „skanėstas“, nors tas bus pašnibždomis ištartas kitame kambaryje. Tačiau ką atrankinis klausymasis reiškia iš tiesų?

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis (30)

Paplūdimiai, į kuriuos galite eiti kartu su augintiniais: Klaipėdoje nelegalios nudistės deginsis su šunimis
Atšilus orams sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą. Domimės, į kuriuos paplūdimius galima atvykti kartu su augintiniu.