Baisūs kaltinimai: priglaudė benamį šunį, jį nukankino ir atidavė į kitą prieglaudą

 (86)
Prancūzų buldogo Dragio likimas išties negailestingas. Pirmieji šeimininkai vargšą šunelį paliko įkalintą šulinyje, tačiau graudus Dragio verksmas prišaukė jo išgelbėtojus. Atsidūręs prieglaudoje jis sulaukė tinkamos priežiūros ir net naujų šeimininkų. Deja, ši istorijos detalė taip pat neveda į laimingą pabaigą. Nors nauja šeimininkė tvirtina, kad šuo nudvėsė, šunį gelbėję žmonės turi visai kitokią, šiurpą keliančią versiją.
Dragis pasikeitė neatpažįstamai
© DELFI montažas

Rado naujus namus, tačiau kančios tuo nesibaigė

Dar 2014 m. suplotasnukių gelbėjimo organizaciją „Dogspotas“ pasiekė žinia, kad nuošalioje Ukmergės vietoje vilkšunį vedžiojanti moteris išgirdo iš nuotekų šulinio sklindantį verksmą. Šulinys buvo uždengtas dangčiu, kurį nukėlus paaiškėjo, kad po juo įkalintas bejėgis, išsilaisvinti negalintis prancūzų buldogas. Ištrauktas su diržu, netrukus šuo pateko į prieglaudos įkūrėjos ir vadovės Indrės Pileckienės rankas ir buvo pavadintas Dragio vardu.

Šuns kailis vietomis buvo nuplikęs. Netrukus paaiškėjo, jog dėl to kalti parazitai – odos erkutės, sukėlusios niežus. Po reabilitacijos ir procedūrų (kastracijos ir skiepų), atgavęs jėgas ir pasipuošęs ataugusiu, spindinčiu kailiu, Dragis buvo pasiruošęs atrasti naujus namus.

Žmonės skambino ir domėjosi šunimi – iš visų pretendentų buvo išrinkta Edita iš Kauno, patikinusi, kad rūpinsis Dragiu ir jį mylės. Šuo buvo jai nuvežtas 2014 m. rugsėjį. Niekas negalėjo nujausti, kad pasirašyta dovanojimo sutartis gali baigtis šokiruojančiai.

„Dovanodami augintinį būsimus šeimininkus supažindiname su priežiūros specifika – nebūtume dovanoję jo sakydami, jog šuo visiškai sveikas. Sakėme – stebėkite odą, o jei kils sunkumų, rašykite mums. Šeimai siuntėme vaistus nuo parazitų, specialų maistą. Vėliau jie pranešė, kad patys susitvarko“, – tikina I. Pileckienė.

Dragis 2014 m. vasarą
Dragis 2014 m. vasarą
© Asm. albumo nuotr.

Praėjusių metų kovo mėnesį Edita pranešė šunų prieglaudos vadovei, kad Dragis nudvėsė. I. Pileckienei tuo metu liūdna žinia nekėlė abejonių ir ji moterimi pasitikėjo – juk žinoma, kad buvusių globotinių gyvenimo trukmės negalima prognozuoti, o padovanotas Dragis buvo 6-7 metų, jau ne jauniklis. Deja, netrukus I. Pileckienei naujos šeimininkės pateikta versija teko suabejoti.

Šuo prisikėlė iš numirusiųjų: „negyvą“ šunį pamatė skelbime

Organizacijos vadovė gailėjo šuns, prie kurio buvo prisirišusi, tačiau netrukus neva negyvą šunį išvydo tarp kitos šunų prieglaudos „Penkta koja“ globotinių. Iš pradžių skelbime vaizduojamo šuns neatpažino, tačiau akį patraukė girdėtas retas vardas – Dragis.

„Žiūriu į šunį ir suprantu, kad tai mūsų buvęs globotinis. Galbūt kitiems žmonėms visi prancūzų buldogai atrodo vienodi, bet juk aš pastebiu atsinaujinusius išplikusio kailio plotus, charakterį, tokį patį ausies įkirpimą, visus buvusius randus, tas pats retas vardas – viskas sutampa. Tai pastebėjau ne tik aš, bet ir visi žmonės, kurie anksčiau matė Dragį“, – tikina organizacijos vadovė.

Kai tik I. Pileckienė pamatė tarsi iš numirusiųjų prisikėlusį šunį, iškart puolė skambinti Editai. „Sakau, dedam kortas ant stalo – kas čia nutiko? Ji ir toliau laikėsi savo versijos, kad Dragis mirė kovo mėnesį. Pasakė – jeigu netikit, atvažiuokit į sodą ir išsikaskit“, – piktinasi Indrė.

Šuns išvaizda, charakteris ir vardas nėra vieninteliai įrodymai. Savo „Facebook“ paskyroje 2015 m. Edita buvo pasigyrusi, kad įsigijo dar vieną šunį. Šis vilkšunis į prieglaudą „Penkta koja“ pateko kartu su Dragiu, o perdavimo prieglaudai metu nurodytas adresas sutampa su tuo, kuris nurodytas ir ankstesnėje Dragio dovanojimo sutartyje.

Skubėjo gelbėti neatpažįstamai pasikeitusio šuns

Sugrąžintam kritinės būklės šuniui teko gelbėti gyvybę. Iš pradžių buvo įtariama, kad jis gali sirgti kokia nors onkologine liga, tačiau po tyrimų paaiškėjo, jog siaubingai sulysęs, nuplikęs ir nusilpęs šunelis tiesiog buvo neprižiūrimas. I. Pileckienei sunku įsivaizduoti, kur galėjo būti laikomas gyvūnas ir kas buvo su juo daroma, kad jis į rūpestingų žmonių rankas pateko vos gyvas.

„Šiuo metu didelės grėsmės Dragio gyvybei nebėra. Iš pradžių vaizdas buvo išties liūdnas – ką suvalgydavo, tą išvemdavo, viduriavo, per nosį varvėjo gleivės. Dragis buvo be proto suliesėjęs ir vos pastovėjo ant kojų. Šiuo metu bandome pasidengti skolas klinikoje už gydymą, kurios susidarė per šį laiką. Kadangi šuo jau išgelbėtas, atsiranda kitas prioritetas – mes kreipsimės į teismą. Daug kas sako, kad tie žmonės turėtų padengti gydymo išlaidas, bet man pakaktų, kad jie būtų nubausti įstatymo numatyta tvarka“, – teigia I. Pileckienė.

Dragis 2016 m. rudenį
Dragis 2016 m. rudenį
© Asm. albumo nuotr.

Šiuo metu jau ruošiami dokumentai teismui – I. Pileckienė įsitikinusi, kad viešumas nėra vienintelė bausmė, kurios nusipelnė Dragį iškankinę buvę šeimininkai. Tiesa, šiuo metu gana sudėtinga įrodyti, jog tai tikrai yra Editos šuo, kadangi organizacija čipuoti šunis pradėjo tik nuo 2015 m., o Dragis iš prieglaudos buvo pasiimtas anksčiau. Nepaisant to, I. Pileckienė neabejoja, kad daugybė šunį atpažįstančių liudininkų neleis abejoti jo tapatybe.

Gyvūnų globos organizacijai vadovaujanti moteris nori, kad žiauriai su gyvūnu pasielgę žmonės suvoktų, kad negalima pabėgti nuo atsakomybės už priglaustą gyvūną. I. Pileckienė tikina, jog po išaiškėjusio šuns likimo Edita vengia kontakto ir „Dogspoto“ vadovę kaipmat užblokavo, tačiau vadovė spėjo ne tik susirašinėjimus, bet ir į profilį keltas Dragio nuotraukas, komentarus apie naują priglaustą globotinį Pepsį, kurio likimas analogiškas – kartu su Dragiu jis buvo atiduotas į „Penktos kojos“ prieglaudą praėjusių metų spalį.

Abejojantiems siūlo išsikasti šuns lavoną

Dar 2015 m. birželį rūpintis Dragiu prisižadėjusi moteris savo „Facebook“ paskyroje dalinosi sveikai atrodančio šuns nuotrauka – I. Pileckienė stebisi, kas per tokį trumpą laiką turėjo nutikti, kad jis taip neatpažįstamai pasikeistų. Keisčiausia, jog buvę šeimininkai neskambino prašyti pagalbos, nors jiems tai buvo pasiūlyta ne vieną kartą.

„Pasirašinėji sutartį, žiūri žmogui į akis ir sakai, jog tai žiauriai prisikentėjęs šuo, mylėkite, rūpinkitės, o mes padėsime kuo tik galėsime. Buvome atvažiavę pas šeimą į namus, tuo metu vyras pjovė žolę, namo aplinka ir vidus atrodė tvarkingai, o žmonės atrodė paprasti“, – prisimena organizacijos vadovė.

Tuo metu Edita tikina, jog Dragį pasiėmė atsikrausčiusi į naujus namus norėdama padaryti vaikams staigmeną. „Žinoma, tai buvo probleminis šuniukas, problemų buvo milijardai. Ir maistas specialus, ir vaistai, ir šampūnas. Tinkamai prižiūrint problemų su juo nebuvo, tik vieną dieną sulaukiame skambučio, kad mūsų Dragis priduotas kažkur kitur, nors faktas, kad jis nudvėsė. Nebent ten buvo ne jis, nes Dragis tik kieme būdavo ir niekur neišeidavo“, – DELFI kalbėjo moteris.

Edita teigė nesuprantanti, kuo yra kaltinama. „Aš sakau, kad jo nėra gyvo, ką man dabar daryti, iškasti jo lavoną? Jei viskas ir sutampa, turbūt kažkas manimi pasinaudojo. Mes ir toliau gyvenam, laikome šunis ir niekada nebuvo problemų gyvenime. Mūsų šeima nėra asociali. Aš ir vaiką esu iš globos namų įsivaikinusi, man net šiurpai eina nuo tokių kaltinimų. Nesu toks žmogus, esu jautri“, – tvirtina ji.

Pasak moters, naujasis jos augintinis taip pat yra priglaustas iš prieglaudos, o Dragis, anot jos, tebėra užkastas jos kieme.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mano letena

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti? (12)

Didžiausi mitai apie šunis: ką reikia apie tai žinoti?
„Šuniui reikia parodyti, kas namie šeimininkas“. „Šuo turi klausyti, nes aš taip pasakiau“. „Šuo veržiasi pro duris pirmas, nes nori dominuoti“...

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui (2)

Prieglaudos įspėjimas: gaivus pavasario oras gali būti lemtingas jūsų augintiniui
„SOS gyvūnų“ prieglauda perspėja naminių gyvūnų augintojus: pavasarį jiems daug didesnis pavojus pabėgti ar iškristi per langus. Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo skelbimų apie dingusius gyvūnus: šunys pabėga išsigandę perkūnijos, katės – vedžiojamos su pavadėliais, net papūgos išskrenda per atvirus langus. Augintinių šeimininkai tikisi, kad pavyks rasti savo numylėtinius, ieško jų, kabina skelbimus, tačiau tai, deja, ne visada padeda. Didelė dalis naminių gyvūnų niekada nebegrįžta.

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą

Augintinio kelionė automobiliu: kaip užtikrinti jo saugumą
Net šešis taksų veislės šunis auginanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė teigia, kad išvykos į gamtą su augintiniais yra vienas didžiausių malonumų. Kad visi kartu sklandžiai pasiektų kelionės tikslą, šeimininkė tinkamai pasirūpina viso ekipažo saugumu, rašoma pranešime spaudai.

Ką daryti, kai šuo puola? (160)

Ką daryti, kai šuo puola?
Tikriausiai ne vieną kartą esate girdėję pasakymą, kuris apibūdina agresyvius šunis: jei šuo kartą paragavo žmogaus kraujo – jo norės dar. Kinologas Artūras Zaleckas teigia, kad šis pasakytas tėra mitas, tačiau kiekvienas šunų augintojas turėtų gerai mokėti žaisti šachmatais. Anot jo, svarbu visada turėti kelis ėjimus į priekį, kad nutikus nelaimei, šuns šeimininkas nepasimestų. Taip pat specialistas pataria, ką daryti, jei prie jūsų artinasi agresyviai nusiteikęs šuo.

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą? (3)

Ką reikia žinoti apie šunų dresūrą?
Praėjusį kovą Kauno savivaldybėje vyko neįprasti mokymai – pirmą kartą šunų mylėtojams suorganizuotas nemokamų paskaitų ciklas „Atsakingo šeimininko akademija“. Kuruoti šį Lietuvos kinologų draugijos projektą Kaune ėmėsi „Nasrai“, vienas seniausių Šunų dresūros ir sporto centrų, rašoma pranešime spaudai.

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus (115)

Nukankinto šuns istorija sujudino ledus: prabilo apie pokyčius, kurie palies visus šeimininkus
Sekmadienio vakarą rasto nukankinto ir nušauto šuns istorija sulaukė itin didelės visuomenės reakcijos: socialiniame tinkle šia Kristinos Mickevičiūtės istorija pasidalino beveik 5 tūkstančiai žmonių. DELFI domisi, ką politikai ir atsakingos institucijos ruošiasi daryti, kad panašių situacijų pavyktų išvengti.

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai (57)

Nesuvokiamas žiaurumas: taip baisiai nukankinto šuns dar nėra radę net visko matę gelbėtojai
Dėl Salininkuose, Vilniuje, rasto radinio pakraupo net visko matę gyvūnų gelbėtojai – prie traukinių bėgių buvo rasas, kaip manoma, nukankintas, o vėliau nušautas šuo.

Kada pradėti dresuoti savo šunį? (2)

Kada pradėti dresuoti savo šunį?
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Tad pakalbėkime apie tai, kada pradėti mažą šuniuką mokyti ir, svarbiausia, ko ir kaip jį mokyti.

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu (9)

Artėja Šuns diena: vardija pasiūlymus, ką veikti kartu su augintiniu
Pavasaris šunų mylėtojams reiškia ilgesnius pasivaikščiojimus ir pramogas gamtoje. Pavasaris jiems taip pat reiškia bendrą didelę šventę – Šuns dieną, rašoma pranešime spaudai.

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę (10)

Istorija, primenanti pasaką: vidury miško Renata atrado ištikimą draugę
Svajodami apie naują šeimos narį turbūt mažiausiai tikėtumėtės, kad vieną dieną tiesiog sutiksite jį miško viduryje. Kaip tik taip ir nutiko Renatai Zubavičienei, kuri, priglaudusi pražūčiai paliktą gyvūną, su juo atrado didelę laimę.

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų (340)

Kūdikį sudraskiusio Ramzio istorija griebia už širdies: pasveikęs šuo niekaip neranda šeimininkų
Mirtinai kūdikį Šilutėje sudraskęs dobermanas Ramzis prieš metus buvo susilaukęs daugybės dėmesio ir ne vienas žmogus tikino, kad jį mielai priimtų į savo šeimą. Tačiau praėjus daugiau nei metams po skaudžios nelaimės, Ramzis dar vis gyvena gyvūnų globos namuose „Nuaras“, o visi norintys priglausti dobermaną – dingo.

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas (8)

Paaiškino, ką daryti, kad šuo būtų laimingas
Artėja balandžio 24-oji, visuotinė Šuns diena. Šių metų šventės tema – „Šuo ir aš: mokau ir mokausi“. Pirma į galvą šaunanti mintis yra komandos, dresūros aikštelė, šeimininko ir šuns kantrybės bandymai. Ar gali būti, kad tai ir yra šuns laimė? Pasirodo, taip. „Išauklėtas šuo yra laimingas šuo“, – pranešime spaudai cituojama šunų elgsenos specialistė vilnietė Karina Granat.

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja (17)

Gyvūnų „minos“ bado akis, o jų pernešamų ligų – daugėja
Pavasarį nutirpęs sniegas atidengia šaligatvius, kiemus ir laukymes, kurie ima panašėti į „minų“ laukus, jei šunų šeimininkai patingėjo rinkti savo augintinių išmatas. Net 69 proc. Lietuvos gyventojų nesurinktas išmatas savo gyvenamojoje aplinkoje laiko aktualia problema, o specialistai perspėja, kad tai - ne vien estetinė problema, bet ir rimtų sveikatos sutrikimų priežastis, rašoma pranešime spaudai.

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates (21)

Geriausius savo draugus surado prieglaudoje: Šarūnė paneigė mitą apie laukines kates
Tiems, kurie abejoja, ar laukinės katės iš tiesų gali tapti geriausiomis žmogaus draugėmis, Šarūnė Petravičiūtė gali patvirtinti – taip tikrai būna. Du kačiukai, kadaise slėpęsi nuo žmonių ir jų bijoję, šiandien glaudžiasi prie šeimininkės ir žino, kad šalia jos nebėra ko bijoti.

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti (10)

Populiarėjanti paslauga keturkojų augintojams: kainos gali šokiruoti
Širdies ligos, raumenų distrofijos ir nutukimas. Ne, kalbame ne apie žmones su viršsvorio problemomis, bet apie tai, kas gali nutikti jūsų augintiniui negavus reikalingo fizinio krūvio. Tačiau Lietuvoje populiarėja šunų vedžiojimo paslauga, kurios kainos gali siekti ir virš 100 eurų.