aA
Šventinis laikotarpis ne visiems džiuginantis – kaunietei Viktorijai Muznikaitei šios dienos visuomet primins žiaurią augintinio netektį. Vėlų gruodžio 27 d. vakarą pasigedusi šuns, kitą dieną moteris pakraupo išvydusi, kaip kaimynas, nušovęs jos šunį, išmeta gyvūno kūną iš mašinos Rūkiškio kaime esančiame miškelyje. Moteris kaltina kaimyną žiauriu elgesiu su gyvūnu, tačiau šis aiškina, jog šūviu užbaigė automobiliu partrenkto gyvūno kančias.
Nušautas šuo
Nušautas šuo
© DELFI montažas

Pastebėjo, kaip miške išmeta augintinio kūną

Viktorijos augintiniui nebuvo nė dviejų metų, tačiau daugiau moteris jo nepamatys. Penktadienio vakarą moteris pasigedo šuns, todėl apie 22 val. leidosi į paieškas, kurios vyko ir per naktį, ir kitos dienos rytą. Viktorijai pastebėjus, jog kaimynas įtartinai pasimetęs kažką krauna į automobilį ir išvažiuoja, nusprendė jį pasekti.

„Jis į automobilį krovė mūsų šunį, kartu su savo jau antrą parą nugaišusiomis vištomis, ir išvežė į apie 3 kilometrus nuo namų esantį miškelį Rūkiškio kaime, Anykščių rajone, už kapinių. Net nebuvo stengtasi užslėpti, gyvūnai buvo tiesiog išmesti iš automobilio, truputį panešti tolėliau nuo kelio, tačiau šuo buvo baltas, tad ir pamatyti nebuvo sunku. Giedrius Žvikas (kaimynas – DELFI) tikriausiai taip skubėjo viską padaryti, jog neapsižiūrėjo, ar jį kas nors mato. Ir labai greitai išvažiavo į medžioklę – taip, šis nestabilios psichikos žmogus dar ir yra medžiotojas“, – teigia augintinio netekusi moteris.

Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
Gyvūnas neturi galimybės pasipriešinti žmogui
© Shutterstock


Viktorija įtarė, kad kaimynas šunį nušovė dėl to, jog gyvūnas užpuolė vištas, tačiau kaimyno poelgis jai atrodo nepateisinamas.

„Jei šuo ir užpuolė vištas, juk galėjom atlyginti nuostolį, atpirkti vištas, bet niekas nesuteikė leidimo nušauti šunį ir šitaip žiauriai jo atsikratyti. Ypač kai tokį šunį mes turėjome vieninteliai. Baltas, žydrų akyčių savininkas. Kaimynas taip pat žinojo, kieno šuo, ne kartą yra sakęs „į savus nešaudau“, bet, deja“, – stebisi Viktorija.

Moteris tikina, kad pareiškimą jau yra parašiusi policijai. Ji įsitikinusi, kad iš medžiotojo turėtų būti atimtas leidimas šautuvui ir leidimas medžioti.

Šuo netikėtai išbėgo po kaimyno ratais: šūvis turėjo užbaigti jo kančias

Po įvykio su kaimynu kalbėjusi Viktorija išgirdo jo prisipažinimą, kad šis partrenkė šunį automobiliu ir, kad gyvūnas nesikankintų, jį nušovė.

DELFI susisiekė su Traupio medžiotojų klubu, kuriam priklauso medžiotojas, paklausti, ar ši situacija jiems žinoma. Pirmininkas Ričardas Šlenys atsakė, kad apie įvykį girdi pirmą kartą, todėl komentuoti klubo nario veiksmų negalįs.

Paklaustas apie įvykio aplinkybes, pats Giedrius Žvikas DELFI patvirtino, kad šunį nušovė. Tai, kad vyksta pareigūnų tyrimas, jam taip pat žinoma.

„Aš jam tik padėjau pabaigt gyvenimą. Važiavau iš kiemo ir į kelią išbėgo du šunys – vienas spėjo pasitraukt, kitas nespėjo, ir pradėjo voliotis, kraujas bėgo. Aš, kaip medžiotojas, mačiau, kad jis užpakalio nevaldo jau, cypia, kaukia, vartosi. Tai paėmiau ir padėjau išeit jam“, – aiškina medžiotojas.

Medžiotojas
Medžiotojas
© Shutterstock


Šeimininkas turi prisiimti atsakomybę už savo šunį: gyvūno paleisti negalima

Viktorijai Muznikaitei paskelbus apie nušautą šunį savo feisbuko paskyroje, užvirė diskusija apie tai, jog šiame įvykyje reikėtų kelti ne tik medžiotojo, bet ir šuns šeimininkės atsakomybės klausimą. Kaip DELFI teigia Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja Karina Ščuckytė, šiuo atveju labai gaila šuns, kuris nebuvo kaltas dėl savo aplinkybių, tačiau atsakomybę už savo šunį ir jo veiksmus prisiima jo šeimininkas.

„Vienkartinis šuns pabėgimas gali būti atsitiktinumas, tačiau šiuo atveju iš šeimininkų teksto galima suprasti, kad daugiau nei vienas jų šuo reguliariai lakstydavo be priežiūros. Šuns paleidimas palakstyti savarankiškai šiais laikais nėra priimtinas. Toks šuo gali būti numuštas automobilio, nukentėti nuo kito gyvūno, patekti į spąstus, įkristi į šulinį ar sutikti žmones su piktais kėslais“, – pastebi K. Ščuckytė.

Lietuvos kinologų draugijos dresuotoja priduria, jog neprižiūrimas šuo taip pat gali kelti grėsmę aplinkiniams. Net įprastai draugiškas šuo gali įsivelti į konfliktą su kitu šunimi ar pasekti savo grobio instinktais, kuriuos turi kiekvienas plėšrūnas.

„Mes nežinome tikrųjų šios situacijos aplinkybių, tačiau turime gerbti ir kitų žmonių augintinius. Ar tai būtų šuo, katė, žiurkėnas ar višta. Jos taip pat gali būti mylimos ir emociškai brangios. Kaip šių šeimininkų nepaguostų šuns vertės kompensavimas, taip galbūt ir kitam prarastų vištų šeimininkui svarbi ne jų kaina. Rūpinkimės savo augintiniais taip, kad visada žinotume, kur jie ir ką jie daro. Kad jie nekeltų grėsmės aplinkiniams ir patys liktų saugūs“, – teigia K. Ščuckytė.

Letena
Delfi Plius Michael P. Regan, Vildana Hajric

Ekspertas: Putinas įsiuto išgirdęs vos vieną žodį

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(72 žmonės įvertino)
3.9028

Feisbuką apskriejo žiauri šunų kova Kaune: nuplėšė pusę ausies, perkando gerklę, o šeimininkai spruko neatsisukdami dresuotoja: tikimybė, kad tai pirmas užpultas šuo – minimali (4)

Pirmadienį feisbuke žaibiškai išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota šiurpi dviejų šunų...

Kalvarijoje konfiskavo 15 žiauriomis sąlygomis laikytų gyvūnų: ūkininkams skyrė tūkstantinę baudą

Už gyvūnų nepriežiūrą, piktybiškai pažeidinėjamus teisės aktų reikalavimus ir ignoruojamus...

Šis trejetas ant kiaušinio atbaido vis daugiau lietuvių: tikrąją šių skaičių reikšmę žino ne visi (1)

Kiaušinio kaina ir galiojimo data – ne vieninteliai skaičiai, už kurių šiandien ilgėliau...

Šiaulių miške išvydo graudų vaizdą: prie medžio pririštam ir paliktam mirti vokiečių aviganiui Lordui ieško teisingumo (3)

Prieš savaitę Šiaulių pakraščio miškelyje vaikštinėjęs kraštietis išvydo graudų reginį...

Draudimas laikyti gyvūnus žiauriai su jais pasielgusiems asmenims: dešimtys šalių tokį turi, o Lietuvoje – įstatymo spraga

Seime jau nuo 2017-ųjų teikiamos pataisos įvesti draudimą iki 5 metų laikyti gyvūnus asmenims,...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Valstybė kapituliavo prieš Jurijaus Borisovo tvirtovę: štai kuo baigėsi kelis metus vykusi kova

Su Rusija siejamo nušalinto prezidento Rolando Pakso bendražygio ir verslininko Jurijaus Borisovo...

Prekyba su Rusija: dalis Lietuvos verslininkų net ir vykstant karui skubėjo užsipildyti sandėlius

Šių metų kovą, vykstant karui Ukrainoje, importas iš Rusijos į Lietuvą padidėjo 55 proc....

Karas Ukrainoje. Ukraina: Rusijos puolimas įžengė į aktyviausią fazę

Pasak Ukrainos gynybos ministerijos atstovo Oleksandro Motuzianyko, Rusijos puolimas Ukrainoje...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Gamyklos Klaipėdoje vadovė Vaicekauskienė: lietuviai visiškai nebenori dirbti

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusios gamyklos „ Baltijos Eukutecas “,...

Kruvinas išpuolis Teksase: šaulys pradinėje mokykloje nužudė 19 vaikų

Teksase šaulys pradinėje mokykloje antradienį nužudė 19 vaikų ir du suaugusiuosius, o...

Ne tik taupumas, bet ir smūgis Rusijai: ko norime labiau – karo pabaigos ar įjungto oro kondicionieriaus?

Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą įžiebė diskusijas apie Europos energetinį saugumą. Vis...

Rusų influencerė tikina buvusi išprašyta nuo Kanų raudonojo kilimo dėl „pernelyg provokuojančios išvaizdos“

Kanų kino festivalio metu Viktoriją Bonią paprašė nulipti nuo raudonojo kilimo dėl „pernelyg...

Ernestas Naprys

Sukrėsta kriptovaliutų rinka neberanda krypties – žmonės prarado santaupų milijardus, net turtuoliai save vadina vargšais

Gegužės viduryje šoką patyrusi kriptovaliutų rinka iki šiol neatranda krypties ar naujos...

Verslas PliusBloomberg News

Putino valstybinio naftos sektoriaus lyderė patiria didžiausią nuosmukį

Valstybės kontroliuojama naftos pramonės lyderė, vadovaujama artimo prezidento Vladimiro Putino...

Ekspertai papasakojo, kaip susidoroti su sodą puolančiais kenkėjais: invazinius šliužus ir sraiges gali sustabdyti tik keli dalykai

Viena didžiausių sodininkų problemų yra šliužai ir sraigės. Šie kenkėjai kasmet puola...