Kaip informavo STT, nustatyta, kad dabartinis teisinis reglamentavimas neužtikrina komisijų narių, organizuojančių ir vykdančių asmenų atranką į nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovus, nešališkumo, objektyvumo ir veiklos skaidrumo.

Tokios išvados STT priėjo, įvertinę Vyriausybės nutarimu tvirtinamą tvarkos aprašą ir Kultūros ministro tvirtinamą komisijos darbo reglamentą.

„STT vertinimu, nuostatos, pagal kurias komisijos narių dauguma formuojama iš konkurso organizatoriui (tiesiogiai arba netiesiogiai) pavaldžių valstybės tarnautojų ar darbuotojų, gali nulemti neskaidrius komisijų sprendimus. Komisijų priimamų sprendimų objektyvumui reikšmės taip pat gali turėti aplinkybė, kad pagal teisės aktus komisijos narių kompetencijai keliamas tik vienintelis reikalavimas – „būti susipažinus su teatro ar koncertinės įstaigos vadovo skyrimą į pareigas reglamentuojančiais teisės aktais“, – teigiama STT pranešime spaudai.

STT vertinimu, antikorupciniu požiūriu ydingos yra ir nuostatos, pagal kurias neužtikrinama, kad interesų konfliktą dėl atrankoje dalyvaujančio pretendento turintys komisijų nariai būtų nušalinami nuo dalyvavimo tolimesnėje komisijų veikloje.

Be to, neigiamai įvertintos ir nuostatos, pagal kurias komisijos pirmininkui suteikiamos antikorupciniu požiūriu ydingos teisės veikti savo nuožiūra situacijose, kai reikia užtikrinti komisijos narių nešališkumą ir objektyvumą.

STT šią antikorupcinio vertinimo išvadą pateikė Kultūros ministerijai. Ji per 2 mėnesius turi viešai paskelbti, kaip atsižvelgta ar numatoma atsižvelgti į STT pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją