Pianistus, tarp kurių – net septyniolika Lietuvos atstovų, vertina tarptautinė žiuri komisija – prof. Denis Pascal (komisijos pirmininkas, Prancūzija), prof. Jurgis Karnavičius (vicepirmininkas, Lietuva), prof. Zbignevas Ibelgauptas (Lietuva), prof. Ivari Ilja (Estija), prof. Roland Krüger, (Vokietija), prof. Mūza Rubackytė, (Lietuva, Prancūzija), Balázs Szokolay (Vengrija) ir Peter Tuite (Airija).

„Tokio lygio konkursas yra didžiulis išbandymas atlikėjui tiek emocine, tiek fizinio pasirengimo prasme. Nepaisant to, kad finalą pasieks tik šeši geriausiai pasirodę atlikėjai, linkiu, kad konkursas kiekvienam taptų ne tik iššūkiu ir išbandymu, bet ir didele muzikos švente“, – konkurso atidarymo metu kalbėjo pianistų žiuri vicepirmininkas prof. Jurgis Karnavičius.

Vargonininkų konkurso žiuri nariai – prof. Andrzej Chorosiński (komisijos pirmininkas, Lenkija), doc. Renata Marcinkutė-Lesieur (vicepirmininkė, Lietuva), prof. Michael Bauer (JAV), doc. Irena Budrytė-Kummer (Lietuva, Vokietija), prof. Sophie-Véronique Cauchefer-Choplin (Prancūzija), prof. Leopoldas Digrys (Lietuva), prof. Bernhard Gfrerer (Austrija) bei Keiko Inoue, (Japonija).

VII Tarptautinis M. K. Čiurlionio konkursas tęsis iki rugsėjo 23 dienos, o konkurso perklausos vyksta keturiose skirtingose Vilniaus erdvėse – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Šv. Kazimiero bei Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčiose. Dalyviai varžosi ne tik dėl prestižinio konkurso laureato vardo, atversiančio duris į ne vieną Lietuvos ir užsienio koncertų salę, bet ir dėl 10 000 eurų prizo, kuris bus skirtas I vietos laimėtojui. II ir III vietų laimėtojai dalinsis 6000 ir 3000 eurų premijas. Viso konkurso prizinį fondą sudaro 46 000 eurų.

Pirmą kartą Lietuvos ir Čiurlionio konkurso istorijoje organizatoriai suteikia galimybę dalyvių pasirodymus stebėti tiesiogiai internetu – „Čiurlionio konkurso dalimi gali tapti kiekvienas, besidomintis muzika, nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje būtų. Įgyvendindami tiesiogines konkurso transliacijas ne tik stengiamės lygiuotis į pasaulinio lygio konkursus, bet ir siekiame muzikos menu sudominti tuos, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių neturi galimybės apsilankyti koncertų salėse“, – teigia organizatoriai.

Konkurso perklausas tiesiogiai galima stebėti naujienų portale DELFI.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės