„El. knygų skaitytojų ratas Lietuvoje gana sparčiai plečiasi, o skaitmeninių knygų rinka nuolat auga. El. knygų parduotuvės ir skaitymo programėlės integracija žymiai palengvino tokių knygų įsigijimą, nes pirkėjams nebereikia turėti specialaus įrenginio tam, kad galėtų skaityti – tai galima daryti telefone arba planšetėje. Pastebime, kad didžioji dalis „Milžino“ naudotojų knygas skaito telefone – tokių vartotojų dalis sudaro apie 60 proc. Nuolat augant laikui, praleidžiamam naudojant išmaniuosius telefonus, tikimės, kad ir el. knygų skaitytojų tik daugės”, - sako „Milžino“ projekto vadovas Dainius Blynas.

Jo teigimu, per mėnesį „Milžino“ parduotuvėje šiuo metu vidutiniškai parduodama apie 1000 el. knygų ir atsisiunčiama apie 6000 nemokamų knygų ištraukų. Du trečdalius el. knygų skaitytojų sudaro moterys, dažniausiai 25-44 metų amžiaus. Populiariausi telefonų modeliai, kuriais naudojantis skaitomos el. knygos – „iPhone“ ir „Samsung Galaxy“. Be skaitytojų iš Lietuvos, apie 15 proc. „Milžino“ naudotojų sudaro emigrantai – Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje gyvenantys lietuviai.

„Žvelgiant į populiariausių el. knygų sąrašą ir lyginant jį su tradicinių popierinių knygų sąrašu, galima pastebėti, kad el. leidinių skaitytojas yra įvairiapusiškesnis. Tarp skaitomiausių knygų išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane – ir populiarioji literatūra, pavyzdžiui, „Balforų šeimos paveldėtojų“ serijos knygos, ir gana elitinis Jose Saramago romanas „Aklumas“. Taip pat čia aptiksime populiariosios psichologijos knygų, kaip „Likimo valdymo galimybės. Transferingas“, ir pakankamai mokslinių leidinių – tarkime, žmogaus smegenų savybes nagrinėjantį Kanados mokslininko Norman Doidge bestselerį „Save keičiančios smegenys“, - sako D. Blynas.

Jo teigimu, populiariausių tradicinių knygų sąrašuose išvystume ir nemažai vaikams skirtos literatūros, tuo metu skaitmeninį formatą renkasi daugiausiai suaugę žmonės, tad ir populiariausios el. knygos atitinkamai yra skirtos jau subrendusiam skaitytojui.

Populiariausių lietuviškų el. knygų sąrašo viršūnėje įsitvirtino vos prieš mėnesį Lietuvoje pasirodęs ir visame pasaulyje didelio atgarsio sulaukęs erotinis E L James romanas „Grėjus: Penkiasdešimt pilkų atspalvių pagal Kristianą“. Už jo rikiuojasi išmokyti mylėti žadanti Gary Chapman knyga „Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą“ bei populiariausia lietuviška el. knyga – Andriaus Tapino bestselerio „Vilko valanda“ tęsinys „Maro diena“. Pirmąjį populiariausių el. knygų penketuką užbaigia lietuvių autorės Rūtos Vanagaitės knyga brandžioms moterims „Ne bobų vasara“ ir įtampos kupinas amerikiečių rašytojos Tess Gerritsen detektyvas „Dingusios“.

Į antrąjį perkamiausių Lietuvoje el. knygų penketuką patenka dar vienas A. Tapino „Akmens ir Garo miestų“ ciklo romanas – steampunk stilistika persmelkta „Vilko valanda“. Pamokymus, kaip sėkmingai bendrauti ir pelnyti aplinkinių pagarbą, dalinanti Leil Lowndes knyga „Kaip daryti įtaką. Efektyvaus bendravimo gudrybės“ įsitvirtinusi septintoje populiariausiųjų sąrašo vietoje, o nuo jos nedaug atsilieka paskutinis „Balforų šeimos paveldėtojų“ serijos meilės romanas „Olivija ir turtingasis australas“, parašytas australų rašytojos Margaret Way.

Populiariausių el. knygų dešimtuką vainikuoja leidyklos „Kitos knygos“ išleista N. Doidge knyga „Save keičiančios smegenys“ ir detektyvų mėgėjų įvertintas Sandra Brown romanas „Riba“, kuriame buvusiam FTB agentui tenką stoti į akistatą su pavojumi ir pamėginti išnarplioti sudėtingą bylą, kurioje įtariamuoju tampa ir jis pats.

Lietuviškojo „Amazon“ analogo atstovas taip pat pastebi, kad el. knygos populiariausiųjų sąraše užsibūna gerokai ilgiau nei tradicinės, kurių pardavimus riboja tiražų dydžiai, todėl skaitomiausių skaitmeninių leidinių sąrašas geriau atspindi lietuvių literatūros pomėgius ilgesniu laikotarpiu.

„Milžino“ el. knygas galima įsigyti internete www.milzinas.lt, o programėlę skaitymui – parsisiųsti iš Google Play („Android“ įrenginiams) arba AppStore („iOS“ įrenginiams). Programėlė yra nemokama, o el. knygų kainos prasideda nuo 0,99 euro. Naujos knygos el. formatu dažniausiai yra apie 20 proc. pigesnės nei popierinės.

Knygas „Milžinui“ tiekia leidyklos „Alma littera”, „Baltos lankos”, „Svajonių knygos”, „Jotema”, „Gimtasis žodis”, „Kitos knygos” ir kitos. Šiuo metu „Milžino“ el. parduotuvėje galima įsigyti daugiau nei 1000 pavadinimų knygų lietuvių kalba.

Populiariausių lietuviškų el. knygų TOP 10:

1. Grėjus: Penkiasdešimt pilkų atspalvių Kristiano akimis, E. L. James (Alma littera)
2. Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti iš išmokti meilės kalbą, G. Chapman (Alma littera)
3. Maro diena, A. Tapinas (Alma littera)
4. Ne bobų vasara, R. Vanagaitė (Alma littera)
5. Dingusios, T. Gerritsen (Jotema)
6. Vilko valanda, A. Tapinas (Alma littera)
7. Kaip daryti įtaką. Efektyvaus bendravimo gudrybės, L. Lowndes (Alma littera)
8. Olivija ir turtingasis australas, M. Way (Svajonių knygos)
9. Save keičiančios smegenys, N. Doidge (Kitos knygos)
10. Riba, S. Brown (Alma littera)

El. knygos Lietuvoje
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės