aA
Pirmąjį 15-ojo koncertų sezono pusmetį Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, užbaigė įspūdingais pasiekimais.
Kauno miesto simfoninis orkestras
Kauno miesto simfoninis orkestras
© Organizacijos nuotr.

Tarptautinius leidybinius projektus įgyvendinantis orkestras jau trečią kartą buvo nominuotas prestižiniams „Grammy“ apdovanojimams. Kartu su visame pasaulyje žinomu amerikiečių tenoru Stephen'u Costello Kaune įrašyta kompaktinė plokštelė „A Te, o Cara“ pretenduoja tapti geriausiu klasikiniu soliniu albumu. Praėjusių metų pabaigoje taip pat buvo paskelbti ir Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų nominantai. Vokalo kategorijos sąraše įrašytas Kauno miesto simfoninio orkestro bei užburiančio soprano Veronikos Džioevos darbas – kompaktinė plokštelė „Ritorna Vincitor!“. „Grammy“ apdovanojimų ceremonija vyks sausio 26 d., Los Andžele, o Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatai bus skelbiami sausio 21 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasitikdamas antrąjį pavasario koncertų sezoną orkestras žada ir toliau džiuginti klausytojus jiems pristatydamas renginių įvairumu išsiskiriantį repertuarą.

Jau sausio 17 d. muzikos mylėtojus orkestras pakvies į pasaulinio garso smuikininko Pavelo Bermano jubiliejinį koncertą. „Tai žmogus, padaręs didžiulį postūmį tuometiniam Kauno kameriniam orkestrui bei visam Kauno muzikiniam pasauliui. Kiekvienas orkestro koncertas – šiltas susitikimas su senu bičiuliu“, – sako Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas. Taip jis apibūdino orkestro ir smuikininko koncerto laukimo nuotaiką. Būtent Kaune surengdamas koncertą muzikas pažymės savo jubiliejų. Sausio 13-ąją dieną solistas švęs 50-ąjį gimtadienį. Šventiniame koncerte orkestrui diriguos klasikinės musikos mylėtojams puikiai pažįstamas dirigentas Vilmantas Kaliūnas.

Į Kauną atvyksta visame pasaulyje solinius rečitalius bei koncertus su geriausiais simfoniniais orkestrais rengiantis pianistas Nikolajus Tokarevas. Kritikų apibūdinamas kaip fenomenaliu talentu apdovanotas savo kartos solistas, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Markaus Huberto sausio 24 d. atliks įspūdingąjį, ypatingo meistriškumo reikalaujantį Sergejaus Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Koncerte orkestras taip pat atliks čekų romantiko A. Dvoržako monumentalią paskutiniąją, Devintąją simfoniją, dar kitaip vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“.

Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, visus kviečia pasinerti į kino filmų pasaulį. Kartu jie atliks populiariausių kino filmų muziką. Koncerte skambės garso takeliai, iš tokių kino filmų kaip: „Titanikas“, „Robinas Hudas“, „Žmogus voras“, „King Kongas“, „Neįmanoma misija“, „Jūros periodo parkas“, „Nuostabusis septynetas“, „Šokis su vilkais“, „Kažkur laike“, „Ateivis“ bei kitų. Šių visiems puikiai žinomų filmų garso takeliai žavi ir stebina viso pasaulio kino ir muzikos mylėtojus. Besiklausydami puikiai atpažįstamų melodijų klausytojai turės galimybę pasimėgauti būtent atliekamai muzikai pritaikytomis vizualizacijomis. Muzikos bei vaizdų sintezę vainikuos trumpi, pikantiški bei išskirtiniai, galbūt kažkam dar negirdėti pasakojimai apie kiekvieną filmą bei jo garso takelio sukūrimą.

Orkestras taip pat nepamiršta ir savo mažųjų klausytojų. Specialiai jiems muzikos kalba papasakos Nykštuko Nosio istoriją. Tai stebuklingas pasakojimas apie tai, kaip meilė ir draugystė gali nugalėti visus sunkumus, kurią parašė įstabių pasakų autorius, vokiečių rašytojas Vilhelmas Haufas. Kauno miesto simfoninis orkestras muzikinę pasaką visai šeimai atliks diriguojamas Vilmanto Kaliūno, o aktorius Paulius Markevičius atskleis visas istorijos detales.

Vasario 7 d. orkestras švęs 15-ąjį kolektyvo gimtadienį. Šiandien, prisimindamas orkestro kūrimosi pradžią, kolektyvo vadovas Algimantas Treikauskas sako: „Pradėjus vadovauti, tuo metu dar Kauno kameriniam orkestrui, turėjau vieną tikslą – sukurti pilnos sudėties simfoninį orkestrą, kuriuo galėtų džiaugtis miestas bei patys kauniečiai. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi orkestro veikla. Žinau, kad kauniečiai mus myli, tai stengsimės savo muzika jiems ir ateityje suteikti nemažai gražių emocijų. Atsigręžus į pačią pradžią, smagu kalbėti apie nuveiktus darbus, kurie padėjo iš mažo kolektyvo (kamerinio orkestro) išsivystyti iki Kauno miesto simfoninio orkestro, kuris šiandien yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Savo veikla orkestras stengiasi džiuginti kauniečius bei garsinti miestą visame pasaulyje.“

Šventinį koncertą kartu su talentinguoju pianistu Robertu Lozinskiu bei sopranu Karina Flores orkestras, diriguojamas vyr. dirigento Konstantino Orbeliano, dovanoja visiems savo gerbėjams ir nekantriai laukia susitikimo.

Kaune savo solinį koncertą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks vienas geriausių Lietuvos operos solistų Tadas Girininkas. Koncerto dirigentas – „Metropolitan Opera“ muzikos administracijos direktorius, režisierius, prodiuseris, vokalo mokytojas bei dirigentas Džonas Fišeris.

Orkestras taip pat dalyvaus XXIII-ajame kompozitorių E. Griego ir M. K. Čiurliono muzikos festivalyje. Su pianistu Karliu Bukovskiu diriguojant Konstantinui Orbelianui jie atliks S. Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui bei P. Čaikovskio Penktąją simfoniją.

Kaip ir kasmet, muzikos gerbėjai kviečiami į jau tradiciniu tapusį orkestro ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių – laureatų koncertą. Šis, gražia tradicija tapęs projektas – išskirtinė galimybė jauniesiems muzikams groti ne tik su savo bendraamžiais, tačiau pirmą kartą koncertą atlikti kartu profesionaliais orkestro muzikantais. Orkestrui bei solistams diriguos Vilmantas Kaliūnas.

Kovo 27-ąją orkestras atliks koncertą kartu su muzikais iš kaimyninės Lenkijos. Pirmą kartą Kaune lankysis smuikininkas Marianas Sobula bei dirigentas Janas Milošas Zarzyckis. O balandžio 3 d. diriguojamas vyr. dirigento Konstantino Orbeliano kartu su užburiančiu sopranu Lianna Haroutounian atliks gražiausias arijos iš operų bei uvertiūras.

30-ojo „Kaunas Jazz“ festivalio proga Kauną aplankys ir festivalio publiką sveikins populiariausias pasaulyje džiazo vokalistas Gregory Porteris. Ryškiausius savo repertuaro kūrinius jis atliks su savo grupe ir Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Vilmanto Kaliūno.

Bilietus į naujo Kauno miesto simfoninio orkestro pusmečio koncertus galima įsigyti Kauno valstybinės filharmonijos ir „Tiketos“ kasose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Miunchene skambėjo 60 metrų aukštyje vertikaliai pakabintas pianinas

Sausio 24 dieną dar nebaigtoje statyti Miuncheno koncertų salėje buvo ne tik ko pasiklausyti, bet...

Filmas „Les Misérables. Vargdieniai“ – kritiškas žvilgsnis į sudėtingą Paryžiaus priemiesčio kasdienybę

„Les Misérables. Vargdieniai“ nėra dar viena XIX a. pabaigoje pasirodžiusio Viktoro Hugo...

LVSO gimtadienyje – netikėta pažintis su orkestro muzikantais

Sausio 31 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras , vadovaujamas...

2020 m. „Kino pavasaris“ pristato garsių menininkų sukurtą vizualinį identitetą ir atidarymo filmą

Kovo 19–balandžio 2 dienomis vyksiantis jubiliejinis festivalis „Kino pavasaris“ nesigręžia...

Naujame dokumentiniame projekte „Teatro repeticijos“ – išsami spektaklio genezė

Internetinėje erdvėje startuoja dokumentinis projektas „Teatro repeticijos“, fiksuojantis...

Top naujienos

Romas Lazutka. Biurokratinio atsirašinėjimo gerovės valstybė (55)

Rudenį Seimas po pateikimo pritarė siūlymui vietoje 26 eurų našlių pensijų mokėti 42 eurų...

Užfiksavo chuliganiškus BMW vairuotojo veiksmus, bet policija perspėjo – kaltas ne tik „kelių erelis“ (213)

Nemažu greičiu pro dešinį šoną praneriantis BMW , tuojau persirikiuojantis į kairę eismo...

Europoje – pirmasis atvejis, kai koronavirusu užsikrėtė Kinijoje nesilankęs asmuo PSO ragina nepanikuoti (68)

Vokietijoje nustatytas pirmasis nauju koronavirusu užsikrėtęs pacientas šio užkrato gavo iš...

Gyvai / Kodėl Lietuvos vairuotojams prasidėjo isterija dėl policijos „trikojų“ (62)

Lietuvos kelių policijai paskelbus, kad ims gatvėse dirbti su naujais mobiliaisiais greičio...

„Investuok Lietuvoje“ vadovas: yra grėsmė, kad kai kurie miestai niekada nepritrauks didelių investuotojų (6)

Praėję keleri metai nemažų investicijų pritraukusiai Lietuvai buvo auksiniai, tačiau mažesni...

Rozovos apkalta stumiasi į priekį: surinko parašus, išvardijo argumentus papildyta I. Rozovos komentaru (53)

Seimo nariai jau surinko reikiamus parašus dėl apkaltos procedūros pradėjimo parlamentarei Irinai...

Atlyginimų pokyčiai Lietuvoje nuo 2015 metų: kas šiandien uždirba daugiausiai? (4)

2015–2019 laikotarpiu daugiau nei 30 proc. atlyginimai išaugo technologijų, viešojo...

Anglies dioksido kiekis mokyklose viršija rekomenduojamas normas (34)

Anglies dioksido ( CO2 ) koncentracija Lietuvos mokyklose viršija rekomenduojamą ribą, o tai kenkia...

Chirurgas pataria nedelsti: laiku negydoma pilvo sienos išvarža – tarsi tiksinti bomba (1)

Išvarža – tai pilvo sienos defektas, pro kurį gali ištrūkti pilvo ertmės organai....

Baigtas Ūkio banko ikiteisminis tyrimas: pareikšti įtarimai 13 asmenų (33)

Generalinė prokuratūra antradienį pranešė, kad baigė dalį žlugusio Ūkio banko ikiteisminio...