Pirmieji festivalio renginius išvysti galimybę turės Kauno ir Klaipėdos gyventojai bei svečiai, o lapkričio 7 d. „Sursadhana’15“ kelsis į sostinę. Čia Rusų dramos teatre vyks du – šokiui ir muzikai skirti – koncertai. Kaip ir kasmet, renginio organizatoriai tikina paruošę spalvingą festivalio programą, kurią pristato dar spalvingesni šokio ir muzikos virtuozai iš Indijos, Lietuvos, Latvijos, Prancūzijos ir Olandijos.

Festivalis auga, ir šiais metais žiūrovai turės retą galimybę pamatyti ne tik solinį šokio atlikimą, bet ir puikiai žinomą ne tik Indijoje, bet ir visame pasaulyje duetą – choreografą, šokėją Parshwanathą Upadhye su savo šokio ir gyvenimo partnere Shruti“, – apie šių metų renginį pasakoja viena iš festivalio sumanytojų ir organizatorių Kristina Luna. Savo kompozicijose šokio meistrai techniškai bei grakščiai apjungia Margi, Bharatanatyam ir Kalaripayattu elementus, tačiau taip pat sugeba perteikti šuolaikišką bei unikalų požiūrį į klasikinį indišką šokį.

Šeštadienio popietę klasikinio Indijos šokio ypatumus atskleis ne tik šis novatoriškasis šokėjų duetas iš Bangaloro, bet ir Lietuvos bei Latvijos meistrai: Kristina Luna Dolinina, Premal Madina, Irina Kušelevič ir „Rajyashree Ramesh akademija“.

Lapkričio 7 d. vakarą vyksiančiame muzikos koncerte į spalvingų melodijų sūkurį įtraukti žada Europoje ir Indijoje puikiai žinomas bansuristas iš Prancūzijos – Jean-Christophe’as Bonnafousas. Šis neeilinių gabumų muzikantas, įvaldęs savitą grojimo stilių, puikiai atskleidžia muzikinį virtuoziškumą ir bansuri fleitos garso gelmę bei grožį.

Ypatingas festivalio muzikinio koncerto svečias – dhrupado vokalistė Marianne Svašek. Šio seniausio Šiaurės Indijos vokalinio žanro atlikėja aktyviai koncertuoja ir rengia kūrybines dirbtuves įvairiose Europos šalyse, Indijoje, Pakistane ir JAV. Muzikiniame koncerte taip pat pasirodys ir indiškosios muzikos atlikėjai lietuviai: Anatolijus Lomonosovas, Rytis Kamičaitis, Jūratė Adlytė ir Indrė Jurgelevičiūtė.

Kviesdamį į festivalį jo organizatoriai žada: „Lietuvoje lapkritį taip norisi spalvų ir šilumos, tad visus raginame persikelti į paslaptingą ir gyvybingą Indijos šokio ir muzikos pasaulį bei taip praskaidrinti niūrią ir šaltą rudens nuotaiką“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją