Lietuviai savo varžovus sutriuškino nepaisant to, kad po dviejų kėlinių dar atsiliko (39:43).

Tai – ne tik ketvirtas iš eilės mūsiškių laimėjimas, bet ir ketvirtas paeiliui, pasiektas 20 taškų arba didesniu skirtumu ir patiems permetus 90 taškų.

Šį kartą užtikrintą pergalę garantavo fantastiškas pataikymas iš tolimos distancijos – 15 iš 24-ių bandymų (63 proc.).

Po didžiosios pertraukos užsiliepsnoję lietuviai trečią ir ketvirtą kėlinius laimėjo bendru rezultatu 53:24.

Rokas Jokubaitis parūpino 19 (3/5 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 4/4 baudos, 6 rez. perd.), Ignas Brazdeikis – 18 (4/4 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 1/2 bauda), o Eimantas Bendžius (2/2 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Jonas Valančiūnas (6/9 dvitaškiai, 3/3 baudos, 9 atk. kam.) – po 15 taškų.

Sekmadienį 15 val. 40 min. Kazio Maksvyčio auklėtiniai dėl grupės nugalėtojų vardo susikaus su vienais pagrindinių turnyro favoritų amerikiečiais.

Graikams 21 tašką atnešė Thomas Walkupas (8/20 metimai iš žaidimo, 8 atk. kam., 7 rez. perd.), 17 taškų pridėjo iš pradžių techninę pražangą už vaidybą gavęs, o vėliau ir išsibaudavęs Giannoulis Larentzakis.

Atsakingą susirėmimą itin sėkmingai pradėjo Ignas Brazdeikis, kurio vedami lietuviai šovė į priekį 7:0, 13:6. Tačiau tuomet Thomasas Walkupas ir Giannoulis Larentzakis pradėjo lieti tritaškius, graikai spurtavo net 12:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 13:18. Visgi kėlinio pabaigoje geri Donato Motiejūno ir Mindaugo Kuzminsko epizodai leido atstatyti pusiausvyrą – 20:20.

Antrame ketvirtyje graikai ir toliau dusino lietuvius kibioje bei kietoje savo gynyboje, o įsimėčius ir Ioanniui Papapetrou bei savo koncertą pratęsus Th. Walkupio skirtumas tolo – 27:35, 32:40. Prieš didžiąją pertrauką suspurdėjo J. Valančiūnas ir R. Jokubaitis – 39:43. Įpusėjus mačui Th. Walkupo ir G. Larentzakio sąskaitose – jau po 15, o R. Jokubaičio – 11 taškų.

Antroji pusė prasidėjo dar viena puikia I. Brazdeikio ir R. Jokubaičio atkarpa, tačiau savo atsakymus pateikė ir graikai su Th. Walkupu – 54:54. Laiku prabilo Eimantas Bendžius – 59:54. Trečią kėlinį labai reikalingu tritaškiu uždarė Donatas Motiejūnas – 64:58.

Lemiamame kėlinyje lietuviai ir toliau liejo tritaškius bei jau tiesiog smaginosi – 74:60. Patriukšmauti nusprendė ir Tomas Dimša – 84:64. O galiausiai atsidarė ir Deividas Sirvydis 92:67.

Jungtinių Amerikos Valstijų (4-0) žvaigždėms 85:73 nugalėjus Juodkalniją (2-2) tapo žinoma, kad pergalė prieš graikus lietuviams anksčiau laiko garantuoja vietą ketvirtfinalyje.

Rungtynės:

Lietuva – Graikija 92:67 (20:20, 19:23, 25:15, 28:9).

Lietuva: Rokas Jokubaitis 19 (6 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 18, Jonas Valančiūnas ir Eimantas Bendžius po 15, Donatas Motiejūnas 8 (2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 1/2 bauda, 5 atk. kam.), Tomas Dimša 6, Mindaugas Kuzminskas 5, Margiris Normantas ir Deividas Sirvydis (1/1 tritaškis) po 3 taškus. Tadas Sedekerskis (19 min.), Vaidas Kariniauskas (18 min.) ir Gabrielius Maldūnas (2 min.) taškų nepelnė.

Graikija: Thomasas Walkupas 21, Giannoulis Larentzakis 17, Ioannis Papapetrou 9, Nikos Rogkavopoulos 7, Dimitris Moraitis 5, Georgios Papagiannis 4, Thanasis Antetokounmpo ir Michailis Lountzis ir po 2 taškus.

Per visą istoriją lietuviai ir graikai tarpusavyje oficialiose varžybose galynėjosi 9 kartus, šešerios rungtynės baigėsi Lietuvos pergale.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)