Tokiu būdu paaiškėjo, kad mūsiškiai antradienį ketvirtfinalyje susikaus su antrą vietą I grupėje užėmusia Serbija. Savo ruožtu amerikiečiai galynėsis su italais.

Lietuvos ir Serbijos dvikovos pradžia – 11 val. 45 min. Iki šiol visus penkis susitikimus Lietuva žaidė antroje dienos pusėje.

Ir vėl fantastiškai iš toli atakavusius (14/25 tritaškių, 56 proc.) lietuvius į priekį vedė Vaidas Kariniauskas su 15 ir Mindaugas Kuzminskas su 14 taškų.

Jonas Valančiūnas pridėjo 12 taškų, Tadas Sedekerskis (11 atk. kam.), Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša – po 11, Eimantas Bendžius – 10, Rokas Jokubaitis ir Donatas Motiejūnas – po 9 taškus.

Varžovų gretose išsiskyrė Anthony Edwardsas, sukratęs net 35 taškus (14/26, metimai iš žaidimo). Mikalas Bridgesas ir Jalensas Brunsonas (7 rez. perd.) sukrapštė po 14, o Brandonas Ingramas – 10 taškų.

Tai – tik trečia lietuvių pergalė prieš JAV pajėgas per visą istoriją.

Iki šiol su amerikiečiais Lietuvos rinktinė oficialiose varžybose grūmėsi 10 kartų ir buvo laimėjusi dusyk: 1998 metų pasaulio čempionate, kuriame dėl NBA lokauto nežaidė pajėgiausios planetos lygos atstovai iš JAV, bei 2004-ųjų Atėnų olimpinėse žaidynėse.

Rungtynės:

Lietuva – JAV 110:104 (31:12, 23:25, 17:28, 39:39).

Lietuvos rinktinė: Vaidas Kariniauskas 15 (3/5, 2/2, 3/4 baudos), Mindaugas Kuzminskas 14 (3/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Jonas Valančiūnas 12 (3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 3/5 baudos), Tadas Sedekerskis (11 atk. kam.), Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša po 11, Eimantas Bendžius 10, Rokas Jokubaitis (6 rez. perd.) ir Donatas Motiejūnas (3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškis) po 9, Margiris Normantas 6, Deividas Sirvydis 2 taškai. Gabrielius Maldūnas nežaidė.

JAV rinktinė: Anthony Edwardsas 35, Mikalas Bridgesas ir Jalensas Brunsonas (7 rez. perd.) po 14, Brandonas Ingramas 10, Bobby Portisas ir Austinas Reavesas po 7, Paolo Banchero 6, Jarenas Jacksonas, Tyrese'as Haliburtonas ir Cameronas Johnsonas po 3, Walkeris Kessleris 2 taškus.

Fantastiškai startavę lietuviai smaigstė vieną tritaškį po kito ir pribloškė NBA žvaigždes bei privertė jų trenerį Steve'ą Kerrą prašyti minutės pertraukėlės – 23:10. Ji nepadėjo, nes iš toli pataikė tiek Jonas Valančiūnas, tiek Donatas Motiejūnas, tiek Vaidas Kariniauskas – 31:12.

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštėje pernelyg nesikeitė. Lietuvos vyrai ir toliau smaginosi puolime, o jų persvara net kelis kartus viršijo 20 taškų ribą – 33:12, 52:31, 54:33. Visus 9 pirmus savo tritaškius įskraidinę lietuviai į didžiąją pertrauką išėjo aukštai pakeltomis galvomis – 54:37. Beveik įpusėjus dvikovai J. Valančiūno sąskaitoje – 11, o V. Kariniausko – 9 taškai.

Antrąją pusę amerikiečiai pradėjo itin susikaupę ir po spurto 15:2 jau alsavo mūsiškiams į nugaras – 56:52. Kėlinį dviem taškais po puolime atkovoto kamuolio užbaigė Mindaugas Kuzminskas – 71:65.

Įpusėjus lemiamam kėliniui lietuviai vis dar išlaikė dviženklį pranašumą – 88:78. Itin reikalingus tritaškius smeigė M. Kuzminskas ir T. Dimša – 101:90. Visos desperatiškos amerikiečių pastangos gelbėtis nieko nedavė – finalinė sirena paskelbė istorinę Lietuvos pergalę rezultatu 110:104.

Po sekmadienį pasiektų italų ir serbų pergalių tapo aišku, kad I grupės pirmą vietą užėmė Italija, o antra liko Serbija.

Jei JAV sudėtyje absoliučiai visi žaidėjai yra iš NBA lygos, tai be Naujojo Orleano „Pelicans“ atstovo Jono Valančiūno, žaidimo NBA patirties Lietuvos rinktinės gretose turi Donatas Motiejūnas, Mindaugas Kuzminskas, Ignas Brazdeikis ir Deividas Sirvydis, o Rokas Jokubaitis buvo pašauktas naujokų biržoje, bet tobulėja Senajame žemyne.

Įspūdingai žaidžiantys Lietuvos vyrai turnyro starte iškovojo keturias pergales iš eilės ir visas jas – 20 taškų arba didesniu skirtumu ir patys permetę 90 taškų. 93:67 sutriuškintas Egiptas, 96:66 – Meksika, 91:71 – Juodkalnija ir 92:67 – Graikija.

Pasaulio čempionatas svarbus ir tuo, kad šiame galima iškovoti tiesioginius kelialapius į kitų metų Paryžiaus olimpines žaidynes.

Europai numatytos dvi vietos – jas gaus aukščiausias vietas pirmenybėse užėmusios žemyno rinktinės, neskaitant Prancūzijos, kuri turi garantuotą vietą kaip žaidynių šeimininkė.

Pusfinaliai numatyti penktadienį, kova dėl bronzos ir finalas – sekmadienį, rugsėjo 10 d.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (63)